Προς το περιεχόμενο

Eurobasket - 2022 - Βερολίνο


kalyteros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οι οποιοι Γερμαναραδες εχουν ερθει χωρις Pleis, Hartenstein, Kleber, Mo Wagner & Bonga

Απο τη στιγμη που μας νικησαν θελω να το παρουν. Θα εχω να λεω οτι εχασα απο τους νικητες του τουρνουα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Babis_allos είπε

Σας τα πα παιδια…

Πωπω δεν μπορω να σταυρωσω νικη ρε παιδια. Εχασε δυο βολες ο Σιμονε. Για το Θεο. 

Παω να δω και Λουκα σημερα. Και θελω να τον δω να κανει παιχνιδαρα. 

Οποτε αν θελετε να βγαλτε λεφτα παιχτε τον Λουκα να βαλει κατω απο 20 ποντους…

 

ρε τους εδιωξες ολους εσυ!! χααχα🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, JailbrokenDiesel είπε

ρε τους εδιωξες ολους εσυ!! χααχα🤣

Στην κυριολεξια. Ειδα ολους τους αγωνες στο γηπεδο. Υποστηριζα Φινλανδια, Ελλαδα, Ιταλια, Σλοβενια. Το τελευταιο λιγοτερο γιατι εχω αδυναμια στα underdogs και οι Πολωνοι εκαναν και πολυ ωραιο κλιμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Σαν διοργάνωση μπορεί να έχει ωραία παιχνίδια και ανατροπές, αλλά μέχρι ένα σημείο... Πλέον έχει γίνει αντιεμπορική τελείως.

 Οι χώρες που παρακολουθούν μπάσκετ έφυγαν όλες, Σερβία Κροατία Σλοβενία Λιθουανία Ελλάδα Τουρκία.

Γιόκιτς, Γιάννης, Λούκα, λελέ από τους 8.

 Ε τι να κάτσεις να δεις; Τον Σρέντερ και τον Μπράουν; Δεν υπάρχει περίπτωση να δω άλλο αγώνα.

 

 

 

Επεξ/σία από gorilas13
  • Like 4
  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Babis_allos είπε

Στην κυριολεξια. Ειδα ολους τους αγωνες στο γηπεδο. Υποστηριζα Φινλανδια, Ελλαδα, Ιταλια, Σλοβενια. Το τελευταιο λιγοτερο γιατι εχω αδυναμια στα underdogs και οι Πολωνοι εκαναν και πολυ ωραιο κλιμα. 

Πρέπει να πας κ τελικό και να μας πεις ποιος θα κερδίσει. Δεν το λέω για μας εδώ. Για έναν απ' το χωριό δεν τον ξέρεις. 🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω πρεπει να αλλαξει λιγο το συστημα του eurobasket για να το κερδιζει οσο δυνατον γινεται η καλυτερη ομαδα και οχι καποια που ετυχε να εχει ενα καλο βραδυ η πηρε καποιο σφυριγμα

Μιλαμε για αθλημα που τα πρωταθληματα κρινονται στις 4 η 3 νικες

Οι ομιλοι ουσιαστικα και πρωτος να βγεις με εκπληκτικες εμφανισεις δεν σου δινουν καποιο μεγαλο κερδος

Παιξαμε 7 παιχνιδια τα 5 στους ομιλους αδικος κοπος

Ενα συστημα με double elimination οπου οι πρωτοι των ομιλων παιζουνε μεταξυ τους και οι νικητες περνανε ημιτελικους μου φαινεται ποιο δικαιο

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Babis_allos είπε

οι Πολωνοι εκαναν και πολυ ωραιο κλιμα. 

και Σλοβενια ειχε πολυ σαματα απ οσο εδειξε. κριμα να μην ειναι sold out σε αυτη τη φαση τα γηπεδα ομως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, omghi2u είπε

Οι οποιοι Γερμαναραδες εχουν ερθει χωρις Pleis, Hartenstein, Kleber, Mo Wagner & Bonga

Απο τη στιγμη που μας νικησαν θελω να το παρουν. Θα εχω να λεω οτι εχασα απο τους νικητες του τουρνουα.

Και εμείς με κουτσά άλογα ήρθαμε απ' ότι φάνηκε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, gorilas13 είπε

 Σαν διοργάνωση μπορεί να έχει ωραία παιχνίδια και ανατροπές, αλλά μέχρι ένα σημείο... Πλέον έχει γίνει αντιεμπορική τελείως.

 Οι χώρες που παρακολουθούν μπάσκετ έφυγαν όλες, Σερβία Κροατία Σλοβενία Λιθουανία Ελλάδα Τουρκία.

 

 

 

 

Αν βγάλεις την Τουρκία που είναι καμία 80αρια εκατομμύρια οι υπόλοιπες 5 είναι με το ζορι 30. Ίσως είναι για καλό του αθλήματος που ανοίγει σε μεγαλύτερες αγορές που δεν είχαν τόσο μπασκετικό ενδιαφέρον αν εξαιρέσεις την Ισπανία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ant_ είπε

Πιστευω πρεπει να αλλαξει λιγο το συστημα του eurobasket για να το κερδιζει οσο δυνατον γινεται η καλυτερη ομαδα και οχι καποια που ετυχε να εχει ενα καλο βραδυ η πηρε καποιο σφυριγμα

Μιλαμε για αθλημα που τα πρωταθληματα κρινονται στις 4 η 3 νικες

Οι ομιλοι ουσιαστικα και πρωτος να βγεις με εκπληκτικες εμφανισεις δεν σου δινουν καποιο μεγαλο κερδος

Παιξαμε 7 παιχνιδια τα 5 στους ομιλους αδικος κοπος

Ενα συστημα με double elimination οπου οι πρωτοι των ομιλων παιζουνε μεταξυ τους και οι νικητες περνανε ημιτελικους μου φαινεται ποιο δικαιο

Εγώ θα έλεγα, δίπλα ματς από τους 16 και μετά και αν πάει 1-1 τρίτο ματς. Αλλά θα κάνει 2 μήνες να τελειώσει η διοργάνωση. Γενικά ότι και να γράψουμε εδώ ούτε θα το διαβάσουν ούτε ενδιαφερει τους αρμόδιους. 

1 ώρα πριν, gorilas13 είπε

 Σαν διοργάνωση μπορεί να έχει ωραία παιχνίδια και ανατροπές, αλλά μέχρι ένα σημείο... Πλέον έχει γίνει αντιεμπορική τελείως.

 Οι χώρες που παρακολουθούν μπάσκετ έφυγαν όλες, Σερβία Κροατία Σλοβενία Λιθουανία Ελλάδα Τουρκία.

Γιόκιτς, Γιάννης, Λούκα, λελέ από τους 8.

 Ε τι να κάτσεις να δεις; Τον Σρέντερ και τον Μπράουν; Δεν υπάρχει περίπτωση να δω άλλο αγώνα.

 

 

 

Είπες με τον καλύτερο τρόπο κάτι που ήθελα να γράψω και εγώ. Δεν είναι ότι σνομπάρουμε τους νικητές, αλλά όλη αυτή η ανατρεπτικότητα, έχει ξεπεράσει όλα τα όρια πλέον. Δεν θα αλλάξει κάτι βεβαια. Και οι ΗΠΑ με την Υεμένη να έπαιζαν μπασκετ σε μια διοργάνωση, αν η Υεμένη νικήσει τοτε αυτή είναι το δίκαιο να περάσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...