Προς το περιεχόμενο

Trap αυτή η μάστιγα


Macosj

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοίταζα τις τάσεις στο ελληνικό youtube, τα 9/10 είναι από ταπερς, με κάτι trap(trash). Πως κατάντησε έτσι η ελληνική κοινωνία? Οι νέοι το μόνο που θέλουν να ακούνε  ( προφανώς δείχνει και την νοοτροπία τους) είναι για χρήμα, πορνες, έγκλημα? Αυτό δεν είναι νεολαία, αυτό είναι νεολερα. Πραγματικά, θλιβομαι για την κατάντια αυτής της χώρας. Απλά θα ήθελα να μάθω απο αυτούς που μένουν εκεί, γιατί ακούτε αυτα τα σκουπίδια? 

Επεξ/σία από Macosj
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το youtube δεν είναι ο καθρέφτης της κοινωνίας μας, αντανακλά αυτούς που το χρησιμοποιούν και οι περισσότεροι που το χρησιμοποιουν είναι πιτσιρικαρία για αυτό και αυτό το αποτέλεσμα. Τώρα αν αναρωτιέσαι γιατί οι νεοί να ακούνε αυτά τα σκουπίδια είναι απλό, γιατί είναι εύκολα τραγούδια μιλάνε για γυναίκες, ναρκωτικά, βία και μαγκιά.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Macosj είπε

Κοίταζα τις τάσεις στο ελληνικό youtube, τα 9/10 είναι από ταπερς, με κάτι trap(trash). Πως κατάντησε έτσι η ελληνική κοινωνία? Οι νέοι το μόνο που θέλουν να ακούνε  ( προφανώς δείχνει και την νοοτροπία τους) είναι για χρήμα, πορνες, έγκλημα? Αυτό δεν είναι νεολαία, αυτό είναι νεολερα. Πραγματικά, θλιβομαι για την κατάντια αυτής της χώρας. Απλά θα ήθελα να μάθω απο αυτούς που μένουν εκεί, γιατί ακούτε αυτα τα σκουπίδια? 

Κι εσενα τι σε νοιαζει τι ακουνε οι αλλοι? Με το ζορι σε πιεσαν να τα ακους κι εσυ?

Φανταζομαι εσυ ακους την υπερτατη υπερσωστη υπερμουσικη, και ολοι οι αλλοι ειναι πλεμπες.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, Macosj said:

Κοίταζα τις τάσεις στο ελληνικό youtube, τα 9/10 είναι από ταπερς, με κάτι trap(trash). Πως κατάντησε έτσι η ελληνική κοινωνία? Οι νέοι το μόνο που θέλουν να ακούνε  ( προφανώς δείχνει και την νοοτροπία τους) είναι για χρήμα, πορνες, έγκλημα? Αυτό δεν είναι νεολαία, αυτό είναι νεολερα. Πραγματικά, θλιβομαι για την κατάντια αυτής της χώρας. Απλά θα ήθελα να μάθω απο αυτούς που μένουν εκεί, γιατί ακούτε αυτα τα σκουπίδια? 

η καταντια ειναι να ασχολεισαι με το τι κανουν οι αλλοι και οχι τι κανεις εσυ.χωρις παρεξηγηση. ας κανουν οτι θελουν

επιλογες λεγεται

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δινει ο καθενας στηριγμα σε ολους αυτους οταν ασχολειται μαζι τους με αποτελεσμα να γινονται δυνατοτεροι και περισσοτεροι καθε φορα.

Ολα μεσα απο το καθε σπιτι και την καθε οικογενεια ξεκινουν , μην ασχολειστε μεχρι να εξαφανιστουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, poulinos είπε

η καταντια ειναι να ασχολεισαι με το τι κανουν οι αλλοι και οχι τι κανεις εσυ.χωρις παρεξηγηση. ας κανουν οτι θελουν

επιλογες λεγεται

Τότε να καταργήσουμε την κοινωνική ευαισθησία. Αν αυτό που κάνουν είναι κακό τόσο για την δημοκρατία όσο και για το μέλλον της κοινωνίας γενικότερα τότε εγώ έχω την δημοκρατική υποχρέωση να το σταματήσω, αν δεν μπορώ να το κάνω αυτό τότε τουλάχιστον να ανησυχώ. Εσείς έχετε, αφήσει τα παιδιά σας να καταστραφουν από αυτούς. Αυτά τα τραγούδια προάγουν το έγκλημα, από αυτό και μόνο έπρεπε να είναι παράνομα. Δεν θα μιλήσω για ηθική, γιατί αυτό είναι υποκειμενικό, και ξέρω ότι στο ελλαντα δεν υφίσταται τέτοια έννοια πλέον 

8 ώρες πριν, Ntinaras είπε

Κι εσενα τι σε νοιαζει τι ακουνε οι αλλοι? Με το ζορι σε πιεσαν να τα ακους κι εσυ?

Φανταζομαι εσυ ακους την υπερτατη υπερσωστη υπερμουσικη, και ολοι οι αλλοι ειναι πλεμπες.

Απάντηση και σε εσένα το παραπάνω 

Επεξ/σία από Macosj
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Ntinaras είπε

Κι εσενα τι σε νοιαζει τι ακουνε οι αλλοι? Με το ζορι σε πιεσαν να τα ακους κι εσυ?

Φανταζομαι εσυ ακους την υπερτατη υπερσωστη υπερμουσικη, και ολοι οι αλλοι ειναι πλεμπες.

 

2 ώρες πριν, poulinos είπε

η καταντια ειναι να ασχολεισαι με το τι κανουν οι αλλοι και οχι τι κανεις εσυ.χωρις παρεξηγηση. ας κανουν οτι θελουν

επιλογες λεγεται

Εχετε ακουσειδιαβασει τους στιχους? (οποια τραγουδια εχουν γτ τα περισσοτερα εχουν μπρρρρρ, τσα τσα τσα, ρο ρο ρο)

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Macosj είπε

Τότε να καταργήσουμε την κοινωνική ευαισθησία. Αν αυτό που κάνουν είναι κακό τόσο για την δημοκρατία όσο και για το μέλλον της κοινωνίας γενικότερα τότε εγώ έχω την δημοκρατική υποχρέωση να το σταματήσω, αν δεν μπορώ να το κάνω αυτό τότε τουλάχιστον να ανησυχώ. Εσείς έχετε, αφήσει τα παιδιά σας να καταστραφουν από αυτούς. Αυτά τα τραγούδια προάγουν το έγκλημα, από αυτό και μόνο έπρεπε να είναι παράνομα. Δεν θα μιλήσω για ηθική, γιατί αυτό είναι υποκειμενικό, και ξέρω ότι στο ελλαντα δεν υφίσταται τέτοια έννοια πλέον 

Απάντηση και σε εσένα το παραπάνω 

Εισαι λιγο υπερβολικος,κατα τα αλλα συμφωνω.

Δε θα καταστραφουν,αλλα βλεπω ηδη οτι τα παιδια μεγαλωνουν στον αυτοματο πιλοτο.

Χωρις αξιες,χωρις σεβασμο,χωρις παιδεια.

Μεχρι περυσι,στο μαγαζι που δουλευα,ειχα καθημερινα τριβη με παιδια απο 12 εως 18,απο τα οποια αντε το 30% αυτων να ειχαν λιγο σεβασμο,καλους τροπους και ισως καποια ενδιαφεροντα.

Και ναι,τα υπολοιπα ειχαν μονιμως ενα κινητο ή καποιο ηχειο να παιζει τραπ ( δε μιλαμε για ακουστικα ) χωρις καμια εννοια για το αν ενοχλουν με αυτο που κανουν.

Εφερναν τροφιμα/αναψυκτικα απο αλλα μαγαζια,καθοταν καμια ωρα  χωρις να εχουν ψωνισει απο εμας ( παρεα 5 και ψωνιζε ο ενας )  και στο τελος αφηναν και τα σκουπιδια στο τραπεζι.

 

Το χειροτερο απο ολα,που πηγαζει φυσικα απο το σπιτι,ηταν η ελλειψη σεβασμου.Οταν τους εκανες καποια παρατηρηση για ολα αυτα τα καραγκιοζιλικια  που καναν σε ενα χωρο που εξυπηρετει πελατες,αντιμιλουσαν,εβριζαν,ή στην καλυτερη περιμεναν να φυγεις για βρισουν.

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

Χωρις αξιες,χωρις σεβασμο,χωρις παιδεια

Αυτό βλέπω και εγώ. Χωρίς αυτά η κοινωνία δεν πάει μπροστά. Για αυτό μιλάω για κατάντια. Εγώ νομίζω ότι φταίνε οι γονείς, έχουν αφήσει τα παιδιά ελεύθερα να κάνουν ότι θέλουν και δεν νοιάζονται οι ίδιοι για τους άλλους. Αντι να καλλιεργούν τον σεβασμό, αλληλεγγύη, αγάπη τους δείχνουν μόνο το εγωιστικό εαυτο τους. Εγώ προσωπικά δεν εκπλήσσομαι, γιατί οι σημερινοί γονείς είναι η γενιά του 80-90. Οπότε δεν ξέρω αν η τραπ δημιούργησε την κατάντια ή η καταντια δημιούργησε την τραπ και από εκεί και πέρα είναι ένας φαύλος κύκλος 

Μερικοί το βλέπουν επιφανειακά, ότι δεν τρέχει κάτι και είναι παιδιά και τέτοια. Δεν καταλαβαίνουν ότι η προσωπικότητα του ανθρώπου χτίζεται στην εφηβεία? Από εκεί και πέρα μόνο το απεριόριστο διάβασμα μπορεί να τον αλλάξει. Έχω την εντύπωση ότι η χώρα δεν εχει κανένα μέλλον 

Επεξ/σία από Macosj
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Macosj said:

Τότε να καταργήσουμε την κοινωνική ευαισθησία. Αν αυτό που κάνουν είναι κακό τόσο για την δημοκρατία όσο και για το μέλλον της κοινωνίας γενικότερα τότε εγώ έχω την δημοκρατική υποχρέωση να το σταματήσω, αν δεν μπορώ να το κάνω αυτό τότε τουλάχιστον να ανησυχώ. Εσείς έχετε, αφήσει τα παιδιά σας να καταστραφουν από αυτούς. Αυτά τα τραγούδια προάγουν το έγκλημα, από αυτό και μόνο έπρεπε να είναι παράνομα. Δεν θα μιλήσω για ηθική, γιατί αυτό είναι υποκειμενικό, και ξέρω ότι στο ελλαντα δεν υφίσταται τέτοια έννοια πλέον 

Απάντηση και σε εσένα το παραπάνω 

η κοινωνικη ευαισθησια ειναι οι γονεις να μεγαλωνουν σωστα τα παιδια με αξιες και ας ακουνε και trap.και εγω ακουω μεταλ αλλα δεν σκοτωσα κανεναν. επισης κανενα θεμα δεν λυθηκε με τοπικ στο ινσομνια απο τον καναπε.και το μεταλ ελεγε για σαταναδες αλλσ δεν γιναμε σατανιστες.αρα το προβλημα δεν ειναι η μουσικη τοσο οσο η παιδεια απο γονεις και σχολειο.

1 hour ago, SabotazNic said:

 

Εχετε ακουσειδιαβασει τους στιχους? (οποια τραγουδια εχουν γτ τα περισσοτερα εχουν μπρρρρρ, τσα τσα τσα, ρο ρο ρο)

ναι.οπως και το μεταλ μπορει να λεει για 666.  οταν μεγαλωσει το παιδι σωστα τοτε θα ειναι σε θεση να ξεχωρισει καταστασεις.για την ωρα τα μισα παιδια μεγαλωνουν στον αυτοματο.με κινητο και tablet για να εχουν ηρεμια οι γονεις

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν καταλαβαινω γιατι εχετε κολλησει με την τραπ; Εγω ροκας ειμαι αλλα θυμαμαι οσο μεγαλωνα, κατι goin through και γυναικες τριγυρω πολλες και κατι 50cent ηταν της μοδας και ακουγαμε σαν πιτσιρικαδες. Τοσα τραβανε τα παιδια, αφηστε τους και λιγο ησυχους. Λες και καλυτερο θα ταν να ακουνε εντεχνο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...