Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν διπλασιασμός ταχυτήτων Internet και από τη Vodafone


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 221
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως ευχαριστημένος 1 χρόνο τώρα στην 50αρα. 47+ χωρίς καθόλου αποσυνδέσεις και απολύτως κανένα θέμα. Στα 21.35€ άνετα ανανεώνω αλλά 2 χρόνια για 100αρα που λογικά όπως μου είχαν πει πιάνει γύρω στα 80. Και έχω και δωρεάν Vodafone tv ένα χρόνο τώρα αλλά δεν έχω που να το τρέξω πλην το κινητό οπότε μου είναι αχρηστο

Επεξ/σία από giokspy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/7/2022 στις 12:08 ΜΜ, Thresh είπε

Δεν υπάρχει ακόμα ανακοίνωση αλλά λογικά ναι, δεν μπορούν να μείνουν οι μόνοι χωρίς τέτοιο promotion.

εγώ που έχω 50 αν αύριο πάω και το κάνω 100 και βγεί αυτό το promotion (πχ σε μια βδομάδα από τώρα) θα με πάει στα 200?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, Dark_Beast_John_Gr said:

εγώ που έχω 50 αν αύριο πάω και το κάνω 100 και βγεί αυτό το promotion (πχ σε μια βδομάδα από τώρα) θα με πάει στα 200?

Θεωρητικά ναι, δεν μπορώ να ξέρω 1000%.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα εγώ που δεν έχω ούτε VDSL ούτε FTTH (μόνο η Cosmote εχει FTTH κι έχουν περάσει κάποια διαμερίσματα) στην γειτονιά μου, θα μείνω για πάντα με την 24αρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Waiss είπε

Άρα εγώ που δεν έχω ούτε VDSL ούτε FTTH (μόνο η Cosmote εχει FTTH κι έχουν περάσει κάποια διαμερίσματα) στην γειτονιά μου, θα μείνω για πάντα με την 24αρα.

Υπαρχει διαθεσημοτητα σε ftth στο σπιτι σου ? ελενχος 

https://sfbb.gr/LandingPage.html

Αν δεν υπαρχει και δεν υπαρχει διαθεσημοτητα για vdsl τωτε οντος μενεις σε adsl μεχρι να αποκτησεις διαθεσημοτητα vdsl η ftth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Στις 8/7/2022 στις 3:13 ΜΜ, SKOKMAN είπε

Θελω 9 μηνες για να λήξει το συμβόλαιο μου

Θα αντεξω με την 100αρα μου 

Σιγα μη μείνω για αλλα 2 χρονια σε αυτους

ΟΤΕ και παλι ΟΤΕ  

Μην νομίζεις ότι τα πράγματα είναι καλύτερα στον ΟΤΕ, εδώ και τόσα χρόνια μου έχουν ταλαιπωρήσει πάρα πολύ, εμένα και όλους αυτούς που γνωρίζω και είναι πελάτες του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, power_1 είπε

Υπαρχει διαθεσημοτητα σε ftth στο σπιτι σου ? ελενχος 

https://sfbb.gr/LandingPage.html

Αν δεν υπαρχει και δεν υπαρχει διαθεσημοτητα για vdsl τωτε οντος μενεις σε adsl μεχρι να αποκτησεις διαθεσημοτητα vdsl η ftth

Η Cosmote εχει μόνο όπως έγραψα πιο πάνω και μάλιστα έχουν βάλει κουτάκια στην πολυκατοικία και κάποια διαμερίσματα έχουν συνδεθεί. Οι άλλοι δύο πάροχοι τον ύπνο του δικαίου ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει γίνει σε κανέναν η αναβάθμιση; / Ξέρουμε πότε θα ξεκινήσει;

Επίσης:

Όσοι είναι στα 24 λογικά θα λάβουν κ νέο εξοπλισμό λόγω VoIP.

1) Ξέρουμε τι router δίνουν;

2) Ξέρουμε VoIP κωδικούς για να κουμπώσουμε πάνω κανα fritzbox;

 

Επεξ/σία από loverman210
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 hours ago, Waiss said:

Η Cosmote εχει μόνο όπως έγραψα πιο πάνω και μάλιστα έχουν βάλει κουτάκια στην πολυκατοικία και κάποια διαμερίσματα έχουν συνδεθεί. Οι άλλοι δύο πάροχοι τον ύπνο του δικαίου ακόμα.

Δεν πρόκειται να βάλουν άλλοι πάροχοι. Μόνο 1 μπορεί κι οι υπόλοιποι μισθώνουν από αυτόν, που είναι κι αυτός που έχει αναλάβει τα έργα στην περιοχή.

Εσύ απλά κάνεις αίτηση σε άλλους κι αυτοί θα παρέχουν υπηρεσίες μέσω των οπτικών της Cosmote.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Thresh είπε

Δεν πρόκειται να βάλουν άλλοι πάροχοι. Μόνο 1 μπορεί κι οι υπόλοιποι μισθώνουν από αυτόν, που είναι κι αυτός που έχει αναλάβει τα έργα στην περιοχή.

Εσύ απλά κάνεις αίτηση σε άλλους κι αυτοί θα παρέχουν υπηρεσίες μέσω των οπτικών της Cosmote.

Το πρόβλημα εντωμεταξυ είναι ότι κι εγώ θέλω να αποφύγω τα σκαψίματα και τις τρύπες στο διαμέρισμα για την εγκατάσταση της ίνας, οπότε VDSL θα με βόλευε περισσότερο. Αλλά απ'όσο γνωρίζω η κάπου είχα διαβάσει νομίζω, ότι καμπίνες με VDSL υπάρχουν από μια απόσταση και πάνω από τα κεντρικά του ΟΤΕ. Εγώ έχω μια απόσταση γύρω στα 650-700 μέτρα. Δεν ξέρω βέβαια αν παίζει ρόλο το παραπάνω με τις αποστάσεις των καφαο με VDSL. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
15 minutes ago, Waiss said:

Το πρόβλημα εντωμεταξυ είναι ότι κι εγώ θέλω να αποφύγω τα σκαψίματα και τις τρύπες στο διαμέρισμα για την εγκατάσταση της ίνας, οπότε VDSL θα με βόλευε περισσότερο. 

Κάτι τέτοια διαβάζει κόσμος με aDSL συγχρονισμό 6-8 Mbps, δίχως επιλογή για VDSL/FTTH  κι ανεβάζει 22 πίεση. 

Να είσαι σε τέτοια περιοχή, να έχεις δυνατότητα για κουπόνι και πάγιο 29-31.9 ευρώ για 200Mbps και να μην το κάνεις γιατί φαίνεται άσχημα ή δεν θες μερεμέτια.

Σας "χαρίζουν" γάιδαρο και τον κοιτάτε στα δόντια. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Thresh είπε

Κάτι τέτοια διαβάζει κόσμος με aDSL συγχρονισμό 6-8 Mbps, δίχως επιλογή για VDSL/FTTH  κι ανεβάζει 22 πίεση. 

Να είσαι σε τέτοια περιοχή, να έχεις δυνατότητα για κουπόνι και πάγιο 29-31.9 ευρώ για 200Mbps και να μην το κάνεις γιατί φαίνεται άσχημα ή δεν θες μερεμέτια.

Σας "χαρίζουν" γάιδαρο και τον κοιτάτε στα δόντια. :(

Με λίγα λόγια τα κουτιά της Cosmote στην πολυκατοικία, μπορεί να τα χρησιμοποιήσει κι άλλος πάροχος αν θελήσω να μπω στην διαδικασία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Waiss είπε

Με λίγα λόγια τα κουτιά της Cosmote στην πολυκατοικία, μπορεί να τα χρησιμοποιήσει κι άλλος πάροχος αν θελήσω να μπω στην διαδικασία;

Αυτο μονο ο παροχος σου μπορει να σου το πει .Ρωτησε τον

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...