Προς το περιεχόμενο

tv 55 μεχρι 500


pol71

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα ποια απο τηs 3 ειναι καλη για τα λεφτα τηs

https://www.you.gr/tileorasi-ichos/tileoraseis-ana-brand/oles-oi-tileoraseis/tileorasi-tesla-55-4k-uhd-android-smart-tv-t2-s2-5

https://www.germanos.gr/product/televisions/televisions/55-65/tcl-55c725-55-qled-4k-smart-tv-tileorasi/?productId=20407833

https://www.mediamarkt.gr/product/tileorasi-psuxagogia/tileoraseis/tileorasi-xiaomi-mi-led-55-4k-p155eu/1622125?utm_campaign=skroutz&utm_content=xml_text_link&affiliateId=linkwise&utm_medium=affiliate&utm_source=CD16639&lkws_10719=62ffaa60-0c8f-3104-751f-da0f2e15ded8

δεν χρειαζετε κατι το σουπερ και με την 40 samsung ειμαστε μια χαρα αλλα ειπα να παω σε 55  και android tv και να αφησω το mibox.για την tesla ακουσα καλα λογια και εχει καλο ηχο λενε η xiaomi ειναι γνωστη απο τα κινητα πιο πολλη και η tcl τωρα τελευταια ακουω καλα λογια αλλα αξιζει τα 100 ευρω η η xiaomi απο την tesla .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τις 3 η καλύτερη είναι η tcl c725 αλλά έχω διαβάσει πως δεν κάνει πολύ καλό upscaling σε χαμηλής ανάλυσης εικόνα πχ κανάλια που δεν είναι HD. Επίσης θέλει πολλές ρυθμίσεις η εικόνα και έχει και σχετικά χαμηλή φωτεινότητα. Γενικά δεν μπορείς να τα έχεις όλα σε αυτά τα χρήματα. Είναι πολύ τίμια και εγώ έχω καταλήξει σε αυτή μέχρι στιγμής. Εαν βρω όμως καμιά LG του 2021 σε προσφορά θα την πάρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω android tv και η lg δεν εχει περιμενω και εγω καμια προσφορα αλλα καλοβλεπω την  tesla δεν βλεπω αρνητικα λογια και για qled που ειναι η tcl βπεπω ενα προβληματισμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η TCL λόγο QLED έχει πολύ καλά χρώματα και πολύ καλό μαύρο επειδή είναι VA panel. Τα μόνα πράγματα που με προβληματίζουν είναι αυτά τα 3 που ανέφερα (upscaling, φωτεινότητα, πολλές ρυθμίσεις για να έχεις καλό αποτέλεσμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, pol71 είπε

εκτοs απο το upscaling στην qled φοβαμαι και το  burn-in  οσο διαβαζειs τοσο μπερδευεσαι

νομιζω οτι θεμα burn in εχουν η OLED και οχι η qled

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την c725 στις 50 ιντσες απο το νοεμβριο του 21 μεχρι στιγμης δουλευει απροβληματιστα εχει παρει και δυο ενημερωσεις εχω εγκαταστησει και 3-4 εφαρμογες και kodi και για τα λεφτατης ειμαι ικανοποιημενος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, michalis412 είπε

εχω την c725 στις 50 ιντσες απο το νοεμβριο του 21 μεχρι στιγμης δουλευει απροβληματιστα εχει παρει και δυο ενημερωσεις εχω εγκαταστησει και 3-4 εφαρμογες και kodi και για τα λεφτατης ειμαι ικανοποιημενος

βλέπεις κάποιο πρόβλημα στο Upscalin σε χαμηλής ανάλυσης περιεχόμενο? π.χ. κανάλια Digea όχι HD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χαμηλής ανάλυσης κανάλια τι ποιότητα θέλεις να σου δώσουν, φυσικά και θα παρακολουθείς τα HD στα οποία η εικόνα είναι πολύ καλή όπως και σε 4κ Netflix You Tube. Οι ρυθμίσεις είναι πολλές και λεπτομέρες γιατί ο καθένας έχει άλλα γούστα στο πως το άρεσει η εικόνα. Αφιερωσε λίγο χρόνο και θα βρεις ακριβώς αυτό που σου αρέσει. Έχει και πολλές ετοιμες ρυθμίσεις και εικονας και ήχου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, PhoneKiller είπε

βλέπεις κάποιο πρόβλημα στο Upscalin σε χαμηλής ανάλυσης περιεχόμενο? π.χ. κανάλια Digea όχι HD.

δεν βλεπω πολυ τηλεοραση και οταν βλεπω χρησιμοποιω καναλια HD βλεπω disney+ kai ταινιες απο kodi hd και 4κ και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/8/2022 στις 6:36 ΜΜ, CaptainChris είπε

Τα χαμηλής ανάλυσης κανάλια τι ποιότητα θέλεις να σου δώσουν, φυσικά και θα παρακολουθείς τα HD στα οποία η εικόνα είναι πολύ καλή όπως και σε 4κ Netflix You Tube. Οι ρυθμίσεις είναι πολλές και λεπτομέρες γιατί ο καθένας έχει άλλα γούστα στο πως το άρεσει η εικόνα. Αφιερωσε λίγο χρόνο και θα βρεις ακριβώς αυτό που σου αρέσει. Έχει και πολλές ετοιμες ρυθμίσεις και εικονας και ήχου.

Υπάρχουν κανάλια περιφερειακά που δεν εκπέμπουν σε HD και παρακολουθώ συχνά. Αλλά και σε HD έχω διαβάσει πως το upscalling είναι τόσο κακό που θολώνει η εικόνα άσχημα και δεν μπορείς να κάνεις κάτι με τις ρυθμίσεις όπως καταλαβαίνεις. Αυτό είναι που με προβληματίζει περισσότερο καθώς και η σχετικά χαμηλή φωτεινότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...