Προς το περιεχόμενο

Setup Wordpress Site στο Papaki.gr για αρχάριους


NikosB1985
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από xrhstosiak,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,έχω αγοράσει ενα πακτο hosting στο παπακι και θελω να ξεκινήσω να στήσω ενα wordpress site. Όμως, σαν Noobas που είμαι δε γνωρίζω πως, μιας και μεχρι τωρα οσα sites είχα φτιάξει ηταν σε localhost και μετά κάποιος γνωστός έκανε τη μεταφορά στον εκάστοτε Host. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει με τις διαδικασίες με database κλπ? Ρώτησα το support στο παπακι και μου είπαν οτι η διαδικασία είναι μέσω Plesk,αλλα θα προτιμούσα αν γινόταν αλλιώς...
Να αναφέρω συμπληρωματικά οτι το Domain ειναι στο Godaddy και το site έχει ανέβει ως "under construction" σε άλλο Host,οπότε θα ήθελα και μια λύση και για αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, NikosB1985 είπε

Καλησπέρα,έχω αγοράσει ενα πακτο hosting στο παπακι και θελω να ξεκινήσω να στήσω ενα wordpress site. Όμως, σαν Noobas που είμαι δε γνωρίζω πως, μιας και μεχρι τωρα οσα sites είχα φτιάξει ηταν σε localhost και μετά κάποιος γνωστός έκανε τη μεταφορά στον εκάστοτε Host. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει με τις διαδικασίες με database κλπ? Ρώτησα το support στο παπακι και μου είπαν οτι η διαδικασία είναι μέσω Plesk,αλλα θα προτιμούσα αν γινόταν αλλιώς...
Να αναφέρω συμπληρωματικά οτι το Domain ειναι στο Godaddy και το site έχει ανέβει ως "under construction" σε άλλο Host,οπότε θα ήθελα και μια λύση και για αυτό.

Δες τον παρακάτω οδηγό!

https://wordpress.org/support/article/how-to-install-wordpress/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
21 ώρες πριν, NikosB1985 είπε

μου είπαν οτι η διαδικασία είναι μέσω Plesk,αλλα θα προτιμούσα αν γινόταν αλλιώς...

το πιθανοτερο ειναι πως το πακετο σου δεν υποστηριζει συνδεση με ssh οποτε ειναι μονοδρομος η εγκατασταση μεσω του plesk

τωρα με με ενα κουμπι που σου κανει install το wordpress

ή με τον file manager θα ανεβασεις το https://el.wordpress.org/latest-el.zip

και μετα θα φτιαξεις μια δικη σου βαση δεδομενων και εναν χρηση για αυτην πριν ξεκινησεις την εγκατασταση

wp.jpg.5020d377b7191fffa813744a55eaf095.jpg

 

 

21 ώρες πριν, NikosB1985 είπε

Να αναφέρω συμπληρωματικά οτι το Domain ειναι στο Godaddy και το site έχει ανέβει ως "under construction" σε άλλο Host,οπότε θα ήθελα και μια λύση και για αυτό.

οταν πηρες το hosting πακετο στο papaki πρεπει να σου εδωσαν και τους dns servers που θα πρεπει να δηλωσεις σαν nameservers εκει που εχεις κανει καταχωρηση του domain σου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...