Προς το περιεχόμενο

Νέα POCO F4 και X4 GT με ισχυρά χαρακτηριστικά


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 24/6/2022 στις 5:07 ΜΜ, tsarouc είπε

Το μια χαρά είναι σχετικό και έκφραση ανοχής. Όπως ακριβώς το είπες. Έκαιγαν. Και αν προσπαθούσες να γράψεις βίντεο (το ποιο συνηθισμένο) 4κ για λίγη ώρα θα έτρωγες στην καλύτερη λαγκάρισμα και πέσιμο της φωτεινότητας και στην χειρότερη επανεκίννηση με μήνυμα. ο 870 δεν καίει. Εϊναι πάντα δροσερός προς χλιαρός. Και αν όντως η νέα ψύξη (για να την τονίζει μάλλον θα είναι καλύτερη από άλλες λύσεις) κάνει αυτό που υπόσχεται η εταιρία και σε τέτοιο επεξεργαστή θα μιλάμε για καλύτερες επιδόσεις από 888/gen1/apple κάτω από πολύ δύσκολες συνθήκες ζέστης. Ήλιο για παράδειγμα 40+ βαθμούς και να προσπαθείς να τραβήξεις βίντεο για αρκετή ώρα. 

 

Να πω την αληθεια σε Genshin Impact το F3 που εχω ειναι απλα χλιαρο σε σπιτι βεβαια με ambient στους 28-29 μηδεν lag μετα απο ωρα. Σε δημιουργια hotspot και κατεβασμα συνεχομενα με 70MB μου εκλεισε το hotspot μετα απο λιγες ωρες απο μονο του. Σε εξωτερικο χωρο με θερμοκρασια 40+ μην πως παραπανω μιας και βαραει ο ηλιος με 5G σε 10λεπτο μου εριξε τα hertz στα 60 απο τα 120 που το ειχα. Το γυρισα 4G και ολα κομπλε. Ολα αυτα βεβαια με τις προστασιες της xiaomi αν βγουν δεν εχει κανενα θεμα απλα προφανως θα ανεβασει και θερμοκρασια παραπανω αφου δεν θα βαραει throttling. Γενικως η Ελλαδα ειμαστε απο τις πιο ζεστες περιοχες καθε καλοκαιρι ακομα και ο 870 τα βρισκει σκουρα υπο συνθηκες σιγουρα παντως κραταει περισσοτερο τη δυναμη του μεχρι να πεσει throttling απο 888 και 8 gen 1. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, stivaks72 είπε

Βάλε και κανά emoticon ρε boy. 
Κάνε μια αναζήτηση ΕΛΛΗΝΑΡΑ στο Google και ρώτα αυτό που θες, θα δεις ότι μια χαρά γίνεται, έτσι το κάνουν εκατομμύρια χρήστες. 
Αλλά εμείς οι χρήστες του οικοσυστήματος γνωρίζουμε και το airdrop που οι τσομπαναραίοι του android ακόμα παλεύουν με την κουρελού που έχουν να παλέψουν. 
Για Insta δε γνωρίζω, πάντως όλοι οι influencers, iphone έχουν και όχι κινεζοχρέπια της κακιάς ώρας.  
Πάρε τώρα τη σόμπα σου και πιάσε κάναν ίσκιο, boomerάκο. 

Αυτο με εσας τους αιφονακηδες που δεν παραδεχεστε οτι τα κινητα σας δεν κανουν ουτε τα βασικα με ξεπερναει! Το να πληρωσεις για να εχεις τα μουσικα κομματια στο κινητο σου το θεωρω ΗΛΙΘΙΟ!!! Ειδικα αν τα εχεις αγορασει απο τον υπολογιστη. Οποτε την ξεχναμε αυτη την επιλογη. Απο τον υπολογιστη λοιπον, ψαξε οσο θες στον γκουγκλη κουτε μου φιλε ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ να παρασεις τα ακριβοπληρωμενα τραγουδακια σου. Μπορεις με τον τροπο που ειπες, αλλα ΘΑ ΣΟΥ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟΝ ΚΑΡΚΙΝΟ μεχρι να τα κατεβασεις και να τα ξαναφτιαξεις σε φακελους και αυτο αν εχεις λιγα κομματια. Αν εχεις 5.000 μουσικα κομματια απλα παιρνεις κινεζικο χρεπη να κανεις την δουλεια σου. Πολυ απλο! 

Αχαχαχαχα Εντωμεταξυ ios αγορασα απλα για τυπους σαν εσενα που δεν παραδεχονται το ποσο σαπια ειναι!!! Steve_stam το instagram μου, κανε αποστολη ενα βιντεο και πατα ελαχιστοποιηση. Θα καταλαβεις ποσο αχρηστο ειναι το multitasking στο iphone σου!!! 

Κινητο που δεν μπορεις να βαλεις τραγουδια ευκολα και δεν μπορεις να ανεβασεις και να στειλεις ταυτοχρονα βιντεο σε πανω απο μια εφαρμογη ειναι απαραδεκτο εν ετη 2022!!! 

Youtube vanced λεμε και κλαιμε... αχχαχαχααχαχα

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Arkin είπε

Να πω την αληθεια σε Genshin Impact το F3 που εχω ειναι απλα χλιαρο σε σπιτι βεβαια με ambient στους 28-29 μηδεν lag μετα απο ωρα. Σε δημιουργια hotspot και κατεβασμα συνεχομενα με 70MB μου εκλεισε το hotspot μετα απο λιγες ωρες απο μονο του. Σε εξωτερικο χωρο με θερμοκρασια 40+ μην πως παραπανω μιας και βαραει ο ηλιος με 5G σε 10λεπτο μου εριξε τα hertz στα 60 απο τα 120 που το ειχα. Το γυρισα 4G και ολα κομπλε. Ολα αυτα βεβαια με τις προστασιες της xiaomi αν βγουν δεν εχει κανενα θεμα απλα προφανως θα ανεβασει και θερμοκρασια παραπανω αφου δεν θα βαραει throttling. Γενικως η Ελλαδα ειμαστε απο τις πιο ζεστες περιοχες καθε καλοκαιρι ακομα και ο 870 τα βρισκει σκουρα υπο συνθηκες σιγουρα παντως κραταει περισσοτερο τη δυναμη του μεχρι να πεσει throttling απο 888 και 8 gen 1. 

Φαντάσου τα άλλα τσιπσετ τι ζόρι τραβάνε! 

Οπότε εδώ με νέα ψύξη θα είναι πολύ καλό το φ4... Οι υπόλοιποι power of

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tsarouc είπε

Φαντάσου τα άλλα τσιπσετ τι ζόρι τραβάνε! 

Οπότε εδώ με νέα ψύξη θα είναι πολύ καλό το φ4... Οι υπόλοιποι power of

Ναι 888 και 8 gen 1 θα τρωνε ακομα περισσοτερο ζορι. Samsung node με 10w tdp θα βραζουν στην Ελλαδα καλοκαιρι. Το F4 αν οντως εχει καλυτερη ψυξη θα ειναι εξαιρετικο με τον 870. Πεταει το κινητο σε οτι και αν του βαλω να κανει σε συγκριση με 11T pro που εχει τον 888 ειναι στα ιδια εκτος emulators που τα παει καλυτερα στους πιο καινουργιους και σε βαρια παιχνιδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, b-boy_steve είπε

Προφανώς και έχω δοκιμάσει να τραβήξω βίντεο κάτω από τον ήλιο. Όταν η θερμοκρασία ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ξεπεράσει τους 55 βαθμούς Κελσίου τότε σε μερικές συσκευές θα σου βγάλει ειδοποίηση για υψηλή θερμοκρασία. 

Όταν η θερμοκρασία μπαταρίας ξεπεράσει τους 65 βαθμούς Κελσίου (καίγεσαι ενώ ακουμπάς το τηλέφωνο) τότε θα ξαναβγάλει ποιο αυστηρό μήνυμα (η το πρώτο μήνυμα) και οι περισσότερες συσκευές θα διακόψουν τις τηλεπικοινωνιες (σαν να μπαίνει σε λειτουργία πτήσης), ενώ άλλες μπορεί να κάνουν και restart. 

Ακόμα και με τον 888 πρέπει να το θέλεις για να το κάνεις αυτό το πράγμα. Αλλιώς μια χαρά 4κ βίντεο βγάζει στον ήλιο. 

*Στην παραλία κάτω από ομπρέλα με 38 βαθμούς μια χαρά παίζεις wild rift με 888... Επίσης μια χαρά τρέχεις YouTube vanced από πίσω, Bluetooth ηχείο, ενώ χαζεύεις τικτοκ. Ποτέ δεν μου έβγαλε ειδοποίηση. 

Αν υπάρχει τρόπος να περάσω την τεράστια βιβλιοθήκη μου από τον υπολογιστή στο αιφον θα χαρώ να τον μάθω! 

Ποιο κινητό έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, b-boy_steve είπε

Αυτο με εσας τους αιφονακηδες που δεν παραδεχεστε οτι τα κινητα σας δεν κανουν ουτε τα βασικα με ξεπερναει! Το να πληρωσεις για να εχεις τα μουσικα κομματια στο κινητο σου το θεωρω ΗΛΙΘΙΟ!!! Ειδικα αν τα εχεις αγορασει απο τον υπολογιστη. Οποτε την ξεχναμε αυτη την επιλογη. Απο τον υπολογιστη λοιπον, ψαξε οσο θες στον γκουγκλη κουτε μου φιλε ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ να παρασεις τα ακριβοπληρωμενα τραγουδακια σου. Μπορεις με τον τροπο που ειπες, αλλα ΘΑ ΣΟΥ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟΝ ΚΑΡΚΙΝΟ μεχρι να τα κατεβασεις και να τα ξαναφτιαξεις σε φακελους και αυτο αν εχεις λιγα κομματια. Αν εχεις 5.000 μουσικα κομματια απλα παιρνεις κινεζικο χρεπη να κανεις την δουλεια σου. Πολυ απλο! 

Αχαχαχαχα Εντωμεταξυ ios αγορασα απλα για τυπους σαν εσενα που δεν παραδεχονται το ποσο σαπια ειναι!!! Steve_stam το instagram μου, κανε αποστολη ενα βιντεο και πατα ελαχιστοποιηση. Θα καταλαβεις ποσο αχρηστο ειναι το multitasking στο iphone σου!!! 

Κινητο που δεν μπορεις να βαλεις τραγουδια ευκολα και δεν μπορεις να ανεβασεις και να στειλεις ταυτοχρονα βιντεο σε πανω απο μια εφαρμογη ειναι απαραδεκτο εν ετη 2022!!! 

Youtube vanced λεμε και κλαιμε... αχχαχαχααχαχα


Τελικά, γίνεται να μεταφέρεις τραγούδια ε; Χαχαχα ρε τι πλάκα ο νουμπάς!

Και δεν στα φτιάχνει και σε φακέλους;

Αφού είναι ασύμβατα ρε νουμπάκι τα συστήματα; Πάρε Mac να γίνεις άνθρωπος, τί να σου πω!

Αφήσαμε τα σάπια android και ησύχασε η ψυχούλα μας. 

Βέβαια, για να «νιώσεις», πρέπει να έχεις φάει στη μάπα την τρύπια κουρελού του android και να γνωρίζεις και 5 πραγματάκια. 
Αμα είσαι παιδάκι, τρως το φούμαρο της ξυλόσομπας 888 που πλέον η qc τρώει φάπα στον σβέρκο από τους exynos που ήταν για κλωτσιές πριν από λίγο, ακόμη και από τους πουθενάδες της mediatek πια. 

Αγόρασες iPhone… για να την «πεις»;

Τζάμπα γράφω σε φιδέμπορες παιδάκια. 
Βολέψου εκεί με τον ματρακά, τον άρχοντα του bloaware και του lag και άντε για νανάκια. 

34 λεπτά πριν, tsarouc είπε

Ποιο κινητό έχεις?

Μην ασχολείσαι με φιδέμπορες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, tsarouc είπε

Ποιο κινητό έχεις?

S22 ultra και s21 fe για δεύτερο. Για δοκιμή είχα πάρει iPhone 12. Είχα iPhone από το 6,7,8 πήγα xiaomi, ξενέρωσα και πάλι Samsung. 

28 λεπτά πριν, stivaks72 είπε


Τελικά, γίνεται να μεταφέρεις τραγούδια ε; Χαχαχα ρε τι πλάκα ο νουμπάς!

Και δεν στα φτιάχνει και σε φακέλους;

Αφού είναι ασύμβατα ρε νουμπάκι τα συστήματα; Πάρε Mac να γίνεις άνθρωπος, τί να σου πω!

Αφήσαμε τα σάπια android και ησύχασε η ψυχούλα μας. 

Βέβαια, για να «νιώσεις», πρέπει να έχεις φάει στη μάπα την τρύπια κουρελού του android και να γνωρίζεις και 5 πραγματάκια. 
Αμα είσαι παιδάκι, τρως το φούμαρο της ξυλόσομπας 888 που πλέον η qc τρώει φάπα στον σβέρκο από τους exynos που ήταν για κλωτσιές πριν από λίγο, ακόμη και από τους πουθενάδες της mediatek πια. 

Αγόρασες iPhone… για να την «πεις»;

Τζάμπα γράφω σε φιδέμπορες παιδάκια. 
Βολέψου εκεί με τον ματρακά, τον άρχοντα του bloaware και του lag και άντε για νανάκια. 

Μην ασχολείσαι με φιδέμπορες. 

Αχαχαχα τι λέει τούτο δω ρε; Ρε φύγε ρε μπρο που θα πάρω και Mac... 🤣

Δεν το συνεχίζω γιατί είσαι άσχετος... 🤣 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, b-boy_steve είπε

S22 ultra και s21 fe για δεύτερο. Για δοκιμή είχα πάρει iPhone 12. Είχα iPhone από το 6,7,8 πήγα xiaomi, ξενέρωσα και πάλι Samsung. 

Αχαχαχα τι λέει τούτο δω ρε; Ρε φύγε ρε μπρο που θα πάρω και Mac... 🤣

Δεν το συνεχίζω γιατί είσαι άσχετος... 🤣 

To s21fe το έχεις για να κάνεις και καμιά κλήση γιατί το ultra δεν ε; 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stivaks72 είπε

To s21fe το έχεις για να κάνεις και καμιά κλήση γιατί το ultra δεν ε; 😂

Ναι ντρέπεται το s22 να κάνει κλήσεις... 🤣 Σε δύσκολα σημεία πάντως με τις μόνες συσκευές που έχω πρόβλημα ήταν πάντα τα iPhone!!! Ειδικά αν έχεις Vodafone που δεν πιάνει πουθενά... 

6 λεπτά πριν, stivaks72 είπε

To s21fe το έχεις για να κάνεις και καμιά κλήση γιατί το ultra δεν ε; 😂

Από xiaomi πάντως το 11t pro που έχω παρατημένο σε μια άκρη, συμφωνώ ότι είναι μέσα στα bugs, τόσα bugs Που midrange τηλέφωνα είναι καλύτερα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, b-boy_steve είπε

Ναι ντρέπεται το s22 να κάνει κλήσεις... 🤣 Σε δύσκολα σημεία πάντως με τις μόνες συσκευές που έχω πρόβλημα ήταν πάντα τα iPhone!!! Ειδικά αν έχεις Vodafone που δεν πιάνει πουθενά... 

 

Να χαίρεσαι βρε, την ελεεινότερη των ναυαρχίδων. Αφήνει ιστορία, 2-3 updates τον μήνα μπας και σιάξει η απάτη, 500 euro κάτω σε 3 μήνες.

Χαχαχα να΄σαι καλά.

Επεξ/σία από stivaks72
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, stivaks72 είπε

 

Να χαίρεσαι βρε, την ελεεινότερη των ναυαρχίδων. Αφήνει ιστορία, 2-3 updates τον μήνα μπας και σιάξει η απάτη, 500 euro κάτω σε 3 μήνες.

Χαχαχα να΄σαι καλά.

1100 είχα πάρει το 256. Στο χιλιάρικο το βλέπω ακόμα... 

Ε μάλλον ναι έτσι είναι. Είναι το χειρότερο τηλέφωνο μην το πάρεις... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, b-boy_steve είπε

1100 είχα πάρει το 256. Στο χιλιάρικο το βλέπω ακόμα... 

Ε μάλλον ναι έτσι είναι. Είναι το χειρότερο τηλέφωνο μην το πάρεις... 

1400+ ξεκίνησε, 1000 έχει. 

Σκότωστο, θα παρακαλάς σε λίγο να φύγει το χρέπι στα 6 κατοστάρικα. 

Το πατάνε και οι ξιαομάρες, τέτοια σαβούρα δε ξαναπέρασε. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, stivaks72 είπε

1400+ ξεκίνησε, 1000 έχει. 

Σκότωστο, θα παρακαλάς σε λίγο να φύγει το χρέπι στα 6 κατοστάρικα. 

Το πατάνε και οι ξιαομάρες, τέτοια σαβούρα δε ξαναπέρασε. 😂

Χαχαχα... 🤣 Πάψε αθεοφοβε! Ενα κινητό βρήκα να με καλύπτει παντού μην μου λες τέτοια!! Το s21 fe ήθελα πάντα, το πήρα μέχρι που ήρθε ένας βλακας στη δουλειά με το s22 ultra. Αρρωστησα... Άχρηστο ανέβαζα το πενάκι, άχρηστο το κατέβαζα. Κάθε μέρα το χρησιμοποιώ πλέον... 🤣 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, b-boy_steve είπε

Χαχαχα... 🤣 Πάψε αθεοφοβε! Ενα κινητό βρήκα να με καλύπτει παντού μην μου λες τέτοια!! Το s21 fe ήθελα πάντα, το πήρα μέχρι που ήρθε ένας βλακας στη δουλειά με το s22 ultra. Αρρωστησα... Άχρηστο ανέβαζα το πενάκι, άχρηστο το κατέβαζα. Κάθε μέρα το χρησιμοποιώ πλέον... 🤣 

Το πενάκι ωραία φάση, όντως. Αν βρει χρήσεις αυτός που το έχει κάνει δουλίτσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, stivaks72 είπε

Το πενάκι ωραία φάση, όντως. Αν βρει χρήσεις αυτός που το έχει κάνει δουλίτσα.

Ισχύει! Στην δουλειά το χρησιμοποιώ σαν σημειωματάριο, κάτι εντελώς απλό δηλαδή και μου έλυσε τα χέρια! 

Πάντως ειλικρινά προσπάθησα να χρησιμοποιήσω ios δεν είμαι σαν αυτούς που απλά κράζουν την Apple χωρίς να έχουν καμία συσκευή της. 1 μήνα προσπάθησα να το έχω σαν main συσκευή. Πρέπει να πληρώσεις για τα πάντα. Το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να πληρώσω για YouTube (δεν την παλεύω με τις διαφημίσεις), Spotify, Apple music. Όλα καλά όλα ωραία την έκανα την δουλίτσα μου. Το μεγάλο φάουλ το εβαγε όταν προσπαθούσα να στείλω βίντεο στο ινσταγκραμ και ανθρώπινα έκανα ελαχιστοποιηση και έκανα κάτι άλλο. (στα αντροιντ βγάζει μια μπάρα από πάνω ότι το στέλνει) Ε λοιπόν δεν πήγαιναν ποτέ τα βίντεο. Έπρεπε να περιμένω ντε και καλά εκεί μέχρι να το στείλει. Και αν έχεις βονταφον που δεν πιάνει πουθενά μου έβγαζε τον κ@ρκινο.

Μετα δεν με βόλευε το πληκτρολόγιο αφού έχω συνηθίσει με το Microsoft SwiftKey. Ααα υπάρχει και στα ios λέω τέλεια! Το κατέβασα και εκτός ότι έτρεχε σαν σάπιο, έχει και τις μισές λειτουργίες σε σχέση με αντροιντ. Άκυρο και από αυτό. 

USB δεν μπορείς να του βάλεις όπως στα αντροιντ κάτι πολύ βασικό λόγο δουλειάς και όταν δεν υπάρχει ίντερνετ για μεταφορά αρχειων. Οπότε έμεινα με ένα τηλέφωνο που δεν μπορούσα να κάνω τα βασικά που έχω συνηθίσει. 

Κατά τ άλλα από θέμα ταχύτητας και ευκολίας σε ινσταγκραμ, φεις κτλ. είναι μια χαρά. Πότε δεν είχα παράπονο σ αυτόν τον τομέα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...