Προς το περιεχόμενο

Αγορά smartphone 300-550 euro


Tauntaun13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1) Χρήματα που μπορούμε να διαθέσουμε; 300 ως 550, max 600

2) Μας ενδιαφέρει η αγορά από Ελλάδα ή από εξωτερικό; Ελλάδα

3) Μας ενδιαφέρει η αγορά από συγκεκριμένο κατάστημα; Μάλλον όχι

4) Αναζητούμε μόνο καινούριες ή και μεταχειρισμένες συσκευές; Καινούργια

5) Μέγεθος οθόνης; Ότι θεωρείται στάνταρ τώρα

6) Κάποιο ειδικό χαρακτηριστικό Ομοίως με πάνω, αποθηκευτικό χώρο, ξεκούραστο διάβασμα

7) Μας ενδιαφέρει η απόδοση των καμερών; Σε νορμάλ πλαίσια, δεν κάθομαι να τσεκαρω αναλύσεις αλλά να είναι αξιοπρεπής η φωτογραφία

8 ) Μας ενδιαφέρει η αυτονομία; Σαφέστατα

9) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό; Android

10) Για τι χρήση προορίζεται η συσκευή; Πολύ διάβασμα κυρίως, internet browsing

Τωρινό μου κινητό το Redmi note 5 του 2018 που προφανώς το έχω φτάσει στα όρια του. Δεν αλλάζω εύκολα κινητά οπότε μακροζωία +2 έτη τουλάχιστον είναι στα συν (και αυτό με αποθαρρύνει από το να ξαναπάω σε Xiaomi, τελευταίο update πήρε το 2019...) Ξέρω ότι τα Samsung είναι εγγύηση σε αυτό, αλλά με απογοητεύουν τα σχόλια για την μπαταρία σε κινητά όπως το a52 και το s21fe με προσφορά public... Θέλω κινητό που ενώ είμαι συνέχεια online να μου βγάζει τη μέρα άνετα με έστω 1-2 δεκάλεπτα φορτισματα... Επειδή το χρησιμοποιώ και σαν ebook, να είναι ξεκούραστο στο διάβασμα. Μίνιμουμ 6gb-128gb μνήμη χωρητικότητα, ιδανικά 8-256. Παιχνίδια δεν παίζω αλλά λόγω χρόνου, οπότε αν μου έρθει να παίξω να μπορεί να ανταπεξέλθει, αλλά οκ, τελευταία προτεραιότητα εκεί. Γενικά να μην κολλάει με αρκετές εφαρμογές ανοικτές. Στα συν να έχει και δυνατό σήμα λόγω περιοχής κατοικίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγο μήνα διακοπών τα περισσότερα καταστήματα θα είναι κλειστά.  

Λοιπόν τα 12/256 σου είναι υπεραρκετά. 

https://www.bestprice.gr/item/2157390104/realme-gt-2-5g-12gb-256gb.html 

Εγγύηση επίσημης αντιπροσωπείας και επίσημο service έχει κανονικά, αρκεί να γράφει EU στο κατάστημα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου προχθες πηρα απο Public a52s,μια φορα το εχω φορτισει με μετρια χρηση,δεν ειναι τοσο τραγικο οσο το παρουσιαζουν μερικοι με την μπαταρια,για τα δικα μ δεδομενα ερχομενος απο iphone8. 120 hz αψογο,αρκετα smooth,ωραια καμερα και ειναι αρκετα γρηγορο ! Με αυτα τα λεφτα δεν υπαρχει καλυτερη επιλογη θεωρω,προσωπικα xiaomi-realme δεν θα επαιρνα,προσωπικα ! Το μονο που με χαλαει ειναι το μεγεθος οτι ειναι λιγο μεγαλο αλλα πλεον τα περισσοτερα ετσι ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Tauntaun13 είπε

1) Χρήματα που μπορούμε να διαθέσουμε; 300 ως 550, max 600

2) Μας ενδιαφέρει η αγορά από Ελλάδα ή από εξωτερικό; Ελλάδα

3) Μας ενδιαφέρει η αγορά από συγκεκριμένο κατάστημα; Μάλλον όχι

4) Αναζητούμε μόνο καινούριες ή και μεταχειρισμένες συσκευές; Καινούργια

5) Μέγεθος οθόνης; Ότι θεωρείται στάνταρ τώρα

6) Κάποιο ειδικό χαρακτηριστικό Ομοίως με πάνω, αποθηκευτικό χώρο, ξεκούραστο διάβασμα

7) Μας ενδιαφέρει η απόδοση των καμερών; Σε νορμάλ πλαίσια, δεν κάθομαι να τσεκαρω αναλύσεις αλλά να είναι αξιοπρεπής η φωτογραφία

8 ) Μας ενδιαφέρει η αυτονομία; Σαφέστατα

9) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό; Android

10) Για τι χρήση προορίζεται η συσκευή; Πολύ διάβασμα κυρίως, internet browsing

Τωρινό μου κινητό το Redmi note 5 του 2018 που προφανώς το έχω φτάσει στα όρια του. Δεν αλλάζω εύκολα κινητά οπότε μακροζωία +2 έτη τουλάχιστον είναι στα συν (και αυτό με αποθαρρύνει από το να ξαναπάω σε Xiaomi, τελευταίο update πήρε το 2019...) Ξέρω ότι τα Samsung είναι εγγύηση σε αυτό, αλλά με απογοητεύουν τα σχόλια για την μπαταρία σε κινητά όπως το a52 και το s21fe με προσφορά public... Θέλω κινητό που ενώ είμαι συνέχεια online να μου βγάζει τη μέρα άνετα με έστω 1-2 δεκάλεπτα φορτισματα... Επειδή το χρησιμοποιώ και σαν ebook, να είναι ξεκούραστο στο διάβασμα. Μίνιμουμ 6gb-128gb μνήμη χωρητικότητα, ιδανικά 8-256. Παιχνίδια δεν παίζω αλλά λόγω χρόνου, οπότε αν μου έρθει να παίξω να μπορεί να ανταπεξέλθει, αλλά οκ, τελευταία προτεραιότητα εκεί. Γενικά να μην κολλάει με αρκετές εφαρμογές ανοικτές. Στα συν να έχει και δυνατό σήμα λόγω περιοχής κατοικίας.

Και εγώ με A52s ειμαι αρκετα ικανοποιημένος. Δεν κανω τοσο συνεχές χρήση οσο εσύ αλλα αν επενδύσεις σε φορτιστη 25W (βρηκα σετ πριζακι καλωδιο στα 12€) η φορτιση του ειναι αρκετα ταχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 επιλογες βλεπω

https://www.e-gate.gr/1187339/realme-gt-neo-2-6-62-12gb256gb-dual-5g-neo-black-5999043?skr_prm=WyI4YmYwODVmOC01ZTQ3LTQxNTktYTg0Yi0zMGYzODQyZDY4NWEiLDE2NjAzMDQ4MjgwNzAseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

https://www.bestprice.gr/item/2157691347/oneplus-nord-2t-5g-8gb-128gb.html?qid=9XQEU4bh0rq_39cf3&seq=1&qo=nord+2t

παντως..  η xiaomi ειπε οτι θα υποστηριξει σε βαθος χρονου τα εξης μοντελα "αν αυτο ηταν το θεμα με την xiaomi'

οποτε το 11 pro 5g nfc ειναι εξαιρετικη επιλογη.. και απο μεγαλη αλυσιδα κοστιζει 389 και εχεις και επιστροφη νομιζω

  • Regular Xiaomi series: Xiaomi 11T, 11T Pro, 11 Lite 5G NE, 12X, 12, and 12 Pro.
  • Redmi Note series: Redmi Note 11, 11s, 11 Pro, and 11 Pro 5G.
  • Redmi K series: Redmi K50 and K50 Pro.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...