Προς το περιεχόμενο

Αναβάλλεται το λανσάρισμα του HBO Max στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, BrianMolko είπε

Ψαχνουν τροπο να μην μπορεις να κανεια συνδρομη μεσω τουρκιας, γι αυτο :)

 

Εάν μου βγει φθηνότερα από 5€ που δίνω για τον Αργεντίνικο λογαριασμό κάθε μήνα  σαφώς και θα προτιμήσω τους γείτονες με τον πληθωρισμό που έχει φτάσει στο 78% :P 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν αντέχει η αγορά τόσες επιλογές έδωσαν κάποια φτηνά πακέτα και μπαινουν ολοι μεσα αν εξεραισεις το netflix

που και αυτο εχει προβλήματα  με 3 ευρώ συνδρομή δεν βγαίνουν τα χρήματα

εκτός και το κάνουν να γίνει συνήθεια και ίσως καταφέρουν μετά απο λίγα χρονιά αν ρωτάς κάποιον αν εχει netflix και σου λεει οχι να   σου φαίνεται περίεργο

δεν είναι θέμα χρήματων είναι θέμα χρόνου που δεν υπαρχει  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, g_mateo είπε

Το πακέτο που δίνει η βόνταφον τι διαφορά έχει με το ΗΒΟ ΜΑΧ;

το vodafone tv δεν παιζει ΠΟΥΘΕΝΑ!
εχουν βγαλει εφαρμογη μονο για android, που δεν εχω καταφερει να βαλω ουτε στο κινητο ουτε στο tv box και δε γινεται να κανεις και cast σε smart.

δεν εχω δοκιμασει σε android tv αλλα απαραδεκτο να μην μπορουν να βαλουν εστω εφαρμογη για lg, samsung..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
7 ώρες πριν, eko13 είπε

Λογικά θα το προσφέρει επίσημα η Vodafone TV στα πακέτα της όπως το Disney plus, ανεπίσημα το κάνει ήδη, δεν ξέρω αν υπάρχει σειρά HBO που να μην την προσφέρει το Vodafone TV. 

H VODAFONE να ξέρετε τα έχει κάνει "σκατά" με το θέμα Disney+ και θα τα κάνει πολύ φοβάμαι και το HBOmax

αυτή ευθύνεται για το κομμένο περιεχόμενο που έχει το Disney+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη σώσουν θα πω. 3 χρόνια τους περιμένουμε. Και να έρχεται το ΗΒΟ, και να τον άλλο μήνα το ΗΒΟ και δε συμμαζεύεται. 
Ηλίθιοι απλά, ενα κουμπί είναι το integration για ελλάδα (και οπουδήποτε) είτε μέσω carrier είτε μέσω πλατφόρμας.

Αλλά οι άνθρωποι είναι κολλημένοι με τα "δικαιώματα". Μιλάμε για αρρώστια. 

Φάτε σκόνη του Νετφλιξ τωρα, το οποίο, καλο ή κακό, σας δειχνει πως γίνεται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω 20 χρονια τορρεντάς δεν εχω ξοδεψει τπτ και τα βρισκω ολα λιγες ωρες μετα τη μεταδοση. Τα τρωω σε πιτογυρα και μπυρες καθως τα παρακολουθω!  😂

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 06/07/2022 at 14:24, Dennis077 said:

Από τη στιγμή που έχουν κλείσει συμφωνίες με μεγάλες συνδρομητικές πλατφόρμες να υπάρχουν ως ένθετο είναι λογικό να συμβαίνει αυτό. Ενδιαφέρονται ποιο πολύ για τις μεγάλες αγορές όπως Αγγλία, Γερμανία, Ιταλία..!! Με απλά λόγια θέλουν συνεργασίες με πλατφόρμες που έχουν ηγετικό ρόλο στην αγορά της συνδρομητικής τηλεόρασης. Μάλλον έχουν καταλάβει ότι τόσες streaming υπηρεσίες είναι δύσκολο να επιβιώσουν ιδίως σε μικρές αγορές.

Αυτές οι συμφωνίες που λες είχαν γίνει πριν το HBO Max και με μεγάλη σιγουριά θα έλεγα ότι θα προτιμούσαν να έχουν το HBO Max αυτόνομο και να μην βασίζονται σε τρίτους. Όσο για τις μεγάλες αγορές που λες δεν μπορούν να κάνουν τίποτα μέχρι το 2025 γιατί έχουν αυτά τα συμβόλαια, οπότε μάλλον δεν θα ασχοληθούν με αυτό.

On 06/07/2022 at 15:36, harris231 said:

Η λογική λέει πως επειδή η Discovery αγόρασε την Warner και όχι το αντίθετο...

Κανείς δεν αγόρασε κανέναν, έγινε συγχώνευση.

11 hours ago, g_mateo said:

Το πακέτο που δίνει η βόνταφον τι διαφορά έχει με το ΗΒΟ ΜΑΧ;

Η Vodafone σου δίνει μόνο HBO, το HBO Max έχει μέσα HBO, Warner Bros, Adult Swim, Cartoon Network, DC και άλλα πόσα + τα Max Originals που είναι αποκλειστικά διαθέσιμα μόνο στο Max.

Επεξ/σία από av4lanche
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 06/07/2022 at 16:13, Sunlight-knight said:

Stremiooxoxoxoxoxo !! Log in εννοειται μέσω Facebook, υπότιτλους σπάνια, αν μπεις από κινητό πρέπει να κάνεις οπωσδήποτε download το addons για να σε πριζουν στις ειδοποιήσεις και στις διαφημίσεις για να καταφέρεις να δεις κάτι. Sorry αλλά θα βάλω vpn μογγόλιγκο και θα πάρω Disney+ με 570 τούρκικες λίρες ΑΚΑ 31 ευροπουλα τον χρόνο συνδρομή, εκτός και αν κάποιος έχει γούστα περίεργα και την βρίσκει με τα παραπάνω 

100% άκυρα όλα. Μάλλον δεν ξέρεις πως να εγκαταστήσεις addons.

Επεξ/σία από Lomar
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Lomar είπε

100% άκυρα όλα. Μάλλον δεν ξέρεις πως να εγκαταστήσεις addons.

Είναι άκυρο ότι σαν πρώτη επιλογή σου βγάζει εγγραφή με fb έτσι ώστε να συλλέγουν τα στοιχεία σου; Είναι άκυρο ότι το stremio βάζει διαφημίσεις; Είναι άκυρο ότι σου ζητά plugin όπως addons για να δεις κάτι; Ειναι άκυρο ότι μπορείς να βάλεις τουρκικό vpn και να πάρεις με 30€ τον χρόνο Disney+ όπου έχει και imax enchanced? Που να ξέρεις βέβαια από τέτοια εμπειρία θέασης. Το τζάμπα δεν σου δίνει προφανώς imax enchanced! Και που σαι. Για τους μπιτ καρμιριδες αλλά και έξυπνους συνάμα που θέλουν να γλιτώσουν ένα 20αρι και να πάρουν καλαμπόκι χύμα από Σκλαβενιτόπουλο με 2€ το κιλό , που σημαίνει 10 ΔΕΚΑ κιλά καλαμπόκι για ποπ κορν στο σπίτι και να βγάλουν όλη την χρονιά μασουλωντας βλέποντας ταινιαρες, ντοκιμαντέρ, σειρές, παιδικά κλπ μπορουν τα 30€ να γίνουν /3 με κάποιον αδερφό, φίλο, ξάδερφο κλπ κλπ και να έχεις + το παραπάνω προνόμιο. Που σημαίνει 10 ολόκληρα ευρώ 💶 τον χρόνο ΜΟΝΟ για εσένα και όλον τον υπόλοιπο πλανήτη! Που τα βρίσκεις τα "100% άκυρα όλα", ένας θεός ξέρει! Εγώ πάντως με 10€ τον χρόνο αράζω στην 65αρα μου στο σαλόνι με το home cinema και απολαμβάνω με ένα κουμπί μόνο! Και που σαι.. Τώρα τελειώνω τελευταία σεζόν από family guy τρώγοντας ποπ κορν σπιτικό με βούτυρο έξτρα και πάπρικα. Αφήνω στην φαντασία σου να βρεις που βρήκα το ποπ κορν! "100% ΑκΥρα οΛα!!!1!1!1"......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, Sunlight-knight said:

Disney+ όπου έχει και imax enchanced? Που να ξέρεις βέβαια από τέτοια εμπειρία θέασης. Το τζάμπα δεν σου δίνει προφανώς imax enchanced!

Ελάχιστα λεπτά μετά το release υπάρχει σε torrent 1:1 αντίγραφο του stream, είναι ακριβώς η ίδια ποιότητα με αυτή που βλέπει αυτός που πληρώνει. Άμα σε ενδιαφέρει και τόσο η ποιότητα όπως εμένα επιλέγεις και ποια streaming πλατφόρμα κατεβάζεις, πχ η τελευταία σεζόν Better Call Saul στο Stan Αυστραλίας έχει άθλια ποιότητα (πληρώνουν τα κορόιδα εκεί), στο AMC+ μέτρια, στο Netflix εντάξει και στο Amazon Αμερικής την καλύτερη οπότε εγώ επιλέγω και κατεβάζω Amazon, εσύ που πληρώνεις παίρνεις ό,τι σου σερβίρουν, συνήθως με κάποια "τεχνολογία adaptive bitrate" που δεν είναι καν η καλύτερη δυνατή ποιότητα στην πλατφόρμα που τα σκας

Επεξ/σία από Hacker?pcs
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 hours ago, Sunlight-knight said:

Είναι άκυρο ότι σαν πρώτη επιλογή σου βγάζει εγγραφή με fb έτσι ώστε να συλλέγουν τα στοιχεία σου; Είναι άκυρο ότι το stremio βάζει διαφημίσεις; Είναι άκυρο ότι σου ζητά plugin όπως addons για να δεις κάτι; Ειναι άκυρο ότι μπορείς να βάλεις τουρκικό vpn και να πάρεις με 30€ τον χρόνο Disney+ όπου έχει και imax enchanced? Που να ξέρεις βέβαια από τέτοια εμπειρία θέασης. Το τζάμπα δεν σου δίνει προφανώς imax enchanced! Και που σαι. Για τους μπιτ καρμιριδες αλλά και έξυπνους συνάμα που θέλουν να γλιτώσουν ένα 20αρι και να πάρουν καλαμπόκι χύμα από Σκλαβενιτόπουλο με 2€ το κιλό , που σημαίνει 10 ΔΕΚΑ κιλά καλαμπόκι για ποπ κορν στο σπίτι και να βγάλουν όλη την χρονιά μασουλωντας βλέποντας ταινιαρες, ντοκιμαντέρ, σειρές, παιδικά κλπ μπορουν τα 30€ να γίνουν /3 με κάποιον αδερφό, φίλο, ξάδερφο κλπ κλπ και να έχεις + το παραπάνω προνόμιο. Που σημαίνει 10 ολόκληρα ευρώ 💶 τον χρόνο ΜΟΝΟ για εσένα και όλον τον υπόλοιπο πλανήτη! Που τα βρίσκεις τα "100% άκυρα όλα", ένας θεός ξέρει! Εγώ πάντως με 10€ τον χρόνο αράζω στην 65αρα μου στο σαλόνι με το home cinema και απολαμβάνω με ένα κουμπί μόνο! Και που σαι.. Τώρα τελειώνω τελευταία σεζόν από family guy τρώγοντας ποπ κορν σπιτικό με βούτυρο έξτρα και πάπρικα. Αφήνω στην φαντασία σου να βρεις που βρήκα το ποπ κορν! "100% ΑκΥρα οΛα!!!1!1!1"......

Ναι είναι άκυρα όλα γιατί έχει guest login και επίσης που διάολο είδες τις διαφημίσεις ρε τρελέ; Αγόρι μου τι εξοπλισμό έχεις για να μας τα πρήζεις σαν 10χρονο για το "ιΜαξ Ενχανσεντ"?

Είσαι με τα καλά σου; Καταλαβαίνεις οτι γράφεις για τούρκικα vpn και πράσινα άλογα; Εδώ μιλάμε για περιεχόμενο ανεξαρτήτως πλατφόρμας και εσύ μου λες για διαφημίσεις που μόνο εσύ βλέπεις και add on που πάλι μόνο εσύ δεν μπορείς να εγκαταστήσεις, αλλά κατα τ'αλλα "τούρκικο vpn & άη μαξ ενχανσντ" 🤣

Επεξ/σία από Lomar
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Hacker?pcs είπε

Ελάχιστα λεπτά μετά το release υπάρχει σε torrent 1:1 αντίγραφο του stream, είναι ακριβώς η ίδια ποιότητα με αυτή που βλέπει αυτός που πληρώνει. Άμα σε ενδιαφέρει και τόσο η ποιότητα όπως εμένα επιλέγεις και ποια streaming πλατφόρμα κατεβάζεις, πχ η τελευταία σεζόν Better Call Saul στο Stan Αυστραλίας έχει άθλια ποιότητα (πληρώνουν τα κορόιδα εκεί), στο AMC+ μέτρια, στο Netflix εντάξει και στο Amazon Αμερικής την καλύτερη οπότε εγώ επιλέγω και κατεβάζω Amazon, εσύ που πληρώνεις παίρνεις ό,τι σου σερβίρουν, συνήθως με κάποια "τεχνολογία adaptive bitrate" που δεν είναι καν η καλύτερη δυνατή ποιότητα στην πλατφόρμα που τα σκας

Πολύ καλός ο τρόπος σου, αλλά εγώ προσωπικά δεν έχω την υπομονή να κάτσω να ψάξω να δω απο που έχει γίνει η αντιγραφή του εκάστοτε επεισοδίου κλπ. Εκτός και αν εχεις βρει τα δικά σου "στανταρακια" και όλο αυτό που περιγράφεις δεν σου τρώει χρόνο στο ψάξιμο! Τώρα όσο αφορά την συγκεκριμένη τεχνολογία που λες, αν έχεις home cinema πάει την εμπειρία θέασης σε άλλο επίπεδο!! Επισης πολύ χρήσιμη η πληροφορία σου ότι η βασική ανάλυση αλλάζει από πλατφόρμα σε πλατφόρμα!! 

2 ώρες πριν, Lomar είπε

Ναι είναι άκυρα όλα γιατί έχει guest login και επίσης που διάολο είδες τις διαφημίσεις ρε τρελέ; Αγόρι μου τι εξοπλισμό έχεις για να μας τα πρήζεις σαν 10χρονο για το "ιΜαξ Ενχανσεντ"?

Είσαι με τα καλά σου; Καταλαβαίνεις οτι γράφεις για τούρκικα vpn και πράσινα άλογα; Εδώ μιλάμε για περιεχόμενο ανεξαρτήτως πλατφόρμας και εσύ μου λες για διαφημίσεις που μόνο εσύ βλέπεις και add on που πάλι μόνο εσύ δεν μπορείς να εγκαταστήσεις, αλλά κατα τ'αλλα "τούρκικο vpn & άη μαξ ενχανσντ" 🤣

Πριν καιροοοοο που το είχα κατεβάσει σε λάπτοπ μου έβγαζε διαφημίσεις! Όσο αφορά τον εξοπλισμό Samsung neo 8k + full pack Focal 5.1.2 σε δωμάτιο 35 την που είναι ειδικά για αυτόν τον σκοπό. Τώρα να κάθομαι να συνδέσω λάπτοπ κλπ, δεν... Εν πάση περιπτώσει, δεν θες ποπ κορν από ότι φαίνεται. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Sunlight-knight said:

Πολύ καλός ο τρόπος σου, αλλά εγώ προσωπικά δεν έχω την υπομονή να κάτσω να ψάξω να δω απο που έχει γίνει η αντιγραφή του εκάστοτε επεισοδίου κλπ. Εκτός και αν εχεις βρει τα δικά σου "στανταρακια" και όλο αυτό που περιγράφεις δεν σου τρώει χρόνο στο ψάξιμο! Τώρα όσο αφορά την συγκεκριμένη τεχνολογία που λες, αν έχεις home cinema πάει την εμπειρία θέασης σε άλλο επίπεδο!! Επισης πολύ χρήσιμη η πληροφορία σου ότι η βασική ανάλυση αλλάζει από πλατφόρμα σε πλατφόρμα!!

Στάνταρ είναι τα μεγάλα sites, αυτό με τον αριθμό πάνω από 1000 και το άλλο εκ βουλγαρίας και εκεί επειδή τραβάνε από scene η ποιότητα είναι ακριβώς η ίδια με το κανονικό και διαθέσιμη λίγα λεπτά μετά.

Δεν αλλάζει η ανάλυση αλλά δεν είναι ίδια η ποιότητα σε όλες τις streaming υπηρεσίες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...