Προς το περιεχόμενο

Αγορά κάμερας από εξωτερικό?


basilis222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να αγοράσω την Α7siii αλλά θα ήθελα να αποφύγω από Ελλάδα μιας και είναι πανάκριβη. Μήπως γνωρίζει κάποιος κανένα μαγαζί από Ευρώπη με κάμερες σε καλές τιμές?

 

Ευχαριστώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, basilis222 είπε

Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να αγοράσω την Α7siii αλλά θα ήθελα να αποφύγω από Ελλάδα μιας και είναι πανάκριβη. Μήπως γνωρίζει κάποιος κανένα μαγαζί από Ευρώπη με κάμερες σε καλές τιμές?

 

Ευχαριστώ!

E-infinity

https://www.e-infin.com/eu/item/4165/sony_alpha_a7s_iii_mirrorless_digital_camera_(body_only)

Μιας και λογικά δεν το έχεις χρησιμοποιήσει ξανά να ξέρεις πως γενικά η εγγύηση δεν ισχύει στην Ελλάδα, έχεις δική τους εγγύηση για 1 χρόνο (δηλαδή όχι και το πιο βολικό μακάρι να μη χρειαστεί). Επίσης αναλόγως την εταιρεία μπορεί να μη δέχεται η εγχώρια αντιπροσωπεία την επισκευή σε περίπτωση βλάβης ακόμη και εκτός εγγύησης με δικό σου κόστος. Για τη Sony δεν ξέρω τι ισχύει οπότε καλό θα ήταν να ενημερωθείς για σιγουριά (εκτιμώ πως δε θα υπάρχει θέμα για τη συγκεκριμένη εταιρεία). Δεν τα λέω για να αποτρέψω, από εκεί έχω πάρει και εγώ τα πάντα τίποτα από Ελλάδα αλλά να ξέρεις τις συνθήκες. 

Επεξ/σία από pifilos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...