Προς το περιεχόμενο

Τα Xbox Series X|S για ακόμη μία φορά ξεπερνούν σε πωλήσεις το PS5 στην Ιαπωνία


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Μεγάλες κουβέντες. Προς το παρόν Playstation = Gaming with Playstation consoles. Δύσκολα θα αλλάξει, όχι ακατόρθωτο βέβαια.

Fixed και συμφωνώ απολύτως. 😛

Πάντως ότι και να λέμε η MS με το Gamepass δίνει ρέστα. Έχω το XsX πάνω από ένα χρόνο τώρα και περνάω φανταστικά μαζί του. Ανάβω την κονσόλα, βλέπω τα παιχνίδια που προσφέρει δωρεάν (ουκ ολίγα) και μετά πάω για ύπνο γιατί τελείωσε ο διαθέσιμος gaming χρόνος μου των 10 λεπτών την ημέρα.

Επεξ/σία από panther_512
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, panther_512 είπε

Fixed και συμφωνώ απολύτως. 😛

Πάντως ότι και να λέμε η MS με το Gamepass δίνει ρέστα. Έχω το XsX πάνω από ένα χρόνο τώρα και περνάω φανταστικά μαζί του. Ανάβω την κονσόλα, βλέπω τα παιχνίδια που προσφέρει δωρεάν (ουκ ολίγα) και μετά πάω για ύπνο γιατί τελείωσε ο διαθέσιμος gaming χρόνος μου των 10 λεπτών την ημέρα.

Κάπως έτσι και εδώ και να προσθέσω τους περίεργους που όχι απλά έχουν χρόνο παίζουν και backwards compatibility  του 360! Και τα τελειώνουν κιόλας!!!

Επεξ/σία από Tetrabitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tetrabitos είπε

Κάπως έτσι και εδώ και να προσθέσω τους περίεργους που όχι απλά έχουν χρόνο παίζουν και backwards compatibility  του 360! Και τα τελειώνουν κιόλας!!!

Δεν είναι όλοι 30+ σαν εμάς. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fanboy είπε

Δεν είναι όλοι 30+ σαν εμάς. 

Από κάποια ηλικία και μετά δυστυχώς έχω βρει πολλούς σαν εμένα που απλά ξαναπαιζουμε παιχνίδια που ξέρουμε ότι θα γουστάρουμε γιατί φοβόμαστε μην πετύχουμε πατάτα. Δεν είμαστε να χάνουμε 20 και 30 ώρες σε παιχνίδια που απλά meh ή απογοητεύουν. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Από κάποια ηλικία και μετά δυστυχώς έχω βρει πολλούς σαν εμένα που απλά ξαναπαιζουμε παιχνίδια που ξέρουμε ότι θα γουστάρουμε γιατί φοβόμαστε μην πετύχουμε πατάτα. Δεν είμαστε να χάνουμε 20 και 30 ώρες σε παιχνίδια που απλά meh ή απογοητεύουν. 

Αυτό ακριβώς ❤️

13 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Από κάποια ηλικία και μετά δυστυχώς έχω βρει πολλούς σαν εμένα που απλά ξαναπαιζουμε παιχνίδια που ξέρουμε ότι θα γουστάρουμε γιατί φοβόμαστε μην πετύχουμε πατάτα. Δεν είμαστε να χάνουμε 20 και 30 ώρες σε παιχνίδια που απλά meh ή απογοητεύουν. 

Πριν λίγο καιρό έπαιξα Alice, Dead space 2, Dante’s inferno, Rage και κάτι αλλά δεν θυμάμαι. Ήξερα ότι θα τα βάλω να παίξω και θα διασκεδάσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα σχόλια χορεύουν σε ρυθμούς Xbox fanboy σάλσα 🥁. Στο μεταξύ τα μισά Series S/X τα πήραν όσοι δεν βρίσκουν PS5 🤠 Και εγώ μέσα σε αυτούς. Υπερβολή τα μισά οκ...

To PS5 με πολύ μεγαλύτερες ελλείψεις και παραμένει μπροστά σε πωλήσεις. Για τον απλό λόγο ότι είναι και πάλι η πιο καινοτομική κονσόλα με τα καλύτερα και περισσότερα exclusives + Playstation = Gaming. Περιμένουμε τις ορδές των exclusives του Xbox. Gamepass vfm αλλά δεν έχω απεριόριστο ελεύθερο χρόνο. Δεν με ενδιαφέρει η ποσότητα αλλά η ποιότητα. Am I wrong?? Yes you are asshole! Ok...

Επεξ/σία από whoever81
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, whoever81 είπε

Τα σχόλια χορεύουν σε ρυθμούς Xbox fanboy σάλσα 🥁. Στο μεταξύ τα μισά Series S/X τα πήραν όσοι δεν βρίσκουν PS5 🤠 Και εγώ μέσα σε αυτούς. Υπερβολή τα μισά οκ...

To PS5 με πολύ μεγαλύτερες ελλείψεις και παραμένει μπροστά σε πωλήσεις. Για τον απλό λόγο ότι είναι και πάλι η πιο καινοτομική κονσόλα με τα καλύτερα και περισσότερα exclusives + Playstation = Gaming. Περιμένουμε τις ορδές των exclusives του Xbox. Gamepass vfm αλλά δεν έχω απεριόριστο ελεύθερο χρόνο. Δεν με ενδιαφέρει η ποσότητα αλλά η ποιότητα.

Ναι όλοι έγιναν σε ένα βράδυ Xbox fanboy. 🤡 καλά να περάσεις στο πάρτυ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 minutes ago, whoever81 said:

πάλι η πιο καινοτομική κονσόλα

Δεν βλέπω κάτι ιδιαίτερο πέραν των features του χειριστηρίου. 

39 minutes ago, whoever81 said:

Gamepass vfm αλλά δεν έχω απεριόριστο ελεύθερο χρόνο. Δεν με ενδιαφέρει η ποσότητα αλλά η ποιότητα

Σίγουρα δεν έχει έλλειψη ποιότητας το game pass. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, absoluteblade είπε

Και μπήκατε στο άρθρο να το διαβάσετε και σχόλιο κάνατε! Σαv το " και ψεύδεσαι και τρώς" αλλά στην έκδοση για τους insomia members!

Εξού και ο πρωτος πληθυντικός.

 

8 ώρες πριν, fanboy είπε

 Δυστυχώς ο κόσμος γενικά ΔΕΝ ενημερώνεται ΔΕΝ θέλει να μάθει ΔΕΝ γνωρίζει ΔΕΝ δοκιμάζει. Μένει κολλημένος σε έθιμα και παραδοσεις. Βάζω στοίχημα πως ούτε το 5% δεν γνωρίζει πως η ms αγόρασε πχ την Zenimax η οποία είναι το 20% μόνη της στην βιομηχανία, βάζω στοίχημα πως δεν ξέρει καν τι προσφέρει το Gamepass και πως έχει όλα τα αποκλειστικά (και όχι μόνο) day one να τα παίξει, βάζω στοίχημα πως δεν ξέρει πως το Xbox έχει vrr, Dolby vision, 2k support, quick resume και με το τελευταίο update από την AMD την μεγαλύτερη αναβάθμιση της εποχής μας το FidelityFX super Resolution 2… Ούτε καν γνωρίζει πως αυτή την στιγμή το Play έχει 7;;; Studio και το Xbox 26 (μόλις κλείσει και το deal με Activision αντίο ζωή) και πως κάθε στούντιο θέλει 4-5 χρόνια για να βγάλει ένα καλό ΑΑΑ παιχνίδι. Ότι και αν σημαίνει αυτό. Με λίγα λόγια πάει στο μαγαζί και αγοράζει με το όνομα. Δυστυχώς δεν είναι όλοι ενημερωμένοι στην βιομηχανία και αυτό δεν θα αλλάξει εύκολα. Αυτό είναι το κακό της δημοφιλίας ενός brand name, μπορεί να επιβιώσει ακόμη και με τα υπολείμματα του. Σε καμία περίπτωση δεν θα ήθελα να κλείσει το PlayStation. Η λύση είναι αλλαγή προέδρου που έκλεισε τα ιστορικότερα Studio του (Sony Japan το μεγαλύτερο) και άμεση ανακοίνωση ενός Ps5 pro. 

Ποσα βαζεις στοιχημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για καινούργιες κονσόλες τα νούμερα είναι τραγικά χαμηλά κ για τους δύο.

Αν γυρίσει κάποιος να δει τις πωλήσεις σε παλαιότερες γενιες να δει τι ποσότητες έδινε πχ το 3ds ή το Wii μπορείς να καταλάβεις πόσο πεσμένη είναι η gaming αγορά στην Ιαπωνία καθώς πλέον τα κινητά είναι ότι πιο προσβάσιμο για gaming. 

Εχουν γυρίσει την πλάτη στις κονσόλες κ το έχουν ρίξει στα gacha games δυστυχώς.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 30/06/2022 at 22:24, SabotazNic said:

Βασικα το ινσομνια ειπε οτι απατο θα παει το ps5 λογω gp. Στην πραγματικοτητα, μονο 2 εβδομαδες βγηκε μπροστα το XB στις πωλησεις

απατα ολα. :P

και η sony και η microsoft θα κλεισουν:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...