Προς το περιεχόμενο

Cosmote Tv Ταυτόχρονη θέαση


anthonykleis
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Kostas1989!,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, στην cosmote tv OTT απ' οτι κατάλαβα δεν επιτρέπει την ταυτόχρονη θέαση αθλητικών πχ smartbox και app σε smart tv. Σε περίπτωση που κάποιος διαθέτει δορυφορικό πιάτο επιτρέπει την ταυτόχρονη θέαση αθλητικών σε smart tv ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/7/2022 στις 3:58 ΜΜ, anthonykleis είπε

Καλησπέρα, στην cosmote tv OTT απ' οτι κατάλαβα δεν επιτρέπει την ταυτόχρονη θέαση αθλητικών πχ smartbox και app σε smart tv. Σε περίπτωση που κάποιος διαθέτει δορυφορικό πιάτο επιτρέπει την ταυτόχρονη θέαση αθλητικών σε smart tv ? 

Εγώ που έχω δορυφορικό, βλέπω κανονικά ταυτόχρονα και στο app και στο δορυφόρο αθλητικά

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους.

Από ότι ξέρω, η cosmote επιτρέπει την χρήση 5 συσκευών, και 2 από αυτές

μπορούν να "βλέπουν" ταυτόχρονα.

Είδα όμως ότι "τρέχει" επί του παρόντος μια προσφορά που επιτρέπει

+2 συσκευές (δωρεάν) και αν θυμάμαι καλά λήγει στο τέλος του '22 (θα

είναι 5€/μήνα), χωρίς να το έχω προσέξει έχω "ενεργοποιήσει" την

εφαρμογή σε περισσότερες από 5 συσκευές (1 το TV box που δίνει η cosmote, 1 TV, 2 laptop, 1 mi box και 1 κινητό, σύνολο 6).

Υπάρχει κάπου στο site της cosmote η δυνατότητα να επιλέξω ποιες συσκευές θα "κρατήσω";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, nikos_abel είπε

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους.

Από ότι ξέρω, η cosmote επιτρέπει την χρήση 5 συσκευών, και 2 από αυτές

μπορούν να "βλέπουν" ταυτόχρονα.

Είδα όμως ότι "τρέχει" επί του παρόντος μια προσφορά που επιτρέπει

+2 συσκευές (δωρεάν) και αν θυμάμαι καλά λήγει στο τέλος του '22 (θα

είναι 5€/μήνα), χωρίς να το έχω προσέξει έχω "ενεργοποιήσει" την

εφαρμογή σε περισσότερες από 5 συσκευές (1 το TV box που δίνει η cosmote, 1 TV, 2 laptop, 1 mi box και 1 κινητό, σύνολο 6).

Υπάρχει κάπου στο site της cosmote η δυνατότητα να επιλέξω ποιες συσκευές θα "κρατήσω";

Αν έχεις το cosmote streaming κανονικά βλέπει η μία συσκευή μόνο. Αλλά δίνουν δώρο να βλέπουν 2 συσκευές ταυτόχρονα εκτός των αθλητικών καναλιών.

Στο πρώτο μπορείς να έχεις δηλωμένες 5 συσκευές

Στο δεύτερο μπορείς να έχεις δηλωμένες 7 συσκευές

Ενδεχομένως η προσφορά να συνεχίσει και για το 23. 

Στη περίπτωση σου αν σταματήσει, μόλις πας να συνδεθείς με τη συσκευή που θέλεις και δεν είναι μέσα σου βγάζει να επιλέξεις ποια συσκευή θες να αντικαταστήσεις. Μπορείς να κάνεις μια αλλαγή ανά 10-20 μέρες δεν θυμάμαι ακριβώς.

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, kallonos είπε

Αν έχεις το cosmote streaming κανονικά βλέπει η μία συσκευή μόνο. Αλλά δίνουν δώρο να βλέπουν 2 συσκευές ταυτόχρονα εκτός των αθλητικών καναλιών.

Στο πρώτο μπορείς να έχεις δηλωμένες 5 συσκευές

Στο δεύτερο μπορείς να έχεις δηλωμένες 7 συσκευές

Ενδεχομένως η προσφορά να συνεχίσει και για το 23. 

Στη περίπτωση σου αν σταματήσει, μόλις πας να συνδεθείς με τη συσκευή που θέλεις και δεν είναι μέσα σου βγάζει να επιλέξεις ποια συσκευή θες να αντικαταστήσεις. Μπορείς να κάνεις μια αλλαγή ανά 10-20 μέρες δεν θυμάμαι ακριβώς.

 

 

Το streaming έχω, ναι.
Να μην χρεώσουν την ταληρού ενδιαφερόμουν να μάθω, η αλήθεια είναι ότι 5 συσκευές μου είναι
υπέραρκετές.
Αν είναι έτσι, δεν θα υπάρξει πρόβλημα.

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nikos_abel είπε

Το streaming έχω, ναι.
Να μην χρεώσουν την ταληρού ενδιαφερόμουν να μάθω, η αλήθεια είναι ότι 5 συσκευές μου είναι
υπέραρκετές.
Αν είναι έτσι, δεν θα υπάρξει πρόβλημα.

Ευχαριστώ!

Απλά να ξέρεις αν σταματήσει η προσφορά θα βλέπει μια συσκευή μόνο ταυτόχρονα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, kallonos είπε

Απλά να ξέρεις αν σταματήσει η προσφορά θα βλέπει μια συσκευή μόνο ταυτόχρονα.

Ναι, λογικό, δε με πειράζει.
Να είσαι καλά!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • Λύση

Η απάντηση είναι η εξής ! 
Αν εχεις COSMOTE streaming έχεις την δυνατότητα για αθλητικό περιεχόμενο μονο σε μια συσκευή , αν έχεις δορυφορικό πιάτο έχεις την δυνατότητα να βλέπεις κ στο σπίτι σου (δορυφόρο) και σε άλλη συσκευή ταυτόχρονα αθλητικό περιεχόμενο μέσο streaming ! 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω από πότε ξεκίνησε, αλλά βλέπω ότι πλέον με το πακέτο έξτρα συσκευών μπορείς να βλέπεις από 3 συσκευές ταυτόχρονα, όχι 2 που ήταν παλιότερα:

https://www.cosmote.gr/cosmotetv/3devices

(και μπορείς να έχεις καταχωρημένες συνολικά έως 10 συσκευές)

 

Η θέαση αθλητικών παραμένει μόνο από μία συσκευή. Πάνω σε αυτό γνωρίζει κάποιος πώς ακριβώς λειτουργεί αυτός ο περιορισμός; Εάν βλέπει π.χ. η μία συσκευή έναν ποδοσφαιρικό αγώνα στο Cosmote Sports 1, μπορεί η άλλη συσκευή να δει άλλο αθλητικό περιεχόμενο π.χ. από το Cosmote Sports 2; Δηλαδή αν μία συσκευή βλέπει ένα αθλητικό κανάλι, τότε οι άλλες συσκευές δεν έχουν πρόσβαση την ίδια στιγμή σε κανένα άλλο αθλητικό κανάλι ή μόνο στο κανάλι που είναι ενεργό στην πρώτη συσκευή;

Επεξ/σία από Giama
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Giama είπε

Δεν ξέρω από πότε ξεκίνησε, αλλά βλέπω ότι πλέον με το πακέτο έξτρα συσκευών μπορείς να βλέπεις από 3 συσκευές ταυτόχρονα, όχι 2 που ήταν παλιότερα:

https://www.cosmote.gr/cosmotetv/3devices

(και μπορείς να έχεις καταχωρημένες συνολικά έως 10 συσκευές)

 

Η θέαση αθλητικών παραμένει μόνο από μία συσκευή. Πάνω σε αυτό γνωρίζει κάποιος πώς ακριβώς λειτουργεί αυτός ο περιορισμός; Εάν βλέπει π.χ. η μία συσκευή έναν ποδοσφαιρικό αγώνα στο Cosmote Sports 1, μπορεί η άλλη συσκευή να δει άλλο αθλητικό περιεχόμενο π.χ. από το Cosmote Sports 2; Δηλαδή αν μία συσκευή βλέπει ένα αθλητικό κανάλι, τότε οι άλλες συσκευές δεν έχουν πρόσβαση την ίδια στιγμή σε κανένα άλλο αθλητικό κανάλι ή μόνο στο κανάλι που είναι ενεργό στην πρώτη συσκευή;

Αν μιλάμε για streaming δεν έχει πρόσβαση σε ταυτόχρονη θέαση σε κανένα κανάλι cosmote sport. 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

εχω περασει την εφαρμογη της cosmote tv streaming στο google chromecast που το συνδεω με την τηλεοραση. Αμα συνδεσω το google chromecast σε διαφορετικη τηλεοραση θα το προσμετρησει ως δευτερη συσκευη; φυσικα δεν μιλαμε για ταυτοχρονη θεαση. απλα ρωταω αμα παρω πχ το google chromecast και το βαλω σε τηλεοραση σε αλλο σπιτι το μετραει σαν δευτερη συσκευη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εχω το fire stick της αμαζον και μου βγαζει το μυνημα η εφαρμογη: the cosmote tv app is compatible with devices runnIng Android TV operating system of version 8.0 or higher.

 

Εχει το version : Fire OS 6.2.9.8

υπαρχει καμια ελπιδα κατι να κανω; Η να το πεταξω και να παρω αλλο; 😂

IMG_2922.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνεις άλλο με Fire OS 7 και πάνω.Παρακάτω σου παραθέτω την λίστα με τις συσκευές της amazon και το OS που χρησιμοποιούν.

Οι αντιστοιχίες Fire OS με Android tv OS ειναι οι εξής

Fire OS 5 = Android tv 5

Fire OS 6 = Android tv 7

Fire OS 7 = Android tv 9

Fire OS 8 = Android tv 10

Συσκευές Amazon Fire TV

Amazon Fire TV Cube (3η γενιά) : FireOS 7.6.6.4 (29159767172)

Amazon Fire TV Cube (2η γενιά) : FireOS 7.6.6.4 (29159767172)

Amazon Fire TV Cube (1η γενιά) : FireOS 6.7.0.0 (9631369348)

Fire TV Recast : FireOS 6.7.0.0 (9631369348)

Fire TV Stick 4K (2ης γενιάς) : FireOS 8.1.0.1 (21810854788)

Amazon Fire TV Stick 4K (1ης γενιάς) : FireOS 6.7.0.0 (9631369348)

Fire TV Stick 4K Max (2ης γενιάς) : FireOS 8.1.0.1 (21810854788)

Fire TV Stick 4K Max (1ης γενιάς) : FireOS 7.6.6.4 (29159767172)

Fire TV Stick (3η γενιά) : FireOS 7.6.6.4 (29159767172)

Fire TV Stick Lite : FireOS 7.6.6.4 (29159767172)

Amazon Fire TV (3η γενιά) : FireOS 6.7.0.0 (9631369348)

Amazon Fire TV (2η γενιά) : FireOS 5.2.9.5 (686800720)

Amazon Fire TV (1η γενιά) : FireOS 5.2.7.4 (656639420)

Fire TV Stick με τηλεχειριστήριο Alexa Voice : FireOS 5.2.9.5 (688803420)

Fire TV Stick με τηλεχειριστήριο φωνής : FireOS 5.2.9.3 (686800020)

Fire TV Stick (1ης γενιάς) : FireOS 5.2.9.3 (686800020)

Fire TV Stick Basic Edition : FireOS 5.2.8.0 (668694820)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα.

Επειδη εδω και καιρο χρησιμοποιώ το monthly pass και επειδη θελει να βαλει και ενας φιλος,ηθελα να ρωτησω αν εχω καταλαβει καλα.

Αν κανει νεα δορυφορικη συνδεση,μπορουμε μετα να προσθεσουμε με καποιο κοστος και θεαση ταυτοχρονα απο την εφαρμογη?

Θα μπορουμε να βλεπουμε και οι δυο ταυτοχρονα αθλητικα(σε διαφορετικα σπιτια προφανως)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, nyne είπε

Καλησπερα.

Επειδη εδω και καιρο χρησιμοποιώ το monthly pass και επειδη θελει να βαλει και ενας φιλος,ηθελα να ρωτησω αν εχω καταλαβει καλα.

Αν κανει νεα δορυφορικη συνδεση,μπορουμε μετα να προσθεσουμε με καποιο κοστος και θεαση ταυτοχρονα απο την εφαρμογη?

Θα μπορουμε να βλεπουμε και οι δυο ταυτοχρονα αθλητικα(σε διαφορετικα σπιτια προφανως)?

Σε δορυφορικη συνδεση μπορουν να βλεπουν 2 συσκευες ταυτοχρονα. Η τβ με το δορυφορικο δεκτη και μια συσκευη με την εφαρμογη (τβ η λαπτοπ η ταμπλετ).

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...