Προς το περιεχόμενο

Σύμφωνα με εκτιμήσεις τα iPhone 14 θα είναι πιο ακριβά, με το «εισαγωγικό» Pro μοντέλο να έχει 256GB


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προς τους κατόχους μελλοντικούς και τωρινούς. Την άποψη σας και γιατί αφού διαβάσετε τον παρακάτω σύνδεσμο. Να ξεκαθαρίσω ότι θέλω να πάρω iPhone και το μόνο που με εμποδίζει είναι η ηχογράφηση κλήσης που δεν γίνεται σε αυτό. Τα υπόλοιπα που θα διαβάσετε παρακάτω τα ανέχομαι (περίπου). Οπότε να είστε ειλικρινείς αν απαντήσετε τελικά. Το μήνυμα μου δεν είναι δημοσκόπηση να τονίσω. 

https://www.neuf.tv/en/iphone-13-still-does-not-have-such-powerful-android-user-features-but-why

Είμαι περίεργος ποιοι και αν απαντήσουν. 

Και επί του θέματος αυτά είναι που θα έπρεπε να μας απασχολούν περισσότερο και όχι αν η κάθε εταιρία ανεβάζει η κατεβάζει τις τιμές της. Αν μας ενδιέφερε κάτι τέτοιο θα είμαστε μέτοχοι της εκάστοτε εταιρίας και θα μας απασχολούσε η μετοχή της. Υπάρχουν ειδικά φόρουμ συζητήσεων για τέτοια θέματα. Εδώ  Τώρα δεν βλέπω λόγο σχολιασμού η διαμάχης. 

Θα έπρεπε να ασχολούμαστε και να ρωτάμε το γιατί ανέβηκε η τιμή μόνο και αυτό καθαρά για τεχνογνωσία και τίποτε άλλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, tsarouc είπε

Προς τους κατόχους μελλοντικούς και τωρινούς. Την άποψη σας και γιατί αφού διαβάσετε τον παρακάτω σύνδεσμο. Να ξεκαθαρίσω ότι θέλω να πάρω iPhone και το μόνο που με εμποδίζει είναι η ηχογράφηση κλήσης που δεν γίνεται σε αυτό. Τα υπόλοιπα που θα διαβάσετε παρακάτω τα ανέχομαι (περίπου). Οπότε να είστε ειλικρινείς αν απαντήσετε τελικά. Το μήνυμα μου δεν είναι δημοσκόπηση να τονίσω. 

https://www.neuf.tv/en/iphone-13-still-does-not-have-such-powerful-android-user-features-but-why

Είμαι περίεργος ποιοι και αν απαντήσουν. 

Και επί του θέματος αυτά είναι που θα έπρεπε να μας απασχολούν περισσότερο και όχι αν η κάθε εταιρία ανεβάζει η κατεβάζει τις τιμές της. Αν μας ενδιέφερε κάτι τέτοιο θα είμαστε μέτοχοι της εκάστοτε εταιρίας και θα μας απασχολούσε η μετοχή της. Υπάρχουν ειδικά φόρουμ συζητήσεων για τέτοια θέματα. Εδώ  Τώρα δεν βλέπω λόγο σχολιασμού η διαμάχης. 

Θα έπρεπε να ασχολούμαστε και να ρωτάμε το γιατί ανέβηκε η τιμή μόνο και αυτό καθαρά για τεχνογνωσία και τίποτε άλλο. 

Πραγματική χρησιμότητα για το 99% των καταναλωτών έχει μόνο το multitasking... Desktop mode και stylus είναι για να γελάει ο κόσμος και να βγάζει η Samsung και καλά επαγγελματικό κινητό για γραφίστες κτλ... Tο multitasking έχει χρησιμότητα, αλλά και πάλι όχι όσο το νομίζουν όλοι. Π.χ. εγώ θα ήθελα να βλέπω στη μισή οθόνη ένα ματς στο Cosmote TV και στην άλλη μισή να σκρολάρω ειδήσεις Ιnsomnia. Πραγματικό multitasking με 2 πράγματα στο foreground για να βλέπεις πχ και να γράφεις σαν σε υπολογιστή χρειάζομαι ελάχιστες φορές, όταν πχ θέλω να δω μια φωτογραφία από έναν λογαριασμό τραπέζης για να κάνω κατάθεση e-banking... που κάνεις λίγο πίσω-μπρος τα tabs των ανοιχτών εφαρμογών. Αυτό, τίποτα άλλο.

Για το θέμα του κόστους των 14... 10-15% είναι πολύ, δεν είναι λίγο. Μιλάμε για σχεδόν 200 ευρώ πάνω στις εκδόσεις pro. Αν τόσο κάνουν τα έξτρα 128gb, δεν πειράζει μένω και με αυτά, θα την παλέψω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να βάλουν 48 κάμερα; Αφού το πόσα περισσότερα είναι τα μεγκαπιξελ δεν έχει να κάνει με το αν είναι καλύτερη η φωτογραφία. 

Τι, όχι; 

Για να σας δω τώρα απανταχού fan 12 mp  boys..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, nick_corobos said:

Αυτές οι αυξήσεις τιμών θα συμβαίνουν για πάντα δηλαδή; Γιατί δεν το θες και πληθωρισμό αυτό αλλά απληστία.

Φίλε για Apple μιλάμε, απληστία είναι το μότο της, αν θες κανονικές τιμές δεν αγοράζεις Apple

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, nick_corobos είπε

Αυτές οι αυξήσεις τιμών θα συμβαίνουν για πάντα δηλαδή; Γιατί δεν το θες και πληθωρισμό αυτό αλλά απληστία.

Όσο ο κόσμος αγοράζει θα γίνονται ναι. Εταιρία που τη νοιάζει μόνο το κέρδος είναι λογικό τα 3 τρις που εχει να θέλει να τα κάνει 30 και 40 τρις. Ο κόσμος να ναι καλά να δουλεύει να εχει να αγοράζει κάτι που έχει 2000 ευρώ ενώ κάνει άψογα τη δουλειά του και με 300 ευρώ. 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, nepomuk είπε

Ειναι ποτε δυνατον Κινεζοι και δη η μητερα πατριδα να βομβαρδισει Κινεζους το γενος και δη τα 'τιμαλφη" ;

(γενικο το ερωτημα προς αφελεις καταναλωτες ΜΜΕ).

Δυστυχώς η μητέρα πατρίδα μετακόμισε στην Ταϊβαν στην ενδοχώρα παρέμειναν οι επαναστάτες του Μαο. Έτσι για την Ιστορία, η Ταιβαν το νησί γνωστό σε εμάς ως Φορμοζα ήταν πάντοτε με εναλλασσόμενους ιδιοκτήτες (ας πούμε έτσι τους αποικιοκράτες) το ότι η Κίνα την θεωρεί έδαφος στης είναι σαν την Κύπρο που η Τουρκία την θεωρεί έδαφος τις !

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Όσο ο κόσμος αγοράζει θα γίνονται ναι. Εταιρία που τη νοιάζει μόνο το κέρδος είναι λογικό τα 3 τρις που εχει να θέλει να τα κάνει 30 και 40 τρις. Ο κόσμος να ναι καλά να δουλεύει να εχει να αγοράζει κάτι που έχει 2000 ευρώ ενώ κάνει άψογα τη δουλειά του και με 300 ευρώ. 

Εταιρία είναι και λογοδοτεί στους μετόχους τις (και εγώ έχω μερικά κομμάτια αγορασμένα στα $88) εάν θέλετε φιλανθρωπία να πάτε σε ΜΚΟ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsarouc είπε

Προς τους κατόχους μελλοντικούς και τωρινούς. Την άποψη σας και γιατί αφού διαβάσετε τον παρακάτω σύνδεσμο. Να ξεκαθαρίσω ότι θέλω να πάρω iPhone και το μόνο που με εμποδίζει είναι η ηχογράφηση κλήσης που δεν γίνεται σε αυτό. Τα υπόλοιπα που θα διαβάσετε παρακάτω τα ανέχομαι (περίπου). Οπότε να είστε ειλικρινείς αν απαντήσετε τελικά. Το μήνυμα μου δεν είναι δημοσκόπηση να τονίσω. 

https://www.neuf.tv/en/iphone-13-still-does-not-have-such-powerful-android-user-features-but-why

Είμαι περίεργος ποιοι και αν απαντήσουν. 

Και επί του θέματος αυτά είναι που θα έπρεπε να μας απασχολούν περισσότερο και όχι αν η κάθε εταιρία ανεβάζει η κατεβάζει τις τιμές της. Αν μας ενδιέφερε κάτι τέτοιο θα είμαστε μέτοχοι της εκάστοτε εταιρίας και θα μας απασχολούσε η μετοχή της. Υπάρχουν ειδικά φόρουμ συζητήσεων για τέτοια θέματα. Εδώ  Τώρα δεν βλέπω λόγο σχολιασμού η διαμάχης. 

Θα έπρεπε να ασχολούμαστε και να ρωτάμε το γιατί ανέβηκε η τιμή μόνο και αυτό καθαρά για τεχνογνωσία και τίποτε άλλο. 

Μόνο split screen θα ήταν αντικειμενικά χρήσιμο εξ' αιτίας του μεγέθους της οθόνης στα σημερινά κινητά. 

Το stylus είναι κάτι πολύ εξειδικευμένο το οποίο κατά την άποψή μου, βρίσκει καλύτερη εφαρμογή σε κάποιο foldable κινητό τύπου Z-Fold.  Αυτό, πάντα κατά την άποψή μου, μιας και είμαι σίγουρος πως υπάρχουν πολλοί χρήστες της σειράς note της Samsung ο οποίοι το λατρεύουν.

Για το desktop mode, προσωπικά θεωρώ ότι είναι άχρηστο.  Αν είναι να ψάχνεις με την πρώτη ευκαιρία να βρεις ένα μόνιτορ και τα λοιπά περιφερειακά για να μετατρέψεις το κινητό σε φορητό υπολογιστή, καλύτερα να αγοράσεις ένα τάμπλετ ή ένα λαπτοπ.  Δεν πιστεύω πως είναι το desktop mode μια λειτουργία που θα κάνει μια συσκευή να ξεχωρίσει των υπολοίπων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, costas1973 είπε

Δυστυχώς η μητέρα πατρίδα μετακόμισε στην Ταϊβαν στην ενδοχώρα παρέμειναν οι επαναστάτες του Μαο. Έτσι για την Ιστορία, η Ταιβαν το νησί γνωστό σε εμάς ως Φορμοζα ήταν πάντοτε με εναλλασσόμενους ιδιοκτήτες (ας πούμε έτσι τους αποικιοκράτες) το ότι η Κίνα την θεωρεί έδαφος στης είναι σαν την Κύπρο που η Τουρκία την θεωρεί έδαφος τις !

Εταιρία είναι και λογοδοτεί στους μετόχους τις (και εγώ έχω μερικά κομμάτια αγορασμένα στα $88) εάν θέλετε φιλανθρωπία να πάτε σε ΜΚΟ!

Βρε εγω δεν εχω κανενα προβλημα και 10000 ευρω να τα παει μακαρι οπως και η samsung με τη σειρα S. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...