Προς το περιεχόμενο

PS Plus Premium - ΠΡΟΣΟΧΗ: Διπλή χρέωση!


gherudos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σηκώθηκα το πρωί χαρούμενος να κάνω αναβάθμιση της υπηρεσίας μου από Plus σε premium και μου τράβηξε 15€ από τα 100€ που είχα στο πορτοφόλι. Πάω να αγοράσω άλλους 12 μήνες και στο τέλος της συναλλαγής μου γράφει Oops there is something wrong try again και δεν προχώρησε στο τελευταίο βήμα της πληρωμής. Ξανά πατάω να αγοράσω 12 μήνες και προχώρησε κανονικά μέχρι το τέλος! Μπαίνω στις κινήσεις τις κάρτας μου και με έχει χρεώσει διπλά! Τράβηξε τα 85€ του πορτοφολιού, άλλα 35€ από την κάρτα μου και μετά έκανε άλλη μια συναλλαγή 119.99€! Πήρα αμέσως την υποστήριξη και με ενημέρωσαν ότι είναι γνωστό το πρόβλημα κι έχει γίνει σε πολλούς αλλά δεν μπορούν να μου κάνουν επιστροφή του ποσού τη δεδομένη στιγμή γιατί έχουν πρόβλημα. Μου άνοιξαν ticket και να τους ξανά καλέσω από βδομάδα! Όσοι αγοράσατε σήμερα τσεκάρετε την τράπεζα σας και τα email σας! Δεν ξεκινήσαμε καλά! 
 

Στα καλά πάντως έκανα ήδη απόσβεση! Έχω βάλει να κατεβαίνουν παιχνίδια αξίας 1000€ και συνεχίζουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, gherudos είπε

Σηκώθηκα το πρωί χαρούμενος να κάνω αναβάθμιση της υπηρεσίας μου από Plus σε premium και μου τράβηξε 15€ από τα 100€ που είχα στο πορτοφόλι. Πάω να αγοράσω άλλους 12 μήνες και στο τέλος της συναλλαγής μου γράφει Oops there is something wrong try again και δεν προχώρησε στο τελευταίο βήμα της πληρωμής. Ξανά πατάω να αγοράσω 12 μήνες και προχώρησε κανονικά μέχρι το τέλος! Μπαίνω στις κινήσεις τις κάρτας μου και με έχει χρεώσει διπλά! Τράβηξε τα 85€ του πορτοφολιού, άλλα 35€ από την κάρτα μου και μετά έκανε άλλη μια συναλλαγή 119.99€! Πήρα αμέσως την υποστήριξη και με ενημέρωσαν ότι είναι γνωστό το πρόβλημα κι έχει γίνει σε πολλούς αλλά δεν μπορούν να μου κάνουν επιστροφή του ποσού τη δεδομένη στιγμή γιατί έχουν πρόβλημα. Μου άνοιξαν ticket και να τους ξανά καλέσω από βδομάδα! Όσοι αγοράσατε σήμερα τσεκάρετε την τράπεζα σας και τα email σας! Δεν ξεκινήσαμε καλά! 
 

Στα καλά πάντως έκανα ήδη απόσβεση! Έχω βάλει να κατεβαίνουν παιχνίδια αξίας 1000€ και συνεχίζουμε!

1000 ευρώ;;;; κάτσε και αυτά σε ποιο δίσκο θα κατέβουν; 

 

Τώρα για την διπλή χρέωση.. 

Με τι κάρτα στο εκανε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πιο πολλά που κατέβασα είναι του ps4 οποτε θα πάνε στον εξωτερικό δίσκο. Προς το παρόν κατέβασα 4 για το ps5 και χώρεσαν. Είχα 100€ Wallet και μου κράτησε και του wallet και 155€ από την τράπεζα, μέσω PayPal.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω σου εβαλε δυο χρονια αν κρινω απο τα ποσα που λες,δηλαδη 85 και 35 =120 και μετα παλι 119.99, μαλλον τι πρωτη φορα παροτι σου εβγαλε error την περασε την συναλλαγη και μετα εσυ νομιζωντας οτι δεν ειχε περασει πατησες και πηρες και δευτερη ετησια, για δες στα settings την συνδρομη ποτε ληγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω ότι μου την πέρασε αλλά εγώ δεν ήθελα να προπληρώσω για 2 χρόνια αλλά μόνο για 1. Επίσης στην 2η συναλλαγή που έγραψε το error δεν προχώρησε στο επόμενο στάδιο και μου ζητούσε να ξανά προσπαθήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...