Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/5/2024 στις 5:43 ΜΜ, doomnx είπε

Ενημέρωσα το εξέλ με τις νέες προσφορές της Elpedison.

  • Smart: 15 €/μήνα στο λογαριασμό για 2 μήνες + 2x20 € διατακτικές Σκλαβενίτη + 50 € σε πόντους Go For More.
  • Ειδικό (πράσινο), Smart Up, Smart Zero, Bright Up: 2x20 € διατακτικές Σκλαβενίτη + 50 € σε πόντους Go For More.
  • Double Energy Home Fix: τα δώρα οποιουδήποτε προγράμματος ρεύματος + 120 € στον πρώτο λογαριασμό αερίου + 50 € σε πόντους Go For More (σύνολο 100 € σε πόντοι).
    Υπενθυμίζω ότι στο σταθερό αέριο δεν υπάρχει πια ρήτρα αποχώρησης και το double μπορεί να γίνει και κατόπιν της ενεργοποίησης στο ρεύμα.

Όποιος θέλει να στηρίξει, ας μου στείλει μήνυμα με ένα όνομα και ένα τηλέφωνο και το πρόγραμμα για το οποίο ενδιαφέρεται.

ΥΓ: Τους πόντους της Εθνικής δεν τους υπολογίζω στη σύγκριση τιμών, γιατί δεν έχουν όλοι λογαριασμό στην τράπεζα αυτή.

Στα παραπάνω + δωροεπιταγή Public 30 € από σήμερα. Ενημερώνω το excel.

Στα επαγγελματικά ισχύουν τα ίδια δώρα, αλλά δεν ισχύει η Public των 30 €.

Επεξ/σία από doomnx
  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5638

  • ekrepali

    2093

  • doomnx

    1135

  • takoulou

    653

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 hour ago, ANTONIOS67 said:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Νέα προσφορά αποκλειστικά για κατόχους παροχών ΔΕΗ!!

Smart Elpedison με συνολικό όφελος δώρων 150€ !!!

Από υπόλοιπους παρόχους 110€ !!

Όποιος ενδιαφέρεται για λεπτομέρειες ας στείλει πμ.

Πως σπάνε τα δώρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει τυχει σε κανεναν το παρακατω?

Aν βαλω 0 στο Προσθετο μου γραφει να συμπληρωσω ολες τις ενδεξεις.

 

image.png.be1fef908add869ae6b5a4dc8a2d8e5b.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, doomnx said:

Όπως στο μήνυμά μου από πάνω.

Καλή προσφορά. Θα το σκεφτώ. Απλά τώρα είμαι στο δεη 4all με 20% έκπτωση (θεωρητικά) και το smart έχει πιο ακριβό τύπο υπολογισμού και τώρα το καλοκαίρι με τα ac ανεβαίνει αρκετά η κατανάλωση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, teot είπε

Κάτι άλλο έψαχνα και έπεσα  στην είδηση....

Δεν την ήξερα την σελίδα  αλλά απο το περιεχόμενό της  για ψεκοσελίδα δεν μου φάνηκε.... αντιπολιτευόμενη (απο τις ελάχιστες που έχουν απομείνει) θα την έλεγα.

Επίσης πριν το ανεβάσω το έψαξα... έχει δημοσιευθεί πριν ένα μήνα στην Καθημερινή  («Καπέλο» 500 εκατ. ευρώ στα τιμολόγια για να καλυφθούν οι απώλειες εσόδων από τις παράνομες συνδέσεις επιτηδείων)...  στο  Protagon.gr (Φρένο στις μειώσεις οι ρευματοκλοπές παρά την αποκλιμάκωση της χονδρεμπορικής τιμής )  που δεν θα τις έλεγα  ψεκοσελίδες... ούτε καν αντιπολιτευόμενες.... 

https://www.kathimerini.gr/economy/562962028/reymatoklopes-500-ekat-eyro-pagonoyn-tis-meioseis-reymatos/

Έχουμε πει ότι στα πράσινα η μείωση στην ΤΕΑ ολοκληρώνεται 2 μήνες μετά και ότι τον αμέσως προηγούμενο μήνα, βάσει τύπου, τα πράσινα είχαν υπερβολικά μειωμένη τιμή. Κάποιος που δεν ξέρει πώς λειτουργούν τα πράσινα βγάζει λάθος συμπεράσματα. Αν δεις τις αντίστοιχες τιμές στα κίτρινα, η χονδρεμπορική συμβαδίζει με την τελική τιμή στον καταναλωτή.

Όσο για τις αυξήσεις, πέρα από το πάγιο διανομής του ΔΕΔΔΗΕ, δεν έχουμε δει κάτι άλλο. Και παρεμπιπτόντως στο αναλογικό μέρος της διανομής είχαμε μείωση. Όσοι έχουν μια νορμάλ κατανάλωση σε μονοφασικό πληρώνουν λιγότερο, όχι περισσότερο.

1 λεπτό πριν, dasnowy είπε

Καλή προσφορά. Θα το σκεφτώ. Απλά τώρα είμαι στο δεη 4all με 20% έκπτωση (θεωρητικά) και το smart έχει πιο ακριβό τύπο υπολογισμού και τώρα το καλοκαίρι με τα ac ανεβαίνει αρκετά η κατανάλωση. 

Αν πας, θα πας για κανα μήνα να πάρεις τα δώρα και μετά διαλέγεις ό,τι άλλο σε συμφέρει. 135 € δεν είναι και λίγα (150 € αν φύγεις στο δίμηνο).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 minutes ago, doomnx said:

Αν πας, θα πας για κανα μήνα να πάρεις τα δώρα και μετά διαλέγεις ό,τι άλλο σε συμφέρει. 135 € δεν είναι και λίγα (150 € αν φύγεις στο δίμηνο).

Σε καμία περίπτωση δεν είναι λίγα. Αυτό που μου φάνηκε περίεργο είναι ότι στο χάρτη του go4more δεν έχει κάτι εδώ που είμαι (λίγο έξω από Βόλο) αλλά και στον Βόλο δεν είδα κάτι αξιόλογο. Δεν συνεργάζονται με πρατήρια και super market (εκεί σκόπευα να τα φάω); Πάντως σε κάποιες αγορές στην απόδειξη που βγαίνει λέει πως κερδίζω πόντους. 

Όσοι πήρατε που τους φάγατε; 

12 minutes ago, doomnx said:

 

 

Επεξ/σία από dasnowy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Σε καμία περίπτωση δεν είναι λίγα. Αυτό που μου φάνηκε περίεργο είναι ότι στο χάρτη του go4more δεν έχει κάτι εδώ που είμαι (λίγο έξω από Βόλο) αλλά και στον Βόλο δεν είδα κάτι αξιόλογο. Δεν συνεργάζονται με πρατήρια και super market (εκεί σκόπευα να τα φάω); Πάντως σε κάποιες αγορές στην απόδειξη που βγαίνει λέει πως κερδίζω πόντους. 

Όσοι πήρατε που τους φάγατε; 

 

Μπορείς να πληρώσεις λογαριασμούς στην ELPEDISON αν δεν βρίσκεις κάτι άλλο 🙃

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, lazarnik said:

Καλημέρα σας, με ενημέρωσε η επαφή μου για τα εξεις:

Οποίος ενδιαφέρεται ας επικοινωνήσει 

Smart : 30€ τμηματικά, 50€ σε πόντους go4more (Εθνική), 20€ Σκλαβενίτη 
Smart Up, Smart Zero, Bright up : 50€ σε πόντους go4more (Εθνική), 20€ Σκλαβενίτη
GasHomeSmart + Smart:  Δώρα αξίας 270€
100€ έκπτωση τμηματικά στο λογαριασμό του φυσικού αερίου + 2*50€ σε πόντους go4more, 30€ τμηματικά στους 2 πρώτους λογαριασμούς ρεύματος (15+15) +20€ δωροεπιταγή Σκλαβενίτη, χωρίς δέσμευση 
GasHomeFix+ Brightup: Δώρα αξίας 260€
120€ έκπτωση από τον 1ο λογαριασμό φυσικού αερίου,+ 2*50€ σε πόντους go4more,+ 20€ δωροεπιταγή Σκλαβενίτη , χωρίς δέσμευση στο φυσικό αέριο και με 6μηνη πλέον δέσμευση για το ρεύμα με κλειδωμένη τιμή στο 0,089€/kwh

•    Για κάθε οικιακή παροχή δίνεται:
Υπηρεσία Home Repair αξίας 400€ όπου περιλαμβάνει 5 επισκευές για το σπίτι αξίας 80€ η κάθε μια, για τεχνικούς όπως Τζαμάς,κλειδαράς,ηλεκτρολόγος, υδραυλικός και τεχνικός φυσικού αερίου 
•    Ατομική κάρτα υγείας αξίας 100€ όπου περιλαμβάνονται δωρεάν εξετάσεις σε συμβεβλημένους γιατρούς και νοσοκομεία καθώς και προνομιακές τιμές για επιπλέον εξετάσεις 

ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ 31/5 ΕΚΤΑΚΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ  ΔΩΡΟΕΠΙΤΑΓΗ PUBLIC ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ  ( για περισσότερες λεπτομέρειες στείλτε προσωπικό μνμ)
 

Smart : 30€ τμηματικά, 50€ σε πόντους go4more (Εθνική), 20€ Σκλαβενίτη =100
Smart Up, Smart Zero, Bright up : 50€ σε πόντους go4more (Εθνική), 20€ Σκλαβενίτη
GasHomeSmart + Smart:  Δώρα αξίας 270€     =50+20+100=170. Κάπου χάνω τα 100;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 minutes ago, dasnowy said:

Σε καμία περίπτωση δεν είναι λίγα. Αυτό που μου φάνηκε περίεργο είναι ότι στο χάρτη του go4more δεν έχει κάτι εδώ που είμαι (λίγο έξω από Βόλο) αλλά και στον Βόλο δεν είδα κάτι αξιόλογο. Δεν συνεργάζονται με πρατήρια και super market (εκεί σκόπευα να τα φάω); Πάντως σε κάποιες αγορές στην απόδειξη που βγαίνει λέει πως κερδίζω πόντους. 

Όσοι πήρατε που τους φάγατε; 

 

Κάτι λάθος είδες γιατί go for more έχει ο Σκλαβενίτης και ο Μασούτης και από βενζινάδικα σίγουρα η Shell...

1 hour ago, doomnx said:

Στα παραπάνω + δωροεπιταγή Public 30 € από σήμερα. Ενημερώνω το excel.

Στα επαγγελματικά ισχύουν τα ίδια δώρα, αλλά δεν ισχύει η Public των 30 €.

Το αφεντικό τρελάθηκε!

Ε ρε και πάρουν χαμπάρι οι Ιταλοί της Edison τι φαγοπότι κάνουμε στην Ελλάδα, εγκεφαλικό θα πάθουν! 😅

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, stylish είπε

Smart : 30€ τμηματικά, 50€ σε πόντους go4more (Εθνική), 20€ Σκλαβενίτη =100
Smart Up, Smart Zero, Bright up : 50€ σε πόντους go4more (Εθνική), 20€ Σκλαβενίτη
GasHomeSmart + Smart:  Δώρα αξίας 270€     =50+20+100=170. Κάπου χάνω τα 100;

Άστο αυτό και κοίτα εδώ που δίνει περισσότερα 👇

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, stylish είπε

Smart : 30€ τμηματικά, 50€ σε πόντους go4more (Εθνική), 20€ Σκλαβενίτη =100
Smart Up, Smart Zero, Bright up : 50€ σε πόντους go4more (Εθνική), 20€ Σκλαβενίτη
GasHomeSmart + Smart:  Δώρα αξίας 270€     =50+20+100=170. Κάπου χάνω τα 100; 

Για την ακρίβεια είναι 

100(τμηματικα) + 100 (2*50go4more) +30(τμηματικα του smart) + 20 (sklaveniti) +30 public. 280 σύνολο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Σε καμία περίπτωση δεν είναι λίγα. Αυτό που μου φάνηκε περίεργο είναι ότι στο χάρτη του go4more δεν έχει κάτι εδώ που είμαι (λίγο έξω από Βόλο) αλλά και στον Βόλο δεν είδα κάτι αξιόλογο. Δεν συνεργάζονται με πρατήρια και super market (εκεί σκόπευα να τα φάω); Πάντως σε κάποιες αγορές στην απόδειξη που βγαίνει λέει πως κερδίζω πόντους. 

Όσοι πήρατε που τους φάγατε; 

 

κοιτάς λάθος σελίδα μάλλον , δες εκεί . Πολλά μάρκετ και πρατήρια παίζουν , άνετα φεύγουν αυθημερόν...

Επεξ/σία από korakios
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Σε καμία περίπτωση δεν είναι λίγα. Αυτό που μου φάνηκε περίεργο είναι ότι στο χάρτη του go4more δεν έχει κάτι εδώ που είμαι (λίγο έξω από Βόλο) αλλά και στον Βόλο δεν είδα κάτι αξιόλογο. Δεν συνεργάζονται με πρατήρια και super market (εκεί σκόπευα να τα φάω); Πάντως σε κάποιες αγορές στην απόδειξη που βγαίνει λέει πως κερδίζω πόντους. 

Όσοι πήρατε που τους φάγατε; 

 

Σκλαβενίτη ΔΕΝ έχετε Βόλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...