Προς το περιεχόμενο

Επιτήδειοι πωλούν πλαστά προϊόντα της Microsoft για να αποκτήσουν πρόσβαση στους υπολογιστές των θυμάτων τους


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, MikeGR7 είπε

Μετρια ή οχι υπαρχουν και ειναι και δωρεαν.

Βαλτε μια προσπαθεια να παρουν ενα μαθημα οι κορακες, το ξερω οτι οταν εχεις συνηθίσει κατι βολευεσαι αλλα ειναι βαρελι χωρις πατο οι τιμες τους, καποια στιγμη τρως την δυσκολια, εξασκησε σε μια ενναλακτικη και τους ξεφορτώνεστε δια παντως.

Συνδρομή το office... σιγα μην πληρωσουμε και συνδρομή τον media player.

Απο ebay τα εχω αγοράσει με 3$

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

50 minutes ago, dieksodo said:

βασικη συμβουλη IT volume 35931 = ποτε μην αγοραζετε microsoft προιοντα

Αναρωτιέμαι που δουλεύει αυτός ο ΙΤ που τα λέει αυτά γιατί όλα τα εταιρικά περιβάλλοντα δουλεύουν με Windows και Office και εννοείται αγορασμένα γιατί τα πρόστιμα είναι τσουχτερά

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, forgotten είπε

μονο αφελεις μπορει να πεισει αυτο το κολπο, οι εμπειροι θα το μυριστουν απο χιλιομετρα...ωστοσο σαν να παρατηρω μια αισθητη μειωση στη ποιοτητα των αρθρων , τα πλειστα πλεον μοιαζουν με τιτλους για flame wars ή πολωμενες αποψεις.

Το επίπεδο των θεμάτων στο insomnia είναι ανάλογο των αναγνωστών 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, forgotten είπε

μονο αφελεις μπορει να πεισει αυτο το κολπο, οι εμπειροι θα το μυριστουν απο χιλιομετρα...

Λοιπόν αυτό είναι ενα βασικό λάθος που κάνουμε όλοι μας...ο μη έμπειρος σε κάτι δεν είναι αφελής, και όταν την πατήσει δεν μπορούμε να αποποιηθουμε την ευθύνη της κοινωνίας να τον προστατέψει με το "ας πρόσεχε, εγώ το έβλεπα από μακριά". Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να είναι έμπειρος στα πάντα.Και αν κάποιος διαφωνεί ας δηλώσει με το χέρι στην καρδιά ότι δεν τον έχει εξαπατήσει ποτέ κάποιος σε τομέα που δεν είναι έμπειρος (μάστορας\μηχανικος\πωλητης κα). Αυτό τον κάνει αφελή και άξιο της μοίρας του;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, anonymous999 είπε

Λοιπόν αυτό είναι ενα βασικό λάθος που κάνουμε όλοι μας...ο μη έμπειρος σε κάτι δεν είναι αφελής, και όταν την πατήσει δεν μπορούμε να αποποιηθουμε την ευθύνη της κοινωνίας να τον προστατέψει με το "ας πρόσεχε, εγώ το έβλεπα από μακριά". Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να είναι έμπειρος στα πάντα.Και αν κάποιος διαφωνεί ας δηλώσει με το χέρι στην καρδιά ότι δεν τον έχει εξαπατήσει ποτέ κάποιος σε τομέα που δεν είναι έμπειρος (μάστορας\μηχανικος\πωλητης κα). Αυτό τον κάνει αφελή και άξιο της μοίρας του;

για αυτο υπαρχει η αποψη των φιλων και γνωστων ακομα και των εμπειρων , πχ εγω που δεν το κατειχα το σπορ με το αυτοκινητο οταν ηταν να παρω μεταχειρισμενο το πηρα σε συνεργειο που συνεργαζομουνα να το δει να μου πει την αποψη του. Τι ειναι αυτο που θελω να πω , ειναι αφελης καποιος που θα παρει γουρουνι στο σακι οταν δεν εχει καποιο αξιολογισιμη στοιχειο για τον πωλητή ή το σημειο αγοράς. αν πχ αγορασω απο καποιον με αγγελια αντικειμενο με 0 αξιολογηση σε πολυ χαμηλη τιμη και ερθει τουβλο δεν μου φταιει η κοινωνια αλλα η αδυναμια μου να δω το ψέμα ή να αξιολογησω ορθά την κατασταση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, MikeGR7 είπε

Οκ καταλαβα, οταν πας σε τετοια κατηγορια χρησης προφανως θα θες την MS.

Μου φαινετε κουλο παντως το support για software, αλλα ισως να υπαρχει ξερω γω 🙃

Δηλαδη τι τους λες, το word δε κανει save και αυτοι τι σου λενε κανε reinstall?  και αυτο το πληρωνει ο κοσμος?

Μη σου κάνει καθόλου εντύπωση το support για software. Στην περίπτωση του MS Office ίσως δεν είναι τόσο προφανές που μπορεί να χρειαστεί το support γι αυτό θα σου πω μερικά δικά μου παραδείγματα. Στην εταιρεία που εργάζομαι (ναυτιλιακή) ο κόσμος χρησιμοποιεί διάφορα corporate προγράμματα τα οποία όταν τα παίζουν (και κάποια τα παίζουν συχνά) άμα δε μπορούμε να τα φτιάξουμε εμείς τότε απευθυνόμαστε στο support τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μην πάτε μακριά. Φέρτε τον εαυτό σας για παράδειγμα. Εαν στην πολυκατοικία που μένετε , μια μέρα δείτε ενα φλασακι στις σκάλες πεταμένο.... την πρώτη μέρα θα το αφήσετε εκει που είναι. Την δευτερη μέρα το ίδιο...εαν το φλασάκι ειναι εκεί 4-5 μέρες , θα το πάρετε και θα το καρφώσετε σε υπολογιστή να δείτε τι έχει μέσα !!! Και μην το αρνηθεί κανείς σας !!! :)

Και εγώ το έχω κάνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, anonymous999 είπε

Λοιπόν αυτό είναι ενα βασικό λάθος που κάνουμε όλοι μας...ο μη έμπειρος σε κάτι δεν είναι αφελής, και όταν την πατήσει δεν μπορούμε να αποποιηθουμε την ευθύνη της κοινωνίας να τον προστατέψει με το "ας πρόσεχε, εγώ το έβλεπα από μακριά". Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να είναι έμπειρος στα πάντα.Και αν κάποιος διαφωνεί ας δηλώσει με το χέρι στην καρδιά ότι δεν τον έχει εξαπατήσει ποτέ κάποιος σε τομέα που δεν είναι έμπειρος (μάστορας\μηχανικος\πωλητης κα). Αυτό τον κάνει αφελή και άξιο της μοίρας του;

λοιπον οταν ημουν 17 ειχα παει μια 5ημερη στο σχολειο στην θεσσαλονικη, εκει που περπαταγα με 2-3 φιλους μαγκακια τωρα στα ντουζενια μας, δεν μας ακουμπα κανεις και τετοια, ερχεται ενας τυπος και μου λεει αδερφε πουλαω το ενα πουλαω το αλλο , θες; Οχι του λεω ευχαριστω. Εχω και κινητα μου λεει , ωραια του λεω θελω ενα ΝΟΚΙΑ 8210 (ωραια χρονια μολις ειχε πρωτοβγει) , Αμε μ λεει πως δεν εχω οριστε. Μου το δινει στο χερι , το επεξεργαζομαι, αληθινο, πηρα και τηλεφωνο στο δικο μου χτυπησε κανονικα . Ποσα θες του λεω 10 χιλιαδεις μου λεει. Παρτες του λεω. Φερε να βγαλω την σιμ μου λεει , του το δινω εγω , μου το δινει πισω. Του δινω τα λεφτα στην συνεχεια και αρχιζει και τρεχει. Ανοιγω το χερι μου βλεπω ενα κομματι πλαστικο που εμοιαζε με κινητο. Τρεχα να τον πιασεις μου λεγανε οι φιλοι , δεν κουνηθηκα εγω καν αυτο που πληρωσα το πηρα τους ειπα. Ποσο πιο ωραιο μαθημα να παρεις με μολις 10 χιλιαδες δραχμες; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδανικότερο είναι να κάνεις λήψη τοι αρχείο από την επίσημη σελίδα της Microsoft το οποίο θα είναι και πιο ενημερωμένο.

Αλλά δεν βλέπω και διαφορά τιμής αν κάνεις ηλεκτρονική αγορά από την μητρική εταιρεία και σε καταστήματα τη φυσική.

 

Μφχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, forgotten είπε

για αυτο υπαρχει η αποψη των φιλων και γνωστων ακομα και των εμπειρων , πχ εγω που δεν το κατειχα το σπορ με το αυτοκινητο οταν ηταν να παρω μεταχειρισμενο το πηρα σε συνεργειο που συνεργαζομουνα να το δει να μου πει την αποψη του. Τι ειναι αυτο που θελω να πω , ειναι αφελης καποιος που θα παρει γουρουνι στο σακι οταν δεν εχει καποιο αξιολογισιμη στοιχειο για τον πωλητή ή το σημειο αγοράς. αν πχ αγορασω απο καποιον με αγγελια αντικειμενο με 0 αξιολογηση σε πολυ χαμηλη τιμη και ερθει τουβλο δεν μου φταιει η κοινωνια αλλα η αδυναμια μου να δω το ψέμα ή να αξιολογησω ορθά την κατασταση.

Και πολύ σωστά έκανες, αλλά αν αγόραζες καινούργιο αμάξι από την αντιπροσωπεία θα το πήγαινες πάλι συνεργείο; Και αν η "αντιπροσωπεία" τελικά ήταν ψεύτικη, ενα κτίριο με στημένη διακόσμηση για να μοιάζει με αληθινή αντιπροσωπεία και αφού σου πουλούσε το σαπακι εξαφανίζονταν όλοι, τι θα έλεγες; Καλά να πάθω; Γιατί αυτό συνέβη με την προσεγμένη συσκευασία κλπ της περίπτωσης. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...