Προς το περιεχόμενο

Intel 13th +14th Gen Core, Raptor-Lake & Z790 (2022) [LGA1700]


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, 33Bird33 είπε

Ναι είσαι οκ.

 

Σε άλλο θέμα. Μίλησα με BeQuiet στη Γερμανία και μου είπαν ότι βγάζουν νέο μεγάλο case Αυγ/Σεπ καθώς και

Pro version της Dark Power 13.

 

Άσχετο με το θέμα.. μήπως είπανε κ τπτ για νεο revision του απλού Dark Power 13??? γιατί απ οτι φαίνεται δεν είναι κ τόσο <Quiet> το νέο psu τους σύμφωνα με τους κατόχους κ μερικά βιντεακια π εδώ δει.. στο τσακ δεν εκανα order..🙃

edit.

https://www.overclock.net/threads/be-quiet-dark-power-13-fan-noise.1803931/

Επεξ/σία από ShooterX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα μαγκες έκανα μετακόμιση το καινούργιο pc σε καλύτερο case με arctic 420...έχω i7 13700k...όλα καλά μέχρι που άνοιξα το xmp στα bios  στο profile 1 σε gigabyte aurus elite ax 790... Από εκεί και μετά δεν ανοίγει το pc...δεν έδινε καν ρεύμα να ανοίξει όταν παρούσα το κουμπί... Στην πορεία πάτησα το κουμπί στην μητρικη έβγαλα ραμ κτλ και πήρε μπρος... Απλά μετα από ώρα δοκίμασα παλι το xmp και έκλεισε πάλι... Όταν το ανοίγω απλά στροφαρουν στο τέρμα οι ανεμιστήρες και δεν δίνει σήμα... Κάπου δλδ βραχυκυκλωνει.. τι παίζει να φταίει? Πριν το αλλάξω κουτί δουλεύω κομπλέ το xmp...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, liverpoolman είπε

Καλησπέρα μαγκες έκανα μετακόμιση το καινούργιο pc σε καλύτερο case με arctic 420...έχω i7 13700k...όλα καλά μέχρι που άνοιξα το xmp στα bios  στο profile 1 σε gigabyte aurus elite ax 790... Από εκεί και μετά δεν ανοίγει το pc...δεν έδινε καν ρεύμα να ανοίξει όταν παρούσα το κουμπί... Στην πορεία πάτησα το κουμπί στην μητρικη έβγαλα ραμ κτλ και πήρε μπρος... Απλά μετα από ώρα δοκίμασα παλι το xmp και έκλεισε πάλι... Όταν το ανοίγω απλά στροφαρουν στο τέρμα οι ανεμιστήρες και δεν δίνει σήμα... Κάπου δλδ βραχυκυκλωνει.. τι παίζει να φταίει? Πριν το αλλάξω κουτί δουλεύω κομπλέ το xmp...

Αν δουλεύε στο παλιό κουτί τότε ξανακουμπωσε την ψυκτρα, ειτε την εσφιξες πολύ είτε είτε την έχεις αφήσει χαλαρή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, liverpoolman είπε

Καλησπέρα μαγκες έκανα μετακόμιση το καινούργιο pc σε καλύτερο case με arctic 420...έχω i7 13700k...όλα καλά μέχρι που άνοιξα το xmp στα bios  στο profile 1 σε gigabyte aurus elite ax 790... Από εκεί και μετά δεν ανοίγει το pc...δεν έδινε καν ρεύμα να ανοίξει όταν παρούσα το κουμπί... Στην πορεία πάτησα το κουμπί στην μητρικη έβγαλα ραμ κτλ και πήρε μπρος... Απλά μετα από ώρα δοκίμασα παλι το xmp και έκλεισε πάλι... Όταν το ανοίγω απλά στροφαρουν στο τέρμα οι ανεμιστήρες και δεν δίνει σήμα... Κάπου δλδ βραχυκυκλωνει.. τι παίζει να φταίει? Πριν το αλλάξω κουτί δουλεύω κομπλέ το xmp...

τις μνημες τις εβαλες στις σωστες θεσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, ShooterX είπε

Άσχετο με το θέμα.. μήπως είπανε κ τπτ για νεο revision του απλού Dark Power 13??? γιατί απ οτι φαίνεται δεν είναι κ τόσο <Quiet> το νέο psu τους σύμφωνα με τους κατόχους κ μερικά βιντεακια π εδώ δει.. στο τσακ δεν εκανα order..🙃

edit.

https://www.overclock.net/threads/be-quiet-dark-power-13-fan-noise.1803931/

Ανακοινώθηκε!!! Τέλος του μήνα στην αγορά!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε μπαγάσες, μπήκα να διαβάσω εδώ τα δικά μας και έχετε 4 μέρες να γράψετε στο thread... Tόσο απροβλημάτιστοι είστε ?  "Intel peace of mind" ?   Δεν περνάει η ώρα ρε, γράψτε κάτι... Καταλήγω πάντα δίπλα με ποπκόρν... :) :) :)

12.jpg?ip=x480

 

Επεξ/σία από Eloy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Eloy είπε

Ρε μπαγάσες, μπήκα να διαβάσω εδώ τα δικά μας και έχετε 4 μέρες να γράψετε στο thread... Tόσο απροβλημάτιστοι είστε ?  "Intel peace of mind" ?   Δεν περνάει η ώρα ρε, γράψτε κάτι... Καταλήγω πάντα δίπλα με ποπκόρν... :) :) :)

12.jpg?ip=x480

 

οσοι εχουν θεματα με intel δεν γραφουν εδω ,στελνουν pm :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, akoinonitos είπε

οσοι εχουν θεματα με intel δεν γραφουν εδω ,στελνουν pm :P

Σε ποιόν ρε συ ? - για να ξέρω αν μου προκύψει κάτι που δεν μπορώ να το φτιάξω...  :)

Επεξ/σία από Eloy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Eloy είπε

Ρε μπαγάσες, μπήκα να διαβάσω εδώ τα δικά μας και έχετε 4 μέρες να γράψετε στο thread... Tόσο απροβλημάτιστοι είστε ?  "Intel peace of mind" ?   Δεν περνάει η ώρα ρε, γράψτε κάτι... Καταλήγω πάντα δίπλα με ποπκόρν... :) :) :)

12.jpg?ip=x480

 

Τίποτα νέκρα, ούτε bios updates, ούτε drivers wipe να κάνει το PC μόνο του μετά από κάθε restart. Γενικά είναι βαρετό να μην έχεις amd σύστημα πλέον :P 

Πήρα το laptop τώρα full amd και την έχω καταβρεί, όλη μέρα με αυτό ασχολούμαι να το κάνω να δουλέψει

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Herald είπε

Τίποτα νέκρα, ούτε bios updates, ούτε drivers wipe να κάνει το PC μόνο του μετά από κάθε restart. Γενικά είναι βαρετό να μην έχεις amd σύστημα πλέον :P 

Πήρα το laptop τώρα full amd και την έχω καταβρεί, όλη μέρα με αυτό ασχολούμαι να το κάνω να δουλέψει

Καλα επεσες στην περιπτωση και εσυ. Μονο για windows updates κανει restart το pc αλλιως sleep. Για το overwrite των drivers κλειστο απο ddu γιατι η μαλακια των windows δεν εχει ορια να σου σβηνει τους παλιους και να περναει τους δικους του μετα απο restart σε amd gpu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mr Aris είπε

Από μνήμες 6400 cl32 σε 7800 cl36 για 13900k και  4090 θα υπάρξει real life διαφορά ή καλύτερα σε σουβλάκια? 

Με τη μητρική θα τρέξεις τα 7800?

 

233826a67be66a810b23a263230da62e_L.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...