Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

2 λεπτά πριν, HAthinaia είπε

ταβάνι στα 0,22 πήγε με την έξτρα χρέωση Guarantee 8 ευρώ/μήνα, φυσικά έγινε με παράνομη αλλαγή όρων, αφού ξαφνικά από 0,17 πήγε σε 0,22 το ταβάνι της κιλοβατώρας.

Το οποίο όμως από ότι μας είπαν θα πέσει στα 0,19 όπως και το fix 3 στα 0,18

Ας τα δούμε όμως πρώτα... 😉

Επεξ/σία από bilham
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2192

  • doomnx

    1260

  • takoulou

    673

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, stavpup είπε

Αν ξέρει κανείς, εκτός από τα 100 ευρώ του πρόμο, δίνουν και την εγγγύηση σε περίπτωση που υπάρχει πάγια εντολή πληρωμής;;;

δίνουν

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, stavpup είπε

Αν ξέρει κανείς, εκτός από τα 100 ευρώ του πρόμο, δίνουν και την εγγγύηση σε περίπτωση που υπάρχει πάγια εντολή πληρωμής;;;

νομίζω δεν χρεώνεται εγγύηση στο Smart της Elpedison αν βάλεις πάγια εντολή είτε μέσω χρεωστικής/πιστωτικής κάρτας από το MyElpedison είτε μέσω ebanking της τράπεζάς σου.

Ας το επιβεβαιώσει/διαψεύσει κάποιος άλλος.

10 λεπτά πριν, bilham είπε

 

Το οποίο όμως από ότι μας είπαν θα πέσει στα 0,19 όπως και το fix 3 στα 0,18

Ας τα δούμε όμως πρώτα... 😉

@bilham Για το πάγιο του fix που είναι στα 10 ευρώ είχατε κάποια ενημέρωση; 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, bilham είπε

 

Το οποίο όμως από ότι μας είπαν θα πέσει στα 0,19 όπως και το fix 3 στα 0,18

Ας τα δούμε όμως πρώτα... 😉

1ον ποιος στο είπε;

Το έχεις γραπτά;

2ον και σημαντικότερο, το θέμα είναι να τηρηθεί η υπογεγραμμένη σύμβαση στο ακέραιο, και όχι να κάνουμε παζάρια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AristidisZ είπε

1ον ποιος στο είπε;

Το έχεις γραπτά;

2ον και σημαντικότερο, το θέμα είναι να τηρηθεί η υπογεγραμμένη σύμβαση στο ακέραιο, και όχι να κάνουμε παζάρια 

έχει η we φθηνότερο , μην τρελαίνεσαι 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, korakios είπε

έχει η we φθηνότερο , μην τρελαίνεσαι 😛

@korakios εκτός αν είναι δικαιούχος ΚΟΤ που δεν μπορεί να πάει στην WeYellow και τον συμφέρει το σταθερό της ΔΕΗ που είναι το πιο φθηνό για όσους είναι δικαιούχοι ΚΟΤ (Α ή Β).

Επεξ/σία από HAthinaia
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

έχει η we φθηνότερο , μην τρελαίνεσαι 😛

Βασικά όσο κι αν ακουστεί υπεροπτικό, δε τρελαίνομαι για να γλιτώσω 10-20€ το μήνα, τρελαίνομαι με την κοροϊδία

Αντίστοιχες μλκίες μου είχε κάνει και η NRG, και τους έτρεχα ΣΤΚ & ΡΑΕ μέχρι να πάρω και το τελευταίο cents από τις ρήτρες που καταχρηστικά μου χρέωσαν 

Επί του θέματος, έχει κανείς We ρε παιδιά ; 

Έχουν self metering ; 

Είναι αξιόπιστοι στις χρεώσεις τους ;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, HAthinaia είπε

@korakios εκτός αν είναι δικαιούχος ΚΟΤ που δεν μπορεί να πάει στην WeYellow και τον συμφέρει το σταθερό της ΔΕΗ που είναι το πιο φθηνό για όσους ΔΕΝ είναι δικαιούχοι ΚΟΤ (Α ή Β).

για όσους δεν είναι δικαιούχοι ΚΟΤ , της we είναι φθηνότερο , αλλά ναι όλο ξεχνώ οτι δε δίνει το weyellow σε ΚΟΤ (το οποίο δεν νομίζω να είναι νόμιμο)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HAthinaia είπε

@korakios για την αποζημίωση πρέπει να ανοίξω καταγγελία στο myrae και να ζητήσω τα 20 ευρώ να πιστωθούν σε ΙΒΑΝ; Δεν έχω ξαναπάρει ποτέ τέτοια αποζημίωση από τον ΔΕΔΔΗΕ και δεν γνωρίζω πώς γίνεται. Φαντάζομαι το αίτημα επικοινωνίας που τους έστειλα ανήκει στην κατηγορία "4.1 Απάντηση σε έγγραφο αίτημα (παράπονο ή πληροφορίες) χωρίς ανάγκη επιτόπιας μετάβασης"; για το οποίο προβλέπεται ότι εάν μέσα σε 15 εργάσιμες δεν απαντήσουν, θα δικαιούμαι αποζημίωση 20 ευρώ ως αποζημίωση; 

Σχετικά με την αίτηση, παρατήρησα ότι στην σύμβαση για το Smart της Ελπέ, δεν έχει πεδία όπου συμπληρώνουν τις ενδείξεις που τους στέλνουμε, γι'αυτό κι εμένα πρώτα μου έστειλαν τη σύμβαση και μετά τους έστειλα εγώ τις ενδείξεις του μετρητή και τη φωτογραφία του. Αντίθετα, στον ΗΡΩΝ έστειλα πρώτα φωτογραφία του μετρητή και μετά μου στείλαν συμπληρωμένη την αίτηση με τις ενδείξεις που τους έστειλα από τη φωτογραφία. Θεωρώ πως σε αυτήν την αστοχία της Elpedison οφείλεται αυτή η μεγάλη καθυστέρηση προκειμένου να ολοκληρωθεί η εκπροσώπηση της παροχής από την Ελπέ, που από ό,τι βλέπω δεν συμβαίνει μόνο σε εμένα.

 

Γίνεται να μπω στην elpe χωρίς φωτογραφία του μετρητή;; Είναι στο χωριό το οποίο δεν συμφέρει να πάω λόγω απόστασης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, stavpup είπε

Γίνεται να μπω στην elpe χωρίς φωτογραφία του μετρητή;; Είναι στο χωριό το οποίο δεν συμφέρει να πάω λόγω απόστασης..

ρώτα τους

1 λεπτό πριν, AristidisZ είπε

Επί του θέματος, έχει κανείς We ρε παιδιά ; 

Έχουν self metering ; 

Είναι αξιόπιστοι στις χρεώσεις τους ;

@HERTHAN

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον Ήρωνα μου μετάφεραν 3 παροχές στο φτερό, χωρίς φωτογραφίες μετρητή Κ χωρίς καμία εξουσιοδότηση (ναι, δεν ήταν δικές μου οι παροχές)

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, demakhs είπε

Στον Ήρωνα μου μετάφεραν 3 παροχές στο φτερό, χωρίς φωτογραφίες μετρητή Κ χωρίς καμία εξουσιοδότηση (ναι, δεν ήταν δικές μου οι παροχές)

νομίζω οτι έδινε δώρο 20€ και ο Ήρων

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

νομίζω οτι έδινε δώρο 20€ και ο Ήρων

επιβεβαιώνω, έδινε και ο Ήρων 20 ευρώ δώρο στην κατανάλωση ενέργειας του λογαριασμού για κάθε άλλον που πρότεινες.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, takoulou είπε

Καλησπέρα.. Κάνεις διακοπή του ρεύματος.. Και όταν είναι να πας κάνεις πάλι την επανασύνδεση.. Και τα γλυτώνεις όλα.. Πάγια ,ρεύμα κτλπ.. 

Πλάκα πλάκα αυτή είναι καλή ιδέα. Υπάρχει βέβαια το τέλος της επανα-σύνδεσης από ΔΕΔΔΥΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, stavpup είπε

Πλάκα πλάκα αυτή είναι καλή ιδέα. Υπάρχει βέβαια το τέλος της επανα-σύνδεσης από ΔΕΔΔΥΕ.

@stavpup @takoulou τέλος επανασύνδεσης προς ΔΕΔΔΗΕ για οικιακούς καταναλωτές 22,01 + ΦΠΑ. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...