Προς το περιεχόμενο

αποψη για αγορά ανακατασκευασμενου pc


billy_79

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Ενδιαφέρομαι για την αγορά νέου υπολογιστη και βρήκα μια προσφορά σε ανακατασκευασμένο με χαρακτηριστικα:

Desktop PC Dell Optiplex 5060 SFF, Intel Core i7 8700 (8ης γενιάς), 32GB RAM, 256GB SSD, 2TB HDD, Windows 10 Pro  

Τιμή 620 με φπα.

Αξίζει να το αγοράσω σε αυτη την τιμή και επίσης τη γνώμη σας για ανακατασκευασμένα γενικότερα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ε όχι βέβαια,είναι ακριβό για refurbish. φτιάχνεις καλύτερο μηχάνημα με καινούργια parts ανάλογα τι θες να κάνεις με το pc. Ενδεικτικα για να πάρεις μια ιδεα κ μονο αλλά χωρίς κουτι.Δεν ξέρω αν χρειάζεσαι  ψυχτρα καν η σε καλύπτει η stock του 12400...καταστημα foxstore(κάνουν συναρμολόγηση) αλλά ψάξε κ αλλού.Μπορεις να ρίξεις τιμή με  φθηνότερες εναλλακτικές σε σκληρό,psu κτλ 

Screenshot_2022-07-28-23-59-40-46_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Screenshot_2022-07-28-23-59-47-84_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Επεξ/σία από niko13
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολο να στο απαντήσει κάποιος χωρίς πλήρη στοιχεία.

Αν τα windows 10 δεν αποτελούν πρόβλημα να τα περάσεις μόνος ή αν δε σε ενδιαφέρει η αγορά τους μέσω τιμολογίου, τότε μάλλον παίρνεις αρκετά καλύτερο και πιο σύγχρονο καινούργιο μηχάνημα σε αυτά τα λεφτά

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Χρήση ? 

Πιο πολυ τρέχω προγράμματα μουσικής και streaming οχι ομως βαρια πράγματα και πολλές φορές κάνω παράλληλες εργασίες. Γενικότερα θελω ενα pc με καλά χαρακτηριστικά στο οποίο μπορεί να μπει μελλοντικά και η  καρτα  γραφικών 3060 για gaming.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, billy_79 είπε

Πιο πολυ τρέχω προγράμματα μουσικής και streaming οχι ομως βαρια πράγματα και πολλές φορές κάνω παράλληλες εργασίες. Γενικότερα θελω ενα pc με καλά χαρακτηριστικά στο οποίο μπορεί να μπει μελλοντικά και η  καρτα  γραφικών 3060 για gaming.

Αν σκοπεύεις να βάλεις κάρτα γραφικών κοίτα κάτι σε καινούργιο μεσα στο budget σου.δεν νομίζω πως η 3060 μπαίνει σε αυτό που κοιτάς.

Επεξ/σία από niko13
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, billy_79 είπε

Πιο πολυ τρέχω προγράμματα μουσικής και streaming οχι ομως βαρια πράγματα και πολλές φορές κάνω παράλληλες εργασίες. Γενικότερα θελω ενα pc με καλά χαρακτηριστικά στο οποίο μπορεί να μπει μελλοντικά και η  καρτα  γραφικών 3060 για gaming.

Κοιτα αυτο που εχω στις αγγελιες μου ή φτιαξε καινουριο , τι το θες το ανακατασκευης δεν μπορω να καταλαβω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, triplex1 είπε

Κοιτα αυτο που εχω στις αγγελιες μου ή φτιαξε καινουριο , τι το θες το ανακατασκευης δεν μπορω να καταλαβω

μέχρι να πουλήσεις αυτό που έχεις στις αγγελίες σου  (special price 🤣) δεν θα στοιχίζει ούτε 200Ε  
οπότε συμφωνώ με το δεύτερο που αναφέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, sozz είπε

μέχρι να πουλήσεις αυτό που έχεις στις αγγελίες σου  (special price 🤣) δεν θα στοιχίζει ούτε 200Ε  
οπότε συμφωνώ με το δεύτερο που αναφέρεις.

Το οτι το'χω στις αγγελλιες δεν σημαινει οτι δεν ειναι συμφωνημενο για να φυγει ή οτι πρεπει να το πουλησω και καλα , εσυ αγοραζε 13η -14η-15η γενια , am5-am6-am7 και κανε τον εξυπνο σε αλλους , με καλη διαθεση στο λεω ,καλη σου μερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, billy_79 είπε

Καλησπέρα,

Ενδιαφέρομαι για την αγορά νέου υπολογιστη και βρήκα μια προσφορά σε ανακατασκευασμένο με χαρακτηριστικα:

Desktop PC Dell Optiplex 5060 SFF, Intel Core i7 8700 (8ης γενιάς), 32GB RAM, 256GB SSD, 2TB HDD, Windows 10 Pro  

Τιμή 620 με φπα.

Αξίζει να το αγοράσω σε αυτη την τιμή και επίσης τη γνώμη σας για ανακατασκευασμένα γενικότερα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Οχι δεν αξιζει. Σε αυτα τα λεφτα φτιαχνεις ενα συστημα με 5600G, καλη μητρικη και δυνατο τροφοδοτικο για να σηκωσει μετα μια 3060ti.

Δεν κοιτας κατι κατω απο 12η γενια Intel Και 5ης AMD σε αυτα τα λεφτα...

Η μπορεις να πας σε 11400 intel συστημα, που ειναι πιο γρηγορο απο τον 8700, καινουργιο, καλυτερη εγγυηση και θα σου βγει και κατω απο 600ε..

Επεξ/σία από Giorgos85thess
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...