Προς το περιεχόμενο

Η Apple παραδέχεται ότι η Studio Display έχει πρόβλημα στα ηχεία, αλλά προσφέρει μόνο μία προσωρινή λύση


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, NickTG είπε

Εντάξει, με τόσα λίγα λεφτά δεν περιμένεις να δουλεύουν και όλα άψογα! 

Αυτό πόνεσε.. Ενταξ.. 2.500 δεν κάνει; τι θες και εσύ με 2000 ψωρο ευρώ να πάρεις.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, george1807 είπε

Από περιέργεια, τι αλλά προβλήματα έχουν ακουστεί τελευταία;

Πλάκα κάνεις ,σχεδόν σε κάθε συσκευή που βγάζει μετά από λίγο βλέπω είδηση με τα προβλήματα,από οθόνες που ξεκολλάνε, από μπαταρίες που δεν φορτίζουν από flickering κάμερες που απενεργοποιούνται, και ότι διαβάζω το διαβάζω εδώ μέσα και άλλα παρόμοια ελληνικά forum. Τώρα αν εσύ δεν τα βλέπεις , τι να πω, μια αναζήτηση να κάνεις μόνο στο onsomnia θα σου βγάλει δεκάδες, και πάντα με την ίδια δικαιολογία, software failure.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη επιτυχία, τρία στα τέσσερα παρουσιάζουν πρόβλημα…

Αντε το μόνο που μένει είναι να αρχίσει να τρεμοπαίζει και η οθόνη…

4 λεπτά πριν, lost2 είπε

Πλάκα κάνεις ,σχεδόν σε κάθε συσκευή που βγάζει μετά από λίγο βλέπω είδηση με τα προβλήματα,από οθόνες που ξεκολλάνε, από μπαταρίες που δεν φορτίζουν από flickering κάμερες που απενεργοποιούνται, και ότι διαβάζω το διαβάζω εδώ μέσα και άλλα παρόμοια ελληνικά forum. Τώρα αν εσύ δεν τα βλέπεις , τι να πω, μια αναζήτηση να κάνεις μόνο στο onsomnia θα σου βγάλει δεκάδες, και πάντα με την ίδια δικαιολογία, software failure.

Καλα μετά από τόσα χρόνια δεν έχεις μάθει ότι από τα 100 προβλήματα που διαβάζεις για την Apple, τα 20 είναι αληθινά, τα 15 λύνονται και μένουν τα 5 πραγματικά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Mythoplasths said:

Η ποιότητα της μήλου αχλάδι πέφτει. Προϊόντα χιλιάδων ευρώ με προβλήματα. Μπεεεεεεε η φάση.  Το γινόμενο χαμηλής ποιότητας - ελάχιστο έως καθόλου beta test ( να μην λένε ότι δεν ξερ και εγγλέζικα) βγάζει προϊόντα ελαττωματικά. Τόσο απλ-α

Το έχουν γυρίσει όλοι σε automated tests και νομίζουν ότι έτσι θα λυθούν όλα τα προβλήματα...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, poulinos είπε

αν θελουν επιτυχια το testing  και το quality check  να γινονται απο μελη του insomnia αλλιως η  apple  θα κλεισει.και οχι μονο η apple.

ΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, AtiX είπε

Μεγάλη επιτυχία, τρία στα τέσσερα παρουσιάζουν πρόβλημα…

Αντε το μόνο που μένει είναι να αρχίσει να τρεμοπαίζει και η οθόνη…

Καλα μετά από τόσα χρόνια δεν έχεις μάθει ότι από τα 100 προβλήματα που διαβάζεις για την Apple, τα 20 είναι αληθινά, τα 15 λύνονται και μένουν τα 5 πραγματικά? 

Εγώ λέω αυτό που διαβάζω, δεν έχω κόλλημα με τις μάρκες και τις συσκευές (το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να μπορώ να την rootαρω και να βγάζω ότι με χαλάει ή με παρακολουθεί και να την στήνω όπως θέλω). Αλλά όταν βλέπω προβλήματα ,χαζά , από έναν κολοσσό, ε! Να τα βγάλει μια καινούρια εταιρεία να πω ναι λογικό, μια που τη χρυσοπληρ νω, είναι απαράδεκτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Η Apple λέει στο σημείωμα ότι οι πελάτες που αντιμετωπίζουν προβλήματα με τα ηχεία θα πρέπει να αποσυνδέουν την Studio Display από την πρίζα, να αποσυνδέσουν τυχόν αξεσουάρ ή συσκευές που είναι συνδεδεμένες στην οθόνη και να περιμένουν δέκα δευτερόλεπτα προτού την επανασυνδέσουν στο ρεύμα. "

Εμένα αυτό γιατί μου κάνει πρόβλημα σε πυκνωτές που δεν αποφορτιζονται σωστά; Γενικώς λίγο δύσκολο να μην είναι πρόβλημα hardware από τη στιγμή που παίζουν με το ρεύμα. Μακάρι να καταφέρουν να το φτιάξουν με ένα software update..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, lost2 είπε

Εγώ λέω αυτό που διαβάζω, δεν έχω κόλλημα με τις μάρκες και τις συσκευές (το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να μπορώ να την rootαρω και να βγάζω ότι με χαλάει ή με παρακολουθεί και να την στήνω όπως θέλω). Αλλά όταν βλέπω προβλήματα ,χαζά , από έναν κολοσσό, ε! Να τα βγάλει μια καινούρια εταιρεία να πω ναι λογικό, μια που τη χρυσοπληρ νω, είναι απαράδεκτο.

Το θέμα είναι να βλέπουμε τα προβλήματα όλων των εταιρίες και να μην βλέπουμε μόνο τους τίτλους στα τεχνολογικά ή μη sites, και η Dell και η HP και η Samsung ακόμα και η Xiaomi είναι κολοσσοί και όλοι τους κατά καιρούς έχουν παρουσιάσει προβληματικά προϊόντα…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 ώρα πριν, poulinos είπε

αν θελουν επιτυχια το testing  και το quality check  να γινονται απο μελη του insomnia αλλιως η  apple  θα κλεισει.και οχι μονο η apple.

Η πλειοψηφία των χρηστών του insomnia έχει Android και δεν μπορούν να ασχοληθούν γιατί παλεύουν να εγκαταστήσουν την ταυτότητα και το δίπλωμα στο wallet… 😛 

https://9to5mac.com/2022/08/04/apple-studio-display-firmware-update-speaker-problem/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 λεπτά πριν, DimosMcLaren είπε

Για γέλια (η αντιμετώπιση του κατασκευαστή) και για κλάματα (ο πελάτης που δαπάνησε €€€€ και τρώει δούλεμα) η κατάσταση !!!

Α για πες. Αφού το έφτιαξε (λέει). Τι πρέπει να κάνει για εξιλεωθεί; Να σας μοιράσει δωρεάν apple συσκευές; Ή είστε υπεράνω; 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...