Προς το περιεχόμενο

Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το εδώ! Version 5.


poulinos

Μην πετάτε τίποτα.Χαρίστε τα εδώ  

776 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Είσαστε ευχαριστημένοι από το παρόν τόπικ; Οι απαντήσεις είναι ανώνυμες.

    • Ναι
      639
    • Οχι
      48
    • Ετσι και ετσι
      89

Η ψηφοφορία έχει ολοκληρωθεί


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ - Δεσμευμένη για @eleni89 

Κάρτα τηλεόρασης Philips Pinnacle Systems λειτουργικότατη με το τηλεχειριστήριό της. Θα προσπαθήσω να βρω και το IR της, αν και θυμάμαι ότι έδινε εδώ ένα μέλος ένα αντίστοιχο πριν λίγες ημέρες. Είναι αναλογική, οπότε και θα χρειαστεί αποκωδικοποιητής. 
 

Παράδοση κατά προτίμηση με BoxNow (αυτή τη περίοδο 1€) γιατί είναι ζορισμένος ο διαθέσιμος χρόνος για οργάνωση συναντήσεων, εκτός κι εάν έχω ήδη σε εκκρεμότητα από τη μεριά μου συνάντηση με κάποιον.


Ενδιαφέρον εδώ, μετά πμ, μετά υπομονή. Δε θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας, για τους λόγους που έχουν ήδη αναλυθεί πολλάκις από συντονιστές και μέλη που χαρίζουν. 

20230619_125016_resize.jpg

20230619_125020_resize.jpg

20230619_125034_resize.jpg

20230619_140918_resize.jpg

Επεξ/σία από neced2
  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, neced2 είπε

ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ

Κάρτα τηλεόρασης Philips Pinnacle Systems λειτουργικότατη με το τηλεχειριστήριό της. Θα προσπαθήσω να βρω και το IR της, αν και θυμάμαι ότι έδινε εδώ ένα μέλος ένα αντίστοιχο πριν λίγες ημέρες. Είναι αναλογική, οπότε και θα χρειαστεί αποκωδικοποιητής. 
 

Παράδοση κατά προτίμηση με BoxNow (αυτή τη περίοδο 1€) γιατί είναι ζορισμένος ο διαθέσιμος χρόνος για οργάνωση συναντήσεων, εκτός κι εάν έχω ήδη σε εκκρεμότητα από τη μεριά μου συνάντηση με κάποιον.


Ενδιαφέρον εδώ, μετά πμ, μετά υπομονή. Δε θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας, για τους λόγους που έχουν ήδη αναληθεί πολλάκις από συντονιστές και μέλη που χαρίζουν. 

20230619_125016_resize.jpg

20230619_125020_resize.jpg

20230619_125034_resize.jpg

20230619_140918_resize.jpg

Καλησπέρα ενδιαφέρομαι!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, neced2 said:

ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ

Κάρτα τηλεόρασης Philips Pinnacle Systems λειτουργικότατη με το τηλεχειριστήριό της. Θα προσπαθήσω να βρω και το IR της, αν και θυμάμαι ότι έδινε εδώ ένα μέλος ένα αντίστοιχο πριν λίγες ημέρες. Είναι αναλογική, οπότε και θα χρειαστεί αποκωδικοποιητής. 
 

Παράδοση κατά προτίμηση με BoxNow (αυτή τη περίοδο 1€) γιατί είναι ζορισμένος ο διαθέσιμος χρόνος για οργάνωση συναντήσεων, εκτός κι εάν έχω ήδη σε εκκρεμότητα από τη μεριά μου συνάντηση με κάποιον.


Ενδιαφέρον εδώ, μετά πμ, μετά υπομονή. Δε θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας, για τους λόγους που έχουν ήδη αναληθεί πολλάκις από συντονιστές και μέλη που χαρίζουν. 

20230619_125016_resize.jpg

20230619_125020_resize.jpg

20230619_125034_resize.jpg

20230619_140918_resize.jpg

Έχω ακόμη το IR Receiver.

2 hours ago, neced2 said:

ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ

Γυαλιστικό προστατευτικό γαλάκτωμα για πλαστικά (πχ ταμπλό αυτοκινήτου), λάστιχα, δέρματα, βινίλιο, ξύλα κ.α. υλικά.
Ζοομ στη φωτό με τα χαρακτηριστικά του υλικού για περισσότερες λεπτομέρειες. Είναι σχεδόν γεμάτο. Είχα πάρει πολλά τμχ και αυτό θα αργήσω πολύ να το χρησιμοποιήσω.
 

Παράδοση αποκλειστικά με BoxNow (αυτή τη περίοδο 1€) γιατί είναι ζορισμένος ο διαθέσιμος χρόνος για οργάνωση συναντήσεων, εκτός κι εάν έχω ήδη σε εκκρεμότητα από τη μεριά μου συνάντηση με κάποιον.


Ενδιαφέρον εδώ, μετά πμ, μετά υπομονή. Δε θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας, για τους λόγους που έχουν αναληθεί νωρίτερα πολλάκις από συντονιστές και μέλη που χαρίζουν. 

20230619_124018_resize.jpg

20230619_124025_resize.jpg

Ενδιαφέρομαι για το Armor All.

pm

On 11/06/2023 at 13:47, neced2 said:

***ΚΡΑΤΗΜΕΝΟ***

Χαρίζεται Scanner Microtek 3800. Σύνδεση με USB και RS232-15pin,
Παροπλίστικε λόγω drivers. Λειτουργικότατο 100%.
Εάν ενδιαφέρει κάποιον, θα ψάξω να βρω και το τροφοδοτικό του, αλλά χωρίς υπόσχεση ότι θα βρεθεί, γιατί πάει καιρός. Ωστόσο, έχει κοινό βύσμα και μικρές απαιτήσεις σε ρεύμα, οπότε άνετα μπορείτε να ταιριάξετε κάποιο κοινό τροφοδοτικό 12V/1.25A.

Παραλαβή κατά προτίμηση με BoxNow (μεσαία διάσταση), ειδάλλως από Γέρακα με σχετική υπομονή ώστε να βρεθεί κοινός χρόνος.

20230611_131627.jpg

20230611_131638.jpg

20230611_131656.jpg

Επαναχαρίζεται το παραπάνω.

To δοκίμασα με ένα τροφοδοτικό από ρουτερ (12VDC, 1,25A) και ανάβει κανονικά αλλά δεν κατάφερα να βρώ drivers για Windows 10/11. Το τροφοδοτικό το ξαναέβαλα στο router, άρα δίνεται χωρίς αυτό.

Επεξ/σία από MessengerOfGood
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, neced2 said:

ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ

Πρόσθετο λαδιού, για κινητήρες που έχουν αρχίζει να βγάζουν λίγη κάπνα από την εξάτμιση. Συνήθως το χρειάζονται κινητήρες άνω της 15ετίας, χωρίς φυσικά να αποκλείονται και κάποιοι πιο σύγχρονοι. Είναι 2τμχ ολοκαίνουρια, γεμάτα. Η συκευασία είναι ελαφρώς λερωμένη, γιατί πιέζοταν στην αποθήκευσή τους κι έχουν ψιλοξεχειλίσει. 

 

Παράδοση αποκλειστικά με BoxNow (αυτή τη περίοδο 1€) γιατί είναι ζορισμένος ο διαθέσιμος χρόνος για οργάνωση συναντήσεων, εκτός κι εάν έχω ήδη σε εκκρεμότητα από τη μεριά μου συνάντηση με κάποιον.


Ενδιαφέρον εδώ, μετά πμ, μετά υπομονή. Δε θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας, για τους λόγους που έχουν ήδη αναλυθεί πολλάκις από συντονιστές και μέλη που χαρίζουν. 

20230619_124302_resize.jpg

20230619_124315_resize.jpg

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι να δω αν θα κάνει δουλειά στο ταλαιπωρημένο Focus μου που καίει άλλα 4 λίτρα λαδιού από αλλαγή σε αλλαγή  :lol:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ - Δεσμευμένα κάποια τμχ για @@11h

Κάρτα με σειραϊκές θύρες RS232, 9-pin.
Υπάρχουν 4 τμχ με 2 θύρες και 1τμχ με 1 θύρα. 

Παράδοση κατά προτίμηση με BoxNow (αυτή τη περίοδο 1€) γιατί είναι ζορισμένος ο διαθέσιμος χρόνος για οργάνωση συναντήσεων, εκτός κι εάν έχω ήδη σε εκκρεμότητα από τη μεριά μου συνάντηση με κάποιον.


Ενδιαφέρον εδώ, μετά πμ, μετά υπομονή. Δε θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας, για τους λόγους που έχουν ήδη αναλυθεί πολλάκις από συντονιστές και μέλη που χαρίζουν. 

20230619_124712_resize.jpg

20230619_165534_resize.jpg

20230619_165544_resize.jpg

Επεξ/σία από neced2
  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 minutes ago, neced2 said:

ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ

Κάρτα με σειραϊκές θύρες RS232, 9-pin.
Υπάρχουν 4 τμχ με 2 θύρες και 1τμχ με 1 θύρα. 

Παράδοση κατά προτίμηση με BoxNow (αυτή τη περίοδο 1€) γιατί είναι ζορισμένος ο διαθέσιμος χρόνος για οργάνωση συναντήσεων, εκτός κι εάν έχω ήδη σε εκκρεμότητα από τη μεριά μου συνάντηση με κάποιον.


Ενδιαφέρον εδώ, μετά πμ, μετά υπομονή. Δε θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας, για τους λόγους που έχουν ήδη αναλυθεί πολλάκις από συντονιστές και μέλη που χαρίζουν. 

20230619_124712_resize.jpg

20230619_165534_resize.jpg

20230619_165544_resize.jpg

p.m.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ - Δεσμευμένη για @retroman3

Κάρτα ήχου Creative Labs SoundBlaster.

Παράδοση κατά προτίμηση με BoxNow (αυτή τη περίοδο 1€) γιατί είναι ζορισμένος ο διαθέσιμος χρόνος για οργάνωση συναντήσεων, εκτός κι εάν έχω ήδη σε εκκρεμότητα από τη μεριά μου συνάντηση με κάποιον.

Εκδήλωση ενδιαφέροντος εδώ, μετά πμ, μετά υπομονή. Δε θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας, για τους λόγους που έχουν ήδη αναλυθεί πολλάκις από συντονιστές και μέλη που χαρίζουν. 

20230619_165710_resize.jpg

20230619_165716_resize.jpg

Επεξ/σία από neced2
  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Computer_dot είπε

Λοιπόν ήρθε η ώρα να δώσω και εγώ το πρώτο αντικείμενο. τελικά τον έφτιαξα νομίζω εκείνον τον HP server. Το νομίζω το λέω γιατί δεν μπόρεσα να κάνω testing για πολύ ώρα. Είναι αρκετά σκονισμένος και έχω χάσει το πλαϊνό panel. Κάποιοι πυκνωτές της μητρικής δεν είναι σε πολύ καλή κατάσταση. Έχω αλλάξει την πάστα του επεξεργαστή

Πρόκειται για έναν ProLiant ML110 G3, με Pentium 4 και 1.5GB DDR2 RAM. Ο επεξεργαστής δεν έχει ενσωματωμένα γραφικά.

Θα κάνω κλήρωση αύριο μεσημέρι. Όσοι ενδιαφέρονται, ας στείλουν παρακαλώ πρώτα εδώ και μετά pm. Παραλαβή από το σπίτι μου, Άνω πόλη Θεσσαλονίκης. Καλη επιτυχία! 

Συγνώμη αν κάνω κάποιο λάθος στην διαδικασία, είναι όπως είπα η πρώτη φορά που δίνω κάτι

 

https://ibb.co/k1fZjpT

https://ibb.co/rZZysFy

https://ibb.co/X7ZrmqT

https://ibb.co/Smkwzrw

https://ibb.co/J2Xbfsb

 

βάλε κ μένα στην κλήρωση, ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ

Κάρτα modem, για τους συλλέκτες της κοινότητας. Έβγαλαν ένδοξες εποχές :).
Υπάρχουν 6τμχ.

Παράδοση κατά προτίμηση με BoxNow (αυτή τη περίοδο 1€) γιατί είναι ζορισμένος ο διαθέσιμος χρόνος για οργάνωση συναντήσεων, εκτός κι εάν έχω ήδη σε εκκρεμότητα από τη μεριά μου συνάντηση με κάποιον.

Εκδήλωση ενδιαφέροντος εδώ, μετά πμ, μετά υπομονή. Δε θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας, για τους λόγους που έχουν ήδη αναλυθεί πολλάκις από συντονιστές και μέλη που χαρίζουν. 

20230619_165452_resize.jpg

20230619_165458_resize.jpg

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, neced2 είπε

ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ

Κάρτα ήχου Creative Labs SoundBlaster.

Παράδοση κατά προτίμηση με BoxNow (αυτή τη περίοδο 1€) γιατί είναι ζορισμένος ο διαθέσιμος χρόνος για οργάνωση συναντήσεων, εκτός κι εάν έχω ήδη σε εκκρεμότητα από τη μεριά μου συνάντηση με κάποιον.

Εκδήλωση ενδιαφέροντος εδώ, μετά πμ, μετά υπομονή. Δε θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας, για τους λόγους που έχουν ήδη αναλυθεί πολλάκις από συντονιστές και μέλη που χαρίζουν. 

20230619_165710_resize.jpg

20230619_165716_resize.jpg

pm

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ - Δόθηκαν κάποια κομμάτια στους @dimidi , @TheoPix και @retroman3

Compact Disk, DVDRom, DVDRW, Floppy
Το μόνο που δε δουλεύει και είναι για ανταλλακτικά, είναι το μαύρο LG. Όλα τα υπόλοιπα παροπλίστικαν λειτουργικά.
Όσα δεν έχουν πρόσοψη ήταν σε tower με δικές του προσόψεις (ΙΒΜ).
Αν σας ενδοιαφέρει κάποιο και θέλετε περισσότερες φωτογραφίες p/n κτλ, πείτε μου αρίθμηση από πάνω προς τα κάτω.



Παράδοση κατά προτίμηση με BoxNow (αυτή τη περίοδο 1€) γιατί είναι ζορισμένος ο διαθέσιμος χρόνος για οργάνωση συναντήσεων, εκτός κι εάν έχω ήδη σε εκκρεμότητα από τη μεριά μου συνάντηση με κάποιον.

Εκδήλωση ενδιαφέροντος εδώ, μετά πμ, μετά υπομονή. Δε θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας, για τους λόγους που έχουν ήδη αναλυθεί πολλάκις από συντονιστές και μέλη που χαρίζουν. 

 

20230619_194817_resize.jpg

 

20230619_194803_resize.jpg

Επεξ/σία από neced2
  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, neced2 είπε

ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ

Compact Disk, DVDRom, DVDRW, Floppy
Το μόνο που δε δουλεύει και είναι για ανταλλακτικά, είναι το μαύρο LG. Όλα τα υπόλοιπα παροπλίστικαν λειτουργικά.
Όσα δεν έχουν πρόσοψη ήταν σε tower με δικές του προσόψεις (ΙΒΜ).
Αν σας ενδοιαφέρει κάποιο και θέλετε περισσότερες φωτογραφίες p/n κτλ, πείτε μου αρίθμηση από πάνω προς τα κάτω.



Παράδοση κατά προτίμηση με BoxNow (αυτή τη περίοδο 1€) γιατί είναι ζορισμένος ο διαθέσιμος χρόνος για οργάνωση συναντήσεων, εκτός κι εάν έχω ήδη σε εκκρεμότητα από τη μεριά μου συνάντηση με κάποιον.

Εκδήλωση ενδιαφέροντος εδώ, μετά πμ, μετά υπομονή. Δε θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας, για τους λόγους που έχουν ήδη αναλυθεί πολλάκις από συντονιστές και μέλη που χαρίζουν. 

 

20230619_194817_resize.jpg

 

20230619_194803_resize.jpg

pm

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...