Προς το περιεχόμενο

Δεν κατεβάζει αρχεία με δεδομένα, μόνο με wi-fi


tzitzikas2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα. Έχω ένα παλιό κινητό Android και δεν μπορώ να κατεβάσω από το ίντερνετ (π.χ σε συνημμένο με το E-mail) αρχείο. Δεν το κατεβάζει όταν έχω δεδομένα ανοικτά. Μόνο με wi-fi σύνδεση κατεβάζει κανονικά. Όσο και αν έχω ψάξει δεν μπορώ να βρω τι φταίει. Ή να βρω σχετική ρύθμιση. Γνωρίζει κάποιος ποιο είναι το πρόβλημα? Ευχαριστώ 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/8/2022 στις 8:03 ΠΜ, tzitzikas2 είπε

Καλημέρα. Έχω ένα παλιό κινητό Android και δεν μπορώ να κατεβάσω από το ίντερνετ (π.χ σε συνημμένο με το E-mail) αρχείο. Δεν το κατεβάζει όταν έχω δεδομένα ανοικτά. Μόνο με wi-fi σύνδεση κατεβάζει κανονικά. Όσο και αν έχω ψάξει δεν μπορώ να βρω τι φταίει. Ή να βρω σχετική ρύθμιση. Γνωρίζει κάποιος ποιο είναι το πρόβλημα? Ευχαριστώ 

 

Γράψε ποιό κινητό έχεις.Αν δεν υποστηρίζει 4G δεν γίνεται, γιατί το 3G έχει καταργηθεί.

Εκτός αν υποστηρίζει 4G η συσκευή, αλλά όχι η sim λόγω παλαιότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Δεν καταργήθηκε;

Εχω δει οτι απο μεσα του '22 θα αρχισει να καταργείται σταδιακα ανα περιοχες... Εγω παντως εδω που ζω ,σε δυσπρόσιτες περιοχές βλεπω ακομα και "Ε"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, Tsilitheo2 said:

Εγω παντως εδω που ζω ,σε δυσπρόσιτες περιοχές βλεπω ακομα και "Ε"

Το Edge δεν είναι 3G και δεν θα καταργηθεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, infin1tyGR είπε

Το Edge δεν είναι 3G και δεν θα καταργηθεί.

Το γνωριζω.... Το point μου ειναι οτι και με E ακομα ,μπορεις να εχεις δεδομένα... Αργα αλλα κατεβαζουν. Αρα ,το να ασχολειστε αν εχει ή οχι 4g κτλ ,δεν λυνει το θεμα του φιλου... Καποια ρυθμιση κοβει την ληψη μεσω δεδομένων... Ισως η προτίμηση δικτυου στο playstore

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...