Προς το περιεχόμενο

Smartwatches ερωτήσεις/απαντήσεις


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, ανοίγω αυτό το θέμα για να κάνουμε εδώ γενικά ερωτήσεις που έχουμε για smartwatches.

Ξεκινάω με το εξής:

Με ενδιαφέρει να πάρω ένα smartwatch μιας και μου πέθανε το mi band 5 που είχα. Έχω μείνει πολύ πίσω γενικά στα smartwatches, δεν είχα ποτέ πρακτικά. 2 πράγματα με ενδιαφέρουν αρκετά στο smartwatch:

1. Διάρκεια μπαταρίας μεγάλη (7-10 μέρες θα ήταν τέλειο)

2. Πληρωμές με NFC

Σημειώνω ότι δε με ενδιαφέρει να έχει LTE/5G το smartwatch, αλλά έστω και μέσω του κινητού (bluetooth) να μπορώ να πληρών εύκολα χωρίς να βγάζω το κινητό. Ειναι εφικτό αυτό; Συμβαίνει; Επίσης εννοείται θα βόλευε να υποστηρίζει google wallet (πρώην google pay), μιας και αυτό χρησιμοποιώ για πληρωμές.

Τώρα σε δευτερεύοντα χαρακτηριστικά, με ενδιαφέρει να χει GPS, και να μπορώ να απαντάω σε μηνύματα (messenger, signal, email). 

Υπάρχει καμία πρόταση με τα παραπάνω; Αν ξεχάσω το NFC payment, κάποια καλή επιλογή; Χρηματικό όριο θα έλεγα τα 150 ευρώ περίπου, ίσως λίγο παραπάνω αν παίζει το NFC payment.

UPDATE: Ξέχασα να σημειώσω ότι είμαι σε Android (Oneplus 8T).

Επεξ/σία από thanasis00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι καταλαβαίνω η καλύτερη επιλογή είναι ρολόι με wear os, καθώς όλα όσα είναι εδώ https://wearos.google.com/#find-your-watch είναι σίγουρο ότι θα έχουν και Google pay. Δυστυχώς ρολόι στα λεφτά που θέλω με μεγάλη διάρκεια μπαταρίας δε παίζει, οπότε συνεχίζω το ψάξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...