Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν διπλασιασμός ταχυτήτων Internet και από τη Vodafone


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το δωρεάν διπλασιασμό των ταχυτήτων σε νοικοκυρία και επιχειρήσεις που παρέχει ευρυζωνικές συνδέσεις, ανακοίνωσε η Vodafone.

Από αυτό το μήνα και όπου είναι τεχνολογικά εφικτό, οι συνδρομητές της Vodafone που έχουν ενεργό πρόγραμμα σταθερής και Internet, θα μπορούν να μεταφερθούν εντελώς δωρεάν στην αμέσως επόμενη εμπορικά διαθέσιμη ταχύτητα internet, χωρίς καμία οικονομική επιβάρυνση, διατηρώντας την τιμή του υφιστάμενου προγράμματός τους. Πιο αναλυτικά, προγράμματα ταχύτητας έως 24Mbps, έως 50Mbps και έως 100Mbps, θα αναβαθμιστούν σε ταχύτητες έως 50Mbps, έως 100Mbps και έως 200Mbps, αντίστοιχα. Απαραίτητη προυπόθεση είναι ο συνδρομητής να μη βρίσκεται σε οδό όπου παρέχεται από την εταιρεία δυνατότητα σύνδεσης FTTH, κάτι που ισχύει και στην περίπτωση της Cosmote που ανακοίνωσε παρόμοια προσφορά το Μάρτιο

Οι συνδρομητές, για τις συνδέσεις των οποίων η δωρεάν αναβάθμιση είναι εφικτή, θα ενημερωθούν το επόμενο διάστημα μέσω προσωπικής τηλεφωνικής επικοινωνίας και γραπτού μηνύματος (SMS), προκειμένου να ενημερωθούν αναλυτικά για τις προσφερόμενες υπηρεσίες και να αποδεχθούν την αναβάθμιση ταχύτητας με ανανέωση της σύμβασής τους για 24 μήνες.

Στην ανακοίνωση η Vodafone διευκρινίζει ότι παράλληλα θα διαμορφώνει, από κοινού με τους οικιακούς πελάτες που το επιθυμούν, εξατομικευμένα συνδυαστικά πακέτα υπηρεσιών που περιλαμβάνουν συνδρομή στο Vodafone TV. Για τους εταιρικούς πελάτες, η εταιρεία θα προσφέρει εξατομικευμένα συνδυαστικά πακέτα υπηρεσιών που διευκολύνουν την εργασία και συνεργασία από οποιοδήποτε σημείο, λύσεις 4G back up, λύσεις Internet of Things για την απομακρυσμένη παρακολούθηση και διαχείριση των περιουσιακών στοιχείων των επιχειρήσεων.


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο καιρο επαιρναν τηλέφωνο απο κάποιο τμήμα για αναβαθμιση ταχυτητων με χρέωση πάντα, με προσχημα Ευρωπαϊκης οδηγίας που θα υποχρεωσει την αύξηση ταχυτητων και θα την χρεωθεί ο πελατης τους ή την υποχρεωτική αλλαγη adsl σε vdsl και άλλες κοτσανες. Όποιος δε λύγισε απλα δεν θα πληρωνει παραπάνω πάγιο.

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω 9 μηνες για να λήξει το συμβόλαιο μου

Θα αντεξω με την 100αρα μου 

Σιγα μη μείνω για αλλα 2 χρονια σε αυτους

ΟΤΕ και παλι ΟΤΕ  

  • Like 21
  • Thanks 4
  • Confused 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δωρεάν αναβάθμιση για όσους έχουν σε φυσιολογική απόσταση από το σπίτι τους την καμπίνα. Στην γειτονιά μας, που την έχουν πεταμένη στο διαόλου το κέρατο, πάμε άκλαφτοι, γιατί δεν είναι εφικτό κάτι παραπάνω από 24...

Why? Why Do Bad Thingshappen To Good People?.Gif GIF - Why? why do bad  thingshappen to good people? Friends Hindi - Discover & Share GIFs

Επεξ/σία από tombyraider13
  • Like 1
  • Sad 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
12 minutes ago, BadIronTree said:

lol δωρεάν εάν αποδεχθούν την αναβάθμιση ταχύτητας με ανανέωση της σύμβασής τους για 24 μήνες 

 

Δεν είναι άσχημο από την στιγμή που δίνει την επιλογή κι είναι εφικτή η αναβάθμιση.

Τουλάχιστον σιγουρεύεσαι ότι θα είσαι για 2 χρόνια σε αρκετά καλή τιμή.

Σκέψου πχ κάποιον που έχει Cosmote 100αρα με 36.9 να έχει πάει σε 200  και να του μένει λιγότερος από 1 χρόνος στο συμβόλαιο. Μέχρι στιγμής αν θέλει να παραμείνει στα 200Mbps μετά το συμβόλαιο, θα πρέπει να ανέβει στα 44.9 διότι δεν έχουν βγάλει μικρότερα πακέτα (λιγότερα λεπτά προς κινητά) σε αυτή την ταχύτητα.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως, στο μαγαζι που δινω 15,40€ για απλη adsl με 300 λεπτά ομιλιας προς ολους τον μηνα, και με υπερκαλυπτει για την χρηση που κάνω, δεν παιζει να δεχθω αναβαθμιση και νεο συμβολαιο. 

1ον. δεν ξερω αν ο εξοπλισμος μου (παλιος συναγερμος) ειναι συμβατος με voip.
2oν. oταν τελειωσει το "νεο" συμβολαιο που θα μου κανουν, προφανως δεν θα μου το ξαναδωσουν με 15,40€ αλλα θα μου ζητανε 20-22€. δεν βλεπω τον λογο να τα δωσω οταν δεν κανω παραπανω χρηση και με υπερκαλυπτει το προγραμμα που ειμαι.

  • Like 4
  • Confused 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος έχει οπτική ίνα στην περιοχή του όμως , δεν έχει διπλασιασμό ταχύτητας! Συν ότι με το πρόσχημα του διπλασιασμού δεν θα παίζουν οικονομικότερες προσφορές από την εταιρεία για μείωση του πάγιου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι με 24αρα Vodafone σε κεντρικό δρόμο του Ν. Ηρακλείου Αττικής και η Vodafone δεν προσφέρει ούτε VDSL (νομίζω λόγω απόστασης από τα κεντρικά του ΟΤΕ, αν παίζει ρόλο αυτό) ούτε FTTH. Προσωπικά θα προτιμούσα VDSL μιας και δεν με αφορά μεγαλύτερη ταχύτητα των 50, πέραν του χρηματικού, αλλά το ερώτημα είναι αν θεωρητικά υπάρχει δυνατότητα να δώσουν κάτι τέτοιο.

Επεξ/σία από Waiss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Jason13 είπε

Τόσο καιρο επαιρναν τηλέφωνο απο κάποιο τμήμα για αναβαθμιση ταχυτητων με χρέωση πάντα, με προσχημα Ευρωπαϊκης οδηγίας που θα υποχρεωσει την αύξηση ταχυτητων και θα την χρεωθεί ο πελατης τους ή την υποχρεωτική αλλαγη adsl σε vdsl και άλλες κοτσανες. Όποιος δε λύγισε απλα δεν θα πληρωνει παραπάνω πάγιο.

Ειναι μακραν η πιο σιχαμερη εταιρια, γιατι κανει απειρες φορες τετοιες ξεπλενιες.

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην επαρχία που δεν έχει Vdsl και πολλά ΚΑΦΑΟ και μόνο παρέχει ο OTE rural με 50mbps παντού στις αγροτικές περιοχές, μόλις έμαθαν οι φίλοι πως αναβαθμίζει τις ταχύτητες ο ΟΤΕ έφυγαν αμέσως από την Vodafone που ήταν φθηνή και πήγαν στην Cosmote που είχε πλέον ίδιες τιμές. Πιστεύω άργησε πολύ να το κάνει και έχασε ήδη πολλούς πελάτες. Με τις επενδύσεις που κάνει ο ΟΤΕ σε οπτικές ίνες και σε νέα ΚΑΦΑΟ όλοι θα πάνε σε αυτόν. Είναι πιο ακριβός αλλά κακά τα ψέματα έχει καλύτερες ταχύτητες 4G/5G και καλύτερη αξιοπιστία. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί ανανέωση σύμβασης για άλλους 24 μήνες? Δεν μπορεί χωρίς συμβόλαιο, θα πάθουν κάτι αν γίνει χωρίς? Παράλογο το ακούω 

Επεξ/σία από PanosJ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...