Προς το περιεχόμενο

Daredevil: Born Again (Disney+, 2024)


Swimmer21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

“I would say to those people, we’ve done that. Let’s take the things that really worked, but can we broaden? Can we appeal to a slightly younger audience without losing what we’ve learned about what works?”

DOA. και ο τυπος αρχισε ηδη το λιβανισμα. να μου το θυμηθειτε. αν βγει σκαρτη η σειρα, οι φανς θα στραφουν και εναντιων του. διοτι δεν υπαρχει περιπτωση να παρει το μερος τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ολο μοτιβο αρχιζει να φαινεται.

Ειμαι η Disney, αγοραζω ολες τις πετυχημενες σειρες marvel του Netflix με μοναδικο στοχο να ΜΗΝ τις παιζει ανταγωνιστης. Δεν με ενδιαφερει να τις συνεχισω γιατι θελω να προωθησω δικες μου σειρες. Ομως μετα το Falcon winter soldier, Loki και το αβυσσαλεο She-Hulk, βλεπω οτι δεν τραβαει το πραγμα και αυτο που θελω να πουλησω απλα δεν προκειται να πουλησει.

Παω λοιπον τωρα να πιασω τις σειρες που ειχαν επιτυχια και δε με ενδιεφεραν να συνεχισω. Ομως, δεν σκοπευω να χρησιμοποιησω την ΣΥΝΤΑΓΗ της επιτυχιας τους, αλλα άλλη, δικια μου! Αρα θελω να ΞΕΓΕΛΑΣΩ τον θεατη, να τις δει αλλα συναμα να περασω τη δικη μου γραμμη, αντζεντα, οπως θελετε πειτε το.

Μεχρι που θα παει αυτο? Πως μια επιχειρηση επιδιωκει να μην πουλαει αλλα ουσιαστικα να αυτοκαταστρεφεται αφου επενδυει σε κατι που απλα εινα ανουσιο? Ποιος ο λογος να συχιζει να επενδυει σε κατι που δεν ενδιαφερει?

Η εμμονικη συμπεριφορα των σημερινων παραγωγων-μονοπολιων εχει ξεπερασει καθε λογικη, εχω αρχισει να αναρωτιεμαι σοβαρα αν τους ενδιαφερει καθολου το κερδος. Γιατι αυτο δεν ερχεται εδω και καιρο με τις woke μπαρουφες που μας πλασαρουν. Αλλα συνεχιζουν το ιδιο βιολι! Επενδυουν σε σιγουρες αποτυχιες! Το συστημα τρωει τις σαρκες του πραγματικα, εχει φτασει σε ενα σημειο χωρις επιστροφη, πλασαρει κατι που δεν πουλαει, εχει γινει αυτοσκοπος του να περασει καποια πραγματα στον κοσμο και οχι να ψυχαγωγει. Ετσι ο κοσμος απλα χανει το ενδιαφερον του και το προιον ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΕΙ.

Οποιος νομιζει ειναι πανω απο τον νομο της αγορας γελιεται! 

Νομιζω πως συντομα θα φανει ξεκαθαρα αυτο με καποιον τροπο...

Επεξ/σία από qspock
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα πω οτι παει για κλεισιμο (οπως λεμε συνηθως για apple εδω μεσα), αλλα σιγουρα προσωπικα με εχει κανει να μην δω το μισο περιεχομενο φετος. She-hulk, ms marvel, eternals, Black Panther 2, Thor (το ειδα απο θειο μονο). Αμα αρχισει να χανει κοσμο, σιγουρα θα πρεπει να αλλαξουν τακτικες. Οσο καλα και να πηγε το BP2, κατα ενα μεγαλο ποσοστο ξερουμε οτι πηγε καλα για αλλους λογους και μαλλον δεν θα ακολουθησουν ολοι τις ταινιες της Marvel. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/12/2022 στις 9:55 ΠΜ, xavier είπε

ναι, ετοιμοι για φυλακη εκει στη ντισνει απο τα χρεη...τι γραφετε ρε...

μα δεν εγραψε ποτε κανεις πως παει για χρεοκοπια...οτι δεν βγαζει το τρελο παραδακι που εβγαζε μεχρι χθες λεμε πρωτα απο ολα, αλλα κατα κυριο λογο πως η ποιοτητα εχει πεσει που ειναι αυτο που μας αποσχολει κυριως

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ποιοτητα εχει πεσει γιατι  15 χρονια τωρα, αρμεγουν την ιδια αγελαδα. Ειναι εντελως ασχετο με αυτο που συζηταει ο φιλος απο πανω.

οπως και να χει, ειναι ξεκαθαρο πως κρινουν οτι τους συμφερει να συνεχισουν στο ιδιο μοτιβο, γιατι ειναι επικερδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

Αν είναι PEGI13+ ξεχαστε ότι ξέραμε για τον χαρακτήρα κι ότι είδαμε στις χρυσές εποχές του Netflix Marvel Universe.

Tone down ήταν πολύ και ο "νέος" Daredevil στο έκτρωμα καρικατούρα με όνομα sheHulk. Εν ολίγοις tiny² basket κρατάτε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
53 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

χρυσές εποχές του Netflix Marvel Universe.

Damn, με όσα βγάζει το Netflix σήμερα, είχα ξεχάσει ότι τότε έβγαζε σωστά πράγματα.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με επιασε μια μανια και τα κανω rewatch απο την αρχη αφου τελειωσα τα phase 4, σεζον 1 οτι καλυτερο εχω δει σε superhero σειρα, απιστευτος Fisk

Δυστηχως δε θα δουμε Φογκι κ Καρεν στο reborn, αλλα αφου παμε για εντελως νεα σειρα χωρις καμια σχεση με του Νετφλιξ μπορει να βγει και σε καλο

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...