Προς το περιεχόμενο

2K Gaming only μέχρι 1000€


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, radiohead είπε

@tsofras

Δεν είπες οτι θες λιγότερα καλώδια μητρική με ενσωματωμένο wifi κλπ?

Ίδια μητρική με αυτή που έχεις παραθέσει,  αλλά άλλη έκδοση. Τούτη 

https://www.skroutz.gr/s/33736545/MSI-PRO-B660M-A-WIFI-DDR4-Motherboard-Micro-ATX-με-Intel-1700-Socket.html

Μάλλον απο λάθος έβαλε(και δε το κατάλαβε) την version χωρίς το wifi...

Επεξ/σία από nickol-us
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, nickol-us είπε

με κάτι παραπάνω παίρνεις ddr5 και είσαι και future proof

 

μμμ δεν έχεις καταλάβει για τι future proof τύπο μιλάμε ..... 😁

Είναι ικανός πριν προλάβει να παραλάβει να το έχει βάλει στις αγγελίες για πούλημα ...

Επεξ/σία από leros2004
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε να πεταχτω και εγω σαν την πορδη γιατι ειδα να αναφερεται το ονομα μου,χεχε

Λοιπον οντως το citadel ειναι  εξαιρετικο για τα χρηματα του αλλα δεν υπαρχει διαθεσιμο πουθενα

Για τα υπολοιπα δεν σου προτεινω κατι γιατι τελευταια εχω κολλησει με τα mini itx και δεν ξερω κατα ποσο σε ενδιαφερουν

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, tsofras είπε

Σε RAM 3600 κοιτάω για CAS 16?

Σκέφτομαι να το αφήσω το μικρό build και να πάω σε ένα 500DX δοκιμασμένο και να μην έχω άγχη για μητρικές , ψύκτρες και κάρτες αν το κρατήσω :D

Οπότε ένα υβρίδιο απο τις προτάσεις σας και μένει να αποφασίσω και ram στα 3600

pc.png.218b761cccc0a889e3b2cd6c9424377c.png

Ακρίβυνε και το 500DX! Σε αυτά τα χρήματα βρίσκεις Lancool Mesh 2 ( νομίζω το είχε το eshop πριν κάτι μερες 104€ )

EDIT

Ελα τυχερός είσαι, ξανά διαθέσιμο στα 109€ https://www.e-shop.gr/search?q=Lian+Li+Lancool+II+ μαύρο ή άσπρο χρώμα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, nickol-us είπε

Σαφώς καλύτερη η freezer, με λιγότερο ζόρι οπότε και λογικά λιγότερη φασαρία (λόγω στροφών), να επιβεβαιώσεις οτι έχουν το 1700 κιτ μέσα εννοείται

Καλή ευκαιρία τροφοδοτικό που ξέχασα να αναφέρω, λογικά είναι όσο διαρκούν οι εκπτώσεις στα 55€

https://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/anavathmisi-pc/trofodotika/corsair-psu-tx-series-550-w-80-gold-version-2021_3902463

Τώρα για τις μνήμες 3600/c16 θα έλεγα οτι δεν αξίζουν τα λεφτά τους (διαφορά τιμής/επίδοση),με κάτι παραπάνω παίρνεις ddr5 και είσαι και future proof

Επίσης ο δίσκος, νομίζω περιττά χρήματα το gen4 αφού μιλάμε για ταχύτητες παρόμοιες ενός καλού gen3

Έπεσε η παραγγελία για το τροφοδοτικό έτσι να κάνουμε την αρχή μην χάσουμε την προσφορά

Θα είναι επαρκές για 3060ti ?

Άκυρο , βρήκα εδώ μία 3060ti στα 400ε 3 μηνών και είπα να κάνω την κίνηση. Αλλά 80Ε επάνω απο 6600 + 70Ε για να πάω σε 650w αντίστοιχο της προσφοράς πάμε στα 150ε επάνω , καλύτερα να μην ξεφύγω

Παίδες η ARCTIC Freezer 34 είμαστε σίγουροι ότι μπαίνει σε 1700 socket ? Γιατί σε 2-3 site δεν βλέπω να το αναφέρει

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Έπεσε η παραγγελία για το τροφοδοτικό έτσι να κάνουμε την αρχή μην χάσουμε την προσφορά

Θα είναι επαρκές για 3060ti ?

Άκυρο , βρήκα εδώ μία 3060ti στα 400ε 3 μηνών και είπα να κάνω την κίνηση. Αλλά 80Ε επάνω απο 6600 + 70Ε για να πάω σε 650w αντίστοιχο της προσφοράς πάμε στα 150ε επάνω , καλύτερα να μην ξεφύγω

Παίδες η ARCTIC Freezer 34 είμαστε σίγουροι ότι μπαίνει σε 1700 socket ? Γιατί σε 2-3 site δεν βλέπω να το αναφέρει

Μπορω να μιλησω με arctic και να σου πω αν θες

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dalain είπε

Μπορω να μιλησω με arctic και να σου πω αν θες

Μην σε βάζω σε κόπο ρε μαν  σε ευχαριστώ πολύ. Είπα μήπως κάποιος την έχει βάλει σε 1700

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, tsofras είπε

Το θέμα είναι αν έχει μέσα, ευχαριστώ

https://www.arctic.de/en/Freezer-34-eSports-DUO/ACFRE00075A
 

Αναφορά σε κείμενο

 

In addition, all coolers shipped by ARCTIC are already compatible with Intel's Alder Lake LGA1700 processors.

Coolers purchased from resellers may have been shipped without the corresponding accessories. In this case, please contact ARCTIC customer support.

 

Έχουν μέσα το κιτ, αρκεί να είναι πρόσφατο στοκ, γι'αυτό και είπα να ρωτήσεις αν έχει μέσα το κιτ. Σε παλιό στοκ, θα πάρεις την εταιρία και θα σου στείλουν, έχω την εντύπωση δωρεάν δε χρειάζεται όμως να μπλέξεις και να χάσεις χρόνο

Επεξ/σία από nickol-us
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nickol-us είπε

https://www.arctic.de/en/Freezer-34-eSports-DUO/ACFRE00075A
 

Έχουν μέσα το κιτ, αρκεί να είναι πρόσφατο στοκ, γι'αυτό και είπα να ρωτήσεις αν έχει μέσα το κιτ. Σε παλιό στοκ, θα πάρεις την εταιρία και θα σου στείλουν, έχω την εντύπωση δωρεάν δε χρειάζεται όμως να μπλέξεις και να χάσεις χρόνο

For customers who submit proof of purchase of a processor with LGA1700 socket, we will provide the required mounting kit for free.

ORDER YOUR FREE KIT:

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμμερίζομαι μιας και εγώ βρέθηκα στη δική σου θέση προ 3μηνου και βρέθηκα να πουλάω τώρα, ήθελα να πω μια άποψη ότι για «2k gaming» όπως αναφέρεται στον τίτλο του νήματος, η 6600 δεν κάνει. Χρειάζεσαι μια πιο δυνατή κάρτα γραφικών.  δεν το λέω για να παρεις τη δική μου. Το λέω για να μην μπεις σε διαδικασία μεταπώλησης της 6600 εντός ολίγων μηνών.

εχω οθόνη 2κ και αν δώσω εικονα 1080 το αποτέλεσμα είναι  θολό, αρκετά πιο θολό από το αν έπαιζα natively σε οθόνη 1080. 
οποτε, άποψη μου, ή χρειαζεσαι 1080 οθόνη (και  πάλι θα έπαιρνα 6600xt τουλάχιστον), ή αν όντως θέλεις 2κ πρέπει να πας σε πιο δυνατή κάρτα γραφικών.

Μπορείς βέβαια να πάρεις και την 6600 σαν «προσωρινή» λύση.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...