Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, razkal είπε

διπλοχρεωση kwh απο ελπε...

δεν αλλαξε η προηγουμενη μετρηση στο νεο λογαριασμο.

ανοιξα αιτημα myrae (δεν μιλησα καθολου με ελπε).

Λογαριασμος Νοεμβριου.

  Απόκρυψη περιεχομένων

image.png.1837d5d4c37685b028b87016a6ba04a8.png

Λογαριασμος Δεκεμβριου.

  Απόκρυψη περιεχομένων

image.png.e51fd6fe66b65ab17014793204ca7754.png

 

Μήπως ο 1ος λογαριασμός είναι έναντι πελάτη και ο 2ος εκκαθαριστικός;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5662

  • ekrepali

    2098

  • doomnx

    1147

  • takoulou

    655

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 ώρες πριν, motoboots είπε

ΕΛΠΕ μεταφορά από Value σε Smart 4/12. Ενώ υπήρχε το pdf στο email με τη σύμβαση, ο λογαριασμός που εκδόσθηκε 19/12 δεν είχε κατοστάρικο. Μιλούσα 40 λεπτά στο τηλέφωνο και πίεσα όσο δεν παίρνει. Στην αρχή θα έμπαινε στον επόμενο, μετά απαίτησα την έκδοση νέου λογαριασμού άμεσα και ανακάλυψα ότι "δεν έχει εγκριθεί", μετά είδαν το email και μετά από τις απειλές για καταγγελία στη ΡΑΕ ανακάλυψαν ότι δικαίως το απαιτώ και έκαναν αίτημα στο λογιστήριο. Θα δούμε, αλλά είναι απαράδεκτοι.

ίδια περίπτωση σε εμενα. τους πήρα τηλεφωνο και είπανε πως όντως το δικαιούμαι αλλά θα πιστωθεί στον επομενο λογαριασμό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, gpapas640 said:

Μήπως ο 1ος λογαριασμός είναι έναντι πελάτη και ο 2ος εκκαθαριστικός;

"Έναντι με ένδειξη πελάτη" του Νοεμβριου.

"Τελικός" του Δεκεμβριου.

Spoiler

image.png.abb828ffd83d97731cf84742156f8792.png

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, MasterBlaster είπε

Γιατί δεν κοιτάς ειδικούς όρους; Θα γράφουν σίγουρα. Αλλιώς πάρε ένα τηλέφωνο...μην τα θέλετε όλα στο πιάτο ρε παιδιά

Στην Elpe δεν ηξεραν στην Ελιν μου εστειλαν τους ορους και ισχυει κανονικα 

Δηλαδη να μεινω στο πρασινο της ΔΕΗ ?

15 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Ακόμα κι αν συνδιάζονται με ΚΟΤ... τα σταθερά δε παίρνουν έξτρα τεμ (λένε πως θα συνεχιστούν οι έξτρα επιδοτήσεις στα ΚΟΤ)

Επεξ/σία από k_w_t
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, k_w_t said:

Στην Elpe δεν ηξεραν στην Ελιν μου εστειλαν τους ορους και ισχυει κανονικα 

Δηλαδη να μεινω στο πρασινο της ΔΕΗ ?

Περίμενε να βγει ΚΥΑ ή Δελτίο τύπου σχετικά με το έξτρα ΤΕΜ του Ιανουαρίου... γιατί αν δεσμευτείς σε μπλε (με ρήτρα αποχώρησης) και δε παίρνει έξτρα τεμ, θα είσαι κατά πολύ χαμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

---Ερώτηση για ΔΩΡΟΕΠΙΤΑΓΕΣ 20Ε ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗ από ELPEDISON---

Επειδή ακόμα δεν έχω παραλάβει τις δωροεπιταγές 20Ε για Σκλαβενίτη από elpedison, θα μπορούσε μήπως να με βοηθήσει κάποιος που τις έχει λάβει, αν τον ειδοποίησε το κούριερ (που μάλλον είναι η Γενική Ταχυδρομική) μέσω Viber ή SMS για τον αριθμό αποστολής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, razkal είπε

"Έναντι με ένδειξη πελάτη" του Νοεμβριου.

"Τελικός" του Δεκεμβριου.

  Απόκρυψη περιεχομένων

image.png.abb828ffd83d97731cf84742156f8792.png

 

 

Είδες που τα λές ΜΙΣΑ ?

Άρα, είσαι οκ

3 λεπτά πριν, HAthinaia είπε

---Ερώτηση για ΔΩΡΟΕΠΙΤΑΓΕΣ 20Ε ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗ από ELPEDISON---

Επειδή ακόμα δεν έχω παραλάβει τις δωροεπιταγές 20Ε για Σκλαβενίτη από elpedison, θα μπορούσε μήπως να με βοηθήσει κάποιος που τις έχει λάβει, αν τον ειδοποίησε το κούριερ (που μάλλον είναι η Γενική Ταχυδρομική) μέσω Viber ή SMS για τον αριθμό αποστολής;

Εγώ που παρέλαβα από τον συνεργάτη ΤELERAISE ήταν με ACS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα παιδιά. Σχετικά με τους πόντους εθνικης τράπεζας nbg της ΕΛΠΕ. Μου είχαν μπει οι πόντοι τελικά πριν καμιά 10αριά μέρες και για τις 3 παροχές. Υπογραφή 14/11 και εκπροσώπηση 17/11. Πηρα τηλέφωνο στην εθνική και μου το είπαν. Δοκιμάστε να απεγκαταστήσετε την εφαρμογή και να την ξαναεγκαταστήσετε..... Δεν έκανε update για κάποιο λόγο.
Είχα πάει Ηρων αυτές τις μέρες. Αρα τώρα παω για το 3x100 + 3x20 επιταγες στην Ελπέ. Ελπίζω να πάει καλά... Ευχαριστώ όλη την ομάδα, θα σας ενημερώσω
* Η καημένη μου ειπε ναι μπήκαν οι 6 χιλιάδες πόντοι. Μπερδεψε τα μηδενικά, της φάνηκαν πολλοι 60 χιλιάδες πόντοι.

Επεξ/σία από visualmaster
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Είδες που τα λές ΜΙΣΑ ?

Άρα, είσαι οκ

Εγώ που παρέλαβα από τον συνεργάτη ΤELERAISE ήταν με ACS.

@GREGORYMO εμένα μου είπαν θα έρθει με γενική ταχυδρομική, αλλά ακόμα τίποτα και ούτε γνωρίζουν να μου πουν αν έχουν σταλεί ή πού βρίσκονται τέλος πάντων, γιατί λένε ότι είναι αρμοδιότητα συγκεκριμένου τμήματος και δεν μπορούν να γνωρίζουν. Την αίτηση την έκανα online μέσω του econtract της Elpedison. Σου είχε έρθει μήπως και αριθμός αποστολής με ACS στο κινητό μέσω SMS ή Viber; 

6 λεπτά πριν, visualmaster είπε

Καλημέρα παιδιά. Σχετικά με τους πόντους εθνικης τράπεζας nbg της ΕΛΠΕ. Μου είχαν μπει οι πόντοι τελικά πριν καμιά 10αριά μέρες και για τις 3 παροχές. Υπογραφή 14/11 και εκπροσώπηση 17/11. Πηρα τηλέφωνο στην εθνική και μου το είπαν. Δοκιμάστε να απεγκαταστήσετε την εφαρμογή και να την ξαναεγκαταστήσετε..... Δεν έκανε update για κάποιο λόγο.
Είχα πάει Ηρων αυτές τις μέρες. Αρα τώρα παω για το 3x100 + 3x20 επιταγες στην Ελπέ. Ελπίζω να πάει καλά... Ευχαριστώ όλη την ομάδα, θα σας ενημερώσω
* Η καημένη μου ειπε ναι μπήκαν οι 6 χιλιάδες πόντοι. Μπερδεψε τα μηδενικά, της φάνηκαν πολλοι 60 χιλιάδες πόντοι.

@visualmaster όταν ήσουν Ελπέ, είχες λάβεις 1 δωροεπιταγή Σκλαβενίτη για κάθε μία από τις 3 παροχές σου, ενώ έκανες το συμβόλαιο μέσω τηλεφώνου στην Elpedison (Befon) ή ηλεκτρονικά από το σάιτ τους; 

Επεξ/σία από HAthinaia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@HAthinaia Δεν εχω πάρει ποτέ δωροεπιταγές (Δεν έτυχε να ζητήσω). Την τελευταία φορά πήρα το 50 ευρώ πίστωση+50 σε πόντους nbg, του Νοεμβρίου, για 3 παροχές.

Επεξ/σία από visualmaster
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, HAthinaia είπε

@GREGORYMO εμένα μου είπαν θα έρθει με γενική ταχυδρομική, αλλά ακόμα τίποτα και ούτε γνωρίζουν να μου πουν αν έχουν σταλεί ή πού βρίσκονται τέλος πάντων, γιατί λένε ότι είναι αρμοδιότητα συγκεκριμένου τμήματος και δεν μπορούν να γνωρίζουν. Την αίτηση την έκανα online μέσω του econtract της Elpedison. Σου είχε έρθει μήπως και αριθμός αποστολής με ACS στο κινητό μέσω SMS ή Viber; 

@visualmaster όταν ήσουν Ελπέ, είχες λάβεις 1 δωροεπιταγή Σκλαβενίτη για κάθε μία από τις 3 παροχές σου, ενώ έκανες το συμβόλαιο μέσω τηλεφώνου στην Elpedison (Befon) ή ηλεκτρονικά από το σάιτ τους; 

Κάτι αρχή, δεν αποκλείεται ο συνεργάτης να έχει διαφορετική courier.

Μου ήρθε μόνο το μύνημα από την ACS ότι το δέμα είναι προς παράδοση

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποιό πρόγραμμα της Elpedison πηγαίνετε όλοι και σας μένει το κατοστάρικο χωρίς να έχετε υποχρέωση να παραμείνετε ένα έτος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μου έστειλαν μέσω  myrae δεύτερο έκτακτο λογαριασμό που πιστωσαν και τα επόμενα 100 ευρώ από το christmas promo...καλά Χριστούγεννα λοιπόν 😂😂

Screenshot_20231222_145253_Microsoft 365 (Office).jpg

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, lefta_yparxoun είπε

Σε ποιό πρόγραμμα της Elpedison πηγαίνετε όλοι και σας μένει το κατοστάρικο χωρίς να έχετε υποχρέωση να παραμείνετε ένα έτος;

https://www.elpedison.gr/el/gia-to-spiti/revma/elpedison-smart_133043/

+

https://www.heron.gr/energy/electricity/gia-to-spiti/simply-generous-home/

 

Επεξ/σία από Basketikos_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...