Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν διπλασιασμός ταχυτήτων Internet και από τη Vodafone


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γίνεται να μην έχεις διαθέσιμο FFTH στην περιοχή σου (στον έλεγχο διαθεσιμότητας του SFBB γράφει ότι δεν υπάρχουν υποδομές στον ΤΚ μου) αλλά να έχεις διαθέσιμο Fiber to Cabin (FFTC); Το ρωτάω, γιατί στο site της Vodafone για τη διαθεσιμότητα μου βγάζει ότι μπορώ να έχω Giga Fiber.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 221
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, PureDark είπε

Γίνεται να μην έχεις διαθέσιμο FFTH στην περιοχή σου (στον έλεγχο διαθεσιμότητας του SFBB γράφει ότι δεν υπάρχουν υποδομές στον ΤΚ μου) αλλά να έχεις διαθέσιμο Fiber to Cabin (FFTC); Το ρωτάω, γιατί στο site της Vodafone για τη διαθεσιμότητα μου βγάζει ότι μπορώ να έχω Giga Fiber.

Οι κάρτες σε καμπινες με προφίλ 17a ειναι μέχρι 100Mbps .Οι κάρτες με προφίλ 35b ειναι μεχρι  200Mps.

Η Vodafone σε ελάχιστες περιπτώσεις δίνει πακέτα με προφιλ  35b και δεν ειναι υποχρεωμενη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, power_1 είπε

Η Vodafone σε ελάχιστες περιπτώσεις δίνει πακέτα με προφιλ  35b και δεν ειναι υποχρεωμενη .

Άρα να φανταστώ δεν δικαιούμαι διπλασιασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, power_1 είπε

Οι κάρτες σε καμπινες με προφίλ 17a ειναι μέχρι 100Mbps .Οι κάρτες με προφίλ 35b ειναι μεχρι  200Mps.

Η Vodafone σε ελάχιστες περιπτώσεις δίνει πακέτα με προφιλ  35b και δεν ειναι υποχρεωμενη .

εμένα μου λένε ότι απο καφάο υποστηρίζει 100 αλλά αν πάω σε 200άρα θα έχω upload 20Μbps και download 104Mbps με πιθανή αύξηση ταχύτητας σε 200 όταν είναι διαθέσιμο στο καφάο (η περιοχή έχει ΟΤΕ καμπίνες)

2 ώρες πριν, PureDark είπε

Άρα να φανταστώ δεν δικαιούμαι διπλασιασμό.

δικαιούσε διπλασιασμό απλά με υπόσχεση οτι θα στο πάνε 200 όταν θα είναι διαθέσιμο, το bonus τώρα είναι οτι θα έχεις uplaod 20Μbps που δεν είναι αμελητέο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, dreamerchris είπε

δικαιούσε διπλασιασμό απλά με υπόσχεση οτι θα στο πάνε 200 όταν θα είναι διαθέσιμο, το bonus τώρα είναι οτι θα έχεις uplaod 20Μbps που δεν είναι αμελητέο!

Όχι, δεν ξέρω αν το εξήγησα σωστά. Έχω 24αρα και θέλω να δω αν γίνεται 50αρα. Σε αυτά που έχω διαβάσει για τον δωρεάν διπλασιασμό, λέει ότι αν υποστήριζει η περιοχή σου FFTH δεν δικαιούσαι διπλασιασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, PureDark είπε

Όχι, δεν ξέρω αν το εξήγησα σωστά. Έχω 24αρα και θέλω να δω αν γίνεται 50αρα. Σε αυτά που έχω διαβάσει για τον δωρεάν διπλασιασμό, λέει ότι αν υποστήριζει η περιοχή σου FFTH δεν δικαιούσαι διπλασιασμό.

Γιατι δε ρωτας στο chat για να συγουρευτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, power_1 είπε

Γιατι δε ρωτας στο chat για να συγουρευτης

Γιατί θέλω να μου πει κάποιος που ίσως ξέρει τι ισχύει και τι όχι. Γιατί η Vodafone θα λειτουργήσει προς συμφέρον της, όπως και έκανε, όταν ρώτησα στο chat της και μου είπε ότι μάλλον δικαιούμαι διπλασιασμό αλλά δεν είναι σίγουρη και δεν μπορεί να μου δώσει μια σαφή απάντηση για το πότε και εάν ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, PureDark είπε

Γιατί θέλω να μου πει κάποιος που ίσως ξέρει τι ισχύει και τι όχι. Γιατί η Vodafone θα λειτουργήσει προς συμφέρον της, όπως και έκανε, όταν ρώτησα στο chat της και μου είπε ότι μάλλον δικαιούμαι διπλασιασμό αλλά δεν είναι σίγουρη και δεν μπορεί να μου δώσει μια σαφή απάντηση για το πότε και εάν ισχύει.

Το δικαιουσαι εφοσον δεν σου δινουν 100-200αρα ftth ασχετα με το αν ερχεται fftc 

Επεξ/σία από 2kay
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, PureDark είπε

Γιατί θέλω να μου πει κάποιος που ίσως ξέρει τι ισχύει και τι όχι. Γιατί η Vodafone θα λειτουργήσει προς συμφέρον της, όπως και έκανε, όταν ρώτησα στο chat της και μου είπε ότι μάλλον δικαιούμαι διπλασιασμό αλλά δεν είναι σίγουρη και δεν μπορεί να μου δώσει μια σαφή απάντηση για το πότε και εάν ισχύει.

Δικαιουσε διπλασιασμο ΜΟΝΟ αν

Α) Δεν περναει οπτικη ινα απο το σπιτι σου(ftth) που να διαθετει η vodafon (αν την διαθετει ote h wind κι οχι η vodafone δεν μπορει να αρνηθει να σου δυπλασιασει την ταχυτητα)

Β) Διαθετει vdsl στη περιοχη σου η vodafone ( ασχετα αν εχεις δυνατοτητα vdsl απο ote wind h nova)

Δες τη διαθεσημοτητα υπαρχει στην περιοχη σου στη vodafone (οχι στους αλλους παροχους ) και αν δινει vdsl 50αρι και οχι οπτικη ινα στο σπιτι τωτε δικαιουσαι

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δική μου εμπειρία με τη vodafone είναι πολύ καλή έχω και συνδιαστικη έκπτωση σε πολύ καλή τιμή σε σχέση με ΟΤΕ, τα παιδιά στο τεχνικό άψογα οπότε χρειάστηκα κάτι και τέλος μετά από έλεγχο της γραμμής έκανα αναβάθμιση από 100 σε 200 με νέο συμβόλαιο με το ίδιο ποσό. Καλό είναι να ακούγονται όλες  οι απόψεις. 

IMG_20220712_133254_edit_169644083304842.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, power_1 είπε

Που ρωτατε αν δυνεται η δυνατοτητα για δυπλασιασμο ταχυτητων στη vodafone

13830 απο vodafone σταθερό με μερικα λεπτά χρέωση απλά ετοιμάσου για πολλά τηλέφωνα και εκει αλλά και στο 13840(τεχνική εξυπηρέτηση) και πες μου ποιό router έχεις μήπως πρέπει να ζητήσεις και αλλαγή router.

Το δικό μου royter πιάνει End Of Service από την ΖΤΕ και μόλις το είπα στο 13830 (εξυπηρέτηση) δρομολόγησαν να το αλλάξουν δωρεάν.

 

έχω 100άρα και αναβαθμίζω σε 200άρα αλλά μου λένε θα πιάνει μόνο διπλάσιο upload και λίγο παραπάνω download αλλά μου επιβεβαίωσαν μόλις ο ΟΤΕ θα διαθέτει 200άρα απο καφάο θα γίνει δωρεάν η αλλαγή.

Επεξ/σία από dreamerchris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/7/2022 στις 5:11 ΜΜ, power_1 είπε

Που ρωτατε αν δυνεται η δυνατοτητα για δυπλασιασμο ταχυτητων στη vodafone

Εγώ το έκανα μέσω  chat απο την εφαρμογή.

Ρώτησα αν το δικαιούμαι ,με ενημέρωσαν για την τιμή και ότι θα πρέπει να υπογραφεί νέο συμβόλαιο . Συμφώνησα  και μου το έστειλαν για υπογραφή στο κινητό . 

Όλα αυτά χθες ~10 το βράδυ . 

Σήμερα το πρωί είχε γίνει η μετάβαση . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...