Προς το περιεχόμενο

Ένα hands-on video του NOTHING Phone (1) αποκαλύπτει αρκετά πρωτότυπα χαρακτηριστικά του


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προώθηση προϊόντος στον MKBHD για να παρουσιάσει και να εκθειάσει φωτάκια. ΟΚ, καλωσόρισα στο 2022. Πιο τέλμα δεν πάει, είναι γελοίο το θέμα "κινητό" σήμερα.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, martisaul είπε

Ποια πρωτοτυπία ρε παιδιά; Ακριβώς ίδιο σκαρί με το μήλο έχει 

όλα τα κινητά τετράγωνα είναι... λίγο οι κάμερες αλλάζουν πίσω το σχήμα τους...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, tsarouc είπε

όλα τα κινητά τετράγωνα είναι... λίγο οι κάμερες αλλάζουν πίσω το σχήμα τους...

Δεν μιλάμε για το τετράγωνο σχήμα. Είναι οι ίδιες ακριβώς καμπύλες, οι γραμμές της κεραίας στα πλαϊνά, ακόμα και η θέση των καμερών όπως στο iphone 11. Πάρα πολύ έντονες ομοιότητες για να συνοδεύονται τα άρθρα από...διθυράμβους περί πρωτοτυπίας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, papahlamidas είπε

Η επόμενη έκδοση θα έχει RGB :P

Κοίτα, παρότι δεν έχω πουθενά στο pc rgbούρδες, στο κινητό θέλω να έχει notification led. 

Στο συγκεκριμένο, πραγματικά θα ήθελα να έχει χρωματικά την ένδειξη κατά την φόρτιση, αφού μπορεί να χρησιμοποιηθεί κατά αυτό τον τρόπο. Όπως επίσης και κάποια από τα led του, έστω αυτά στον πάτο που δείχνουν την φόρτιση, να είναι χρωματιστά, πχ μωβ για το viber.  Ιδανικά θα ήθελα το χρώμα προσαρμόσιμο από τον χρήστη. Εφόσον έχει κάποια φουτουριστικά στοιχεία, τι πιο ταιριαστό από neon φωτισμό στα led, και ρετρό και φουτουριστικό ταυτόχρονα, θα πόνταρε στην νοσταλγία των 80's και στο συγκεκριμένο ηλικιακό κοινό. 

Επεξ/σία από 1nsom-n1k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 1nsom-n1k είπε

Κοίτα, παρότι δεν έχω πουθενά στο pc rgbούρδες, στο κινητό θέλω να έχει notification led. 

Στο συγκεκριμένο, πραγματικά θα ήθελα να έχει χρωματικά την ένδειξη κατά την φόρτιση, αφού μπορεί να χρησιμοποιηθεί κατά αυτό τον τρόπο. Όπως επίσης και κάποια από τα led του, έστω αυτά στον πάτο που δείχνουν την φόρτιση, να είναι χρωματιστά, πχ μωβ για το viber.  Ιδανικά θα ήθελα το χρώμα προσαρμόσιμο από τον χρήστη. Εφόσον έχει κάποια φουτουριστικά στοιχεία, τι πιο ταιριαστό από neon φωτισμό στα led, και ρετρό και φουτουριστικό ταυτόχρονα, θα πόνταρε στην νοσταλγία των 80's και στο συγκεκριμένο ηλικιακό κοινό. 

Στο επόμενο μοντέλο πιθανόν. Σωστή η σκέψη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, martisaul είπε

Δεν μιλάμε για το τετράγωνο σχήμα. Είναι οι ίδιες ακριβώς καμπύλες, οι γραμμές της κεραίας στα πλαϊνά, ακόμα και η θέση των καμερών όπως στο iphone 11. Πάρα πολύ έντονες ομοιότητες για να συνοδεύονται τα άρθρα από...διθυράμβους περί πρωτοτυπίας. 

Έχει... LED

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσωπικα δεν αφηνω ΠΟΤΕ το κινητο με την προσοψη προς τα κατω. Ουτε για να δω το ποσοστο φορτισης (wtf) ουτε για να  δω το led pattern και να καταλαβω ποιος με καλει (wtf) οταν μπορω απλα να δω ποιος με καλει κοιταζοντας την οθονη.
Ωραιο led ηταν αυτο που ειχε το Sony Xperia SP.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο σχεδιασμός του είναι μια επιτυχημένη συνταγή που μπορώ να πω ίσως και η καλύτερη. Οι υπόλοιποι που ζητάτε κάτι πρωτοποριακό τι εννοείτε ακριβώς; Στη τελική το τηλέφωνο δε το παίρνεις για το design του. Τουλάχιστον όχι εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...