Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδια Στρατηγικής (Strategy games) σε PlayStation


baspax1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα θα ήθελα να μου λύσετε μια απορία, γνωρίζω πανω κάτω ότι strategy games = mouse και pc κατά κύριο λόγο, 

Αλλά γνώριζα από παλιά ότι υπήρχαν games στο ps όπως το red alert, τώρα πλέον δεν υπάρχει ούτε ένα γνωστό strategy γιατί τόση μεγάλη αδιαφορία σε αυτό τον κλάδο; 

Ενα ps 5 μπορεί να βάλει άνετα ποντικη θα μπορούσε να παίξει κανονικά. Πχ δοκίμασα το cities το οποίο παίζει μια χαρά με ποντικη αλλά και πάλι και αυτό είναι παιχνίδι του 17 για την κονσόλα, δεν υπάρχουν ενημερώσεις... 

Θα μπορούσε να είχε πχ company of heroes, medieval total war

Όλα αυτά τα έχω στο pc και όταν παίζω με κάρτα του 13 (r9 290x) μου σπάει τα αφτια.. Ενώ στην κονσόλα δεν ακούς τίποτα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα την τριλογία παιχνιδιών Kingdom. Kingdom, Kingdom New Lands και Kingdom Two Crowns. Στην περίοδο καραντίνας τα είχα λιώσει. Τα έχει και σε προσφορά στο ps store σήμερα ως Kingdom treasury collection. Tower and defence είναι αλλά απαιτεί πολύ καλή στρατηγική. Λιώσιμο σου λέω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, gherudos είπε

Θα σου πρότεινα την τριλογία παιχνιδιών Kingdom. Kingdom, Kingdom New Lands και Kingdom Two Crowns. Στην περίοδο καραντίνας τα είχα λιώσει. Τα έχει και σε προσφορά στο ps store σήμερα ως Kingdom treasury collection. Tower and defence είναι αλλά απαιτεί πολύ καλή στρατηγική. Λιώσιμο σου λέω!

Θα τα τσεκάρω, μου αρέσουν πολύ τέτοιου είδους παιχνίδια κρίμα να λείπουν στις κονσόλες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Sudden strike 4 complete edition για RTS Β ΠΠ, παλούκι και χωρίς resource management, εξαιρετικό game. 

Με λίγο ψάξιμο θα βρεις διαμάντια. 

Warhammer νομίζω έχει επίσης κάποιο δυνατό strategy, 

gears tactics δεν προτείνω γιατί είναι μόνο xbox νομίζω ακόμα. 

Με τις τελευταίας γενιάς κονσόλες πάντως και την υποστήριξη mouse/keyboard συν τη σίγουρη αποφυγή πειρατείας σε σχέση με  pc, λογικά θα έρθουν κ άλλα στις κονσόλες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...