Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν διπλασιασμός ταχυτήτων Internet και από τη Vodafone


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 221
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο τσαμπας πέθανε.υποχρέωση του πελάτη για ανανέωση συμβολαίου για 2 χρόνια.και ακόμα είναι υπό κατασκευή η 200αρα.κάτοχος ΟΤΕ 100MBS με κολλητό που δουλεύει τεχνικος στον ΟΤΕ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 minutes ago, Painmaker said:

ΡΕΖΙΛΙ !!! ΝΤΡΟΠΗ ΣΤΟΥΣ ΠΑΡΟΧΟΥΣ ΙΝΤΕΡΝΕΤ!!!

Αν το βάλεις σε median αντί για mean, είμαστε 11 θέσεις πάνω, αλλά με χαμηλότερη ταχύτητα (38.53 αντί για 47.59). 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Thresh είπε

Αν το βάλεις σε median αντί για mean, είμαστε 11 θέσεις πάνω, αλλά με χαμηλότερη ταχύτητα (38.53 αντί για 47.59). 😛

Και στα 2 median - mean το Κιργιστάν και πολλές άλλες υπανάπτυκτες χώρες μας περνάνε στην ταχύτητα, οπότε όπως και να έχει τα πράγματα είναι άθλια, δυστυχώς!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, Painmaker said:

Και στα 2 median - mean το Κιργιστάν και πολλές άλλες υπανάπτυκτες χώρες μας περνάνε στην ταχύτητα, οπότε όπως και να έχει τα πράγματα είναι άθλια, δυστυχώς!!!

Σιγά σιγά θα ανεβαίνει η ταχύτητα, η θέση όμως άλλου παπά ευαγγέλιο, μιας κι ούτε οι άλλες θα είναι στάσιμες. :(

Όταν ολοκληρωθούν οι διπλασιασμοί και στους 3(4) παρόχους, θα ανέβουμε λίγο παραπάνω σίγουρα. Η μεγάλη διαφορά όμως θα γίνει μονο με το FTTH.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Thresh είπε

Σιγά σιγά θα ανεβαίνει η ταχύτητα, η θέση όμως άλλου παπά ευαγγέλιο, μιας κι ούτε οι άλλες θα είναι στάσιμες. :(

Όταν ολοκληρωθούν οι διπλασιασμοί και στους 3(4) παρόχους, θα ανέβουμε λίγο παραπάνω σίγουρα. Η μεγάλη διαφορά όμως θα γίνει μονο με το FTTH.

Συμφωνώ απόλυτα. Μέχρι το 2027 που θα έχουμε FTTH σε αρκετά σπίτια όπως υπόσχεται ο ΟΤΕ, οι άλλες χώρες θα είναι στο FTTH 2 ξέρω εγώ (δεν υπάρχει αλλά κατάλαβες τι εννοώ η επόμενη γενιά οπτικής ίνας 10gbps). Να δεις που ακόμα και με τις οπτικές ίνες οι ταχύτητες δεν θα είναι συμμετρικές ίδιο download , ίδιο upload και θα είναι ακριβά και κανένας δεν θα βάζει πχ 1gbps... και πάντα οι πόλεις θα έχουν καλύτερο ίντερνετ από την επαρχία που μένω εγώ. Μένω σε κωμόπολη και ακόμα είμαι με ADSL,  το 4Κ μου έλειπε τρομάρα μου!!!

Επεξ/σία από Painmaker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό ήθελαν δηλαδή να μου πούνε χτες που τους το έκλεισα στα μούτρα; 😅

Έχω 24άρα... δε μπλέκω με 50άρα να κάθομαι να αλλάζω όλες τις εσωτερικές καλωδιώσεις στο σπίτι λόγω voip.

 

Επεξ/σία από ekrepali
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
35 minutes ago, Painmaker said:

Μέχρι το 2027 που θα έχουμε FTTH σε αρκετά σπίτια όπως υπόσχεται ο ΟΤΕ, οι άλλες χώρες θα είναι στο FTTH 2 ξέρω εγώ.

Θα γίνει πιο γρήγορα το δίκτυο της ΔΕΗ, το θέμα είναι αν θα βάζει FTTH κι ο κόσμος καθώς και το τι πακέτο θα επιλέγει ώστε να ανεβαίνει κι η θέση της χώρας.

Κατα τα άλλα "FTTH 2" δεν υπάρχει, απλά ταχύτητες άνω του 1Gbps , με XGPON, πράγμα που δεν είναι φτηνό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Pikita είπε

Ο τσαμπας πέθανε.υποχρέωση του πελάτη για ανανέωση συμβολαίου για 2 χρόνια.και ακόμα είναι υπό κατασκευή η 200αρα.κάτοχος ΟΤΕ 100MBS με κολλητό που δουλεύει τεχνικος στον ΟΤΕ.

 

όπως τα λες δεν μπήκε 200αρα εδω αθήνα που είμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος θυμάται τα μεσαιωνικά χρόνια του 384kbps και του 512kbps που έφαγε πρόστιμο η Ελλάδα από ΕΕ και ξαφνικά γεμίσαμε διαφημίσεις στην tv ότι μας διπλασίασαν τις ταχύτητες αυτόματα οι εταιρείες έτσι από γενναιοδωρία;

😆 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
15 minutes ago, Tetrabitos said:

Ποιος θυμάται τα μεσαιωνικά χρόνια του 384kbps και του 512kbps που έφαγε πρόστιμο η Ελλάδα από ΕΕ και ξαφνικά γεμίσαμε διαφημίσεις στην tv ότι μας διπλασίασαν τις ταχύτητες αυτόματα οι εταιρείες έτσι από γενναιοδωρία;

😆

Τα θυμάμαι, αλλά δεν θυμάμαι να είχε συμβεί κάτι τετοιο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδες εχω vodafone και ληγει το συμβολαιο! λεω να παω στη wind που ειναι οικονομικη! να παω ?η θα το μετανιωσω? και για σταθερο και κινητο

Επεξ/σία από orcus14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Thresh είπε

Τα θυμάμαι, αλλά δεν θυμάμαι να είχε συμβεί κάτι τετοιο.

Δεν είπαν από γενναιοδωρία αλλά ούτε ανέφεραν ότι φάγανε πρόστιμο από ΕΕ. Έτσι ξαφνικά ένα πρωϊ θεωρητικά την 512 μου την έκαναν 1024!

Κανονικά θα έπρεπε να αναφέρεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, Tetrabitos said:

Δεν είπαν από γενναιοδωρία αλλά ούτε ανέφεραν ότι φάγανε πρόστιμο από ΕΕ. Έτσι ξαφνικά ένα πρωϊ θεωρητικά την 512 μου την έκαναν 1024!

Κανονικά θα έπρεπε να αναφέρεται.

Δεν εννοώ ότι δεν έγινε ο διπλασιασμός, απλά ότι δεν θυμάμαι κάποια είδηση πώς έγινε εξαιτίας κάποιου προστιμου της ΕΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...