Προς το περιεχόμενο

Υγεία μπαταρίας στο 88% σε λιγότερο από 1 χρόνο


thetiesthatbind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά.

Πρόσεξα ότι το κινητό μου ξεφορτίζει πάρα πολύ γρήγορα τις τελευταίες 3 μέρες και η μπαταρία από το 100% που ήταν μέχρι πριν από 2-3 μήνες, σήμερα βρίσκεται στο 88%.

Τη συσκευή δε την έχω πάνω από χρόνο. Καλύπτει η εγγύηση για τη μπαταρία ακόμη; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Super Moderators

Καλύπτεσαι κανονικά και θα πρέπει να περάσεις από ένα εξουσιοδοτημένο service για να σου τσεκάρουν τη συσκευή! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

ειχα και εγω την ιδια απορια καθως εχω παρατηρήσει οτι μου γραφει 98% αντι 100% αυτό που εμαθα ομως ειναι οτι παιζουν ρολο οι ενημερώσεις  δλδ καθε ενημέρωση κατεβάζει το επιπεδο της μπαταρίας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Super Moderators
Στις 7/1/2023 στις 2:58 ΜΜ, xnewtone είπε

ειχα και εγω την ιδια απορια καθως εχω παρατηρήσει οτι μου γραφει 98% αντι 100% αυτό που εμαθα ομως ειναι οτι παιζουν ρολο οι ενημερώσεις  δλδ καθε ενημέρωση κατεβάζει το επιπεδο της μπαταρίας. 

Όπως μου εξήγησαν και στο επίσημο service της Apple "είναι ψυχολογικό αυτό που παθαίνουμε βλέποντας το health της μπαταρίας να μειώνεται και αν δεν παρατηρούμε σημαντικές μειώσεις στους χρόνους αυτονομίας κλπ, να μην του δίνουμε σημασία". :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

εγω εχω το iphone 13 σχεδον δυο χρόνια και ειναι στο 88%  απο εκει που συνήθως φόρτιζα τα κινητά στο 100% τώρα έχω άλλαξει φιλοσοφία και είπα να ακολουθήσω τη φάση που προτείνουν οι εταιρείες και να φορτίζω απο το 20-25 μέχρι 80% βεβαία συμβαίνουν φορές που έχει πέσει και κάτω απο 20.. αλλα και που εχει φτάσει και 100%..

τουλάχιστον σήμερα τα κινητά φορτίζουν πολύ πιο γρήγορα σε σχέση με το παρελθόν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...