Προς το περιεχόμενο

Νέα POCO F4 και X4 GT με ισχυρά χαρακτηριστικά


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, b-boy_steve είπε

Ισχύει! Στην δουλειά το χρησιμοποιώ σαν σημειωματάριο, κάτι εντελώς απλό δηλαδή και μου έλυσε τα χέρια! 

Πάντως ειλικρινά προσπάθησα να χρησιμοποιήσω ios δεν είμαι σαν αυτούς που απλά κράζουν την Apple χωρίς να έχουν καμία συσκευή της. 1 μήνα προσπάθησα να το έχω σαν main συσκευή. Πρέπει να πληρώσεις για τα πάντα. Το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να πληρώσω για YouTube (δεν την παλεύω με τις διαφημίσεις), Spotify, Apple music. Όλα καλά όλα ωραία την έκανα την δουλίτσα μου. Το μεγάλο φάουλ το εβαγε όταν προσπαθούσα να στείλω βίντεο στο ινσταγκραμ και ανθρώπινα έκανα ελαχιστοποιηση και έκανα κάτι άλλο. (στα αντροιντ βγάζει μια μπάρα από πάνω ότι το στέλνει) Ε λοιπόν δεν πήγαιναν ποτέ τα βίντεο. Έπρεπε να περιμένω ντε και καλά εκεί μέχρι να το στείλει. Και αν έχεις βονταφον που δεν πιάνει πουθενά μου έβγαζε τον κ@ρκινο.

Μετα δεν με βόλευε το πληκτρολόγιο αφού έχω συνηθίσει με το Microsoft SwiftKey. Ααα υπάρχει και στα ios λέω τέλεια! Το κατέβασα και εκτός ότι έτρεχε σαν σάπιο, έχει και τις μισές λειτουργίες σε σχέση με αντροιντ. Άκυρο και από αυτό. 

USB δεν μπορείς να του βάλεις όπως στα αντροιντ κάτι πολύ βασικό λόγο δουλειάς και όταν δεν υπάρχει ίντερνετ για μεταφορά αρχειων. Οπότε έμεινα με ένα τηλέφωνο που δεν μπορούσα να κάνω τα βασικά που έχω συνηθίσει. 

Κατά τ άλλα από θέμα ταχύτητας και ευκολίας σε ινσταγκραμ, φεις κτλ. είναι μια χαρά. Πότε δεν είχα παράπονο σ αυτόν τον τομέα. 

Σοβαρά τώρα.

Δεν είναι όλα για όλους. Δε χωράει συζήτηση.

Γι'αυτό υπάρχουν επιλογές.

Μπορώ αμέσως να σου πω 10 χαζά στο iOS. Αν αυτό που θέλεις να κάνεις και ο τρόπος που δουλεύεις σε βολεύει, σε καλύπτει, θα παραβλέψεις τα χαζά, εφόσον δεν είναι dealbreaker πάντα.

Και YouTube έχω χωρίς διαφημίσεις και torrents κατεβάζω αβέρτα και ό,τι θέλω κάνω χωρίς jailbreak και χαζομάρες (φύγαμε από το android να γλυτώσουμε από τα ρουταρίσματα). 

Ιντριγκάρομαι συχνά από τα specs των android phones σε συνδυασμό με τις καλές τους τιμές, αλλά αν φύγω θα πρέπει να μεταφέρω μεγάλο όγκο δουλειάς και προσωπικών projects από το iCloud και δεν παίζει τέτοιο ενδεχόμενο.

Θα πάθω κατάθλιψη. 😂

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, stivaks72 είπε

Σοβαρά τώρα.

Δεν είναι όλα για όλους. Δε χωράει συζήτηση.

Γι'αυτό υπάρχουν επιλογές.

Μπορώ αμέσως να σου πω 10 χαζά στο iOS. Αν αυτό που θέλεις να κάνεις και ο τρόπος που δουλεύεις σε βολεύει, σε καλύπτει, θα παραβλέψεις τα χαζά, εφόσον δεν είναι dealbreaker πάντα.

Και YouTube έχω χωρίς διαφημίσεις και torrents κατεβάζω αβέρτα και ό,τι θέλω κάνω χωρίς jailbreak και χαζομάρες (φύγαμε από το android να γλυτώσουμε από τα ρουταρίσματα). 

Ιντριγκάρομαι συχνά από τα specs των android phones σε συνδυασμό με τις καλές τους τιμές, αλλά αν φύγω θα πρέπει να μεταφέρω μεγάλο όγκο δουλειάς και προσωπικών projects από το iCloud και δεν παίζει τέτοιο ενδεχόμενο.

Θα πάθω κατάθλιψη. 😂

Αυτό ακριβώς!!! Αν σε βολεύει αυτό που έχεις μένεις εκεί! Ειδικά αν πρέπει να μεταφέρεις αρχεία μεγάλου όγκου... Άσε... Καταλαβαίνω... Κατάθλιψη δεν λες τίποτα!!! 

Τα specs δεν έχουν να λένε. Στην πράξη είναι το θέμα. Γιατί όπως είπα το 11t pro με τον 888 φαίνεται πιο αργό από midrange συσκευή που σέβεται τον εαυτό της και τρέχει χωρίς bugs. Αποτε αυτόματα όταν ακούω miui σκέφτομαι rootαρισμα και χίλια 2 πράγματα για να τρέξει όπως πρέπει. Ούτε τον χρόνο έχω πλέον, ούτε την υπομονή, γ αυτό η xiaomi έφαγε ακυρο από μένα. 

Στα αρνητικά του s22 ultra είναι η ταχύτητα φόρτισης πάντως. Όση ώρα θέλει να φορτίσει το s22, το 11t pro έχει φορτίσει 3 φορές... 🤣 Δηλαδή τόσα χρήματα σας έδωσα ρε μάγκες, βάλτε την δυνατότητα να φορτίζει στα 100watt! Έλεος... 

Δεν θα μιλήσω καν για το s21 fe... Έναν αιώνα θέλει για μια φόρτιση... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πηρα το τηλεφωνο Poco F4 GT 5g.

Ωραιο μπορω να πω. Το αποτυπωμα στα πλαινα το συνηθισα και βολευει τελικα αν και στην αρχη δυσκολευτικα.

Η μπαταρια φορτιζει οντως παρα πολυ γρηγορα (βλεπεις το ποσοστο της μπαταριας να αυξανει ανα second 120w φορτιστης και πολυ βαρύς!) ενω κραταει μια μερα χωρις gaming.

4 ηχεια εχουν πολυ καλο ηχο.

Η καμερα βγαζει καλες φωτογραφιες αλλα δεν ειμαι και ινσταγκραμερ να δωσω περισσοτερες πληροφοριες.

Το λειτουργικο αναβαθμιστηκε μια φορα αλλα δεν εχει πεσει στην αντιληψη μου καποιο bug.

~450 ευρω που εχει ειναι τιμια επιλογη θα ελεγα.

Επεξ/σία από kostas314
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, beatshooter είπε

Άλλο είναι το F4 και άλλο το F4 GT?

 

Ανάμεσα σε f4 και realme gt 2 ποιο λέτε; Είμαι χρήστης χιαομι από ρεντι νοτε 4 εως ποιο φ2 προ που έχω τώρα.

To F4 είναι με τον 870 το F4 gt με τον νέο 8 Gen 1. To gt2 έχει τον 888 βέβαια λόγο του throttling επειδή ανεβάζει θερμοκρασία δεν θα έχει και μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα με τον 870. Αξιόλογα κινητά και τα 2 εγώ θα πήγαινα στο F4 και ας έχει λίγο κατώτερο soc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...