Προς το περιεχόμενο

Αγορά m1 pro macbook pro ή να περιμένω τους m2 pro?


skiabox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπως λεει και το topic, πιστεύετε ότι θα δούμε σύντομα τους m2 pro ή να παω να χτυπήσω έναν m1 pro macbook pro;

Η χρήση είναι το software development φυσικά για αυτό και γράφω στο παρόν sub topic του insomnia.

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok, σηκωνεις πολλα πραγματα που ζοριζουν το pc σου; Αν ναι, ισως αξιζει να πας σε m2pro. Αλλα τι θες πιο πολυ μνημη ή cpu?

Μηπως δλδ αξιζει μαξαρισμενο m1pro σε ram ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχεις virtual machines που καταναλώνουν πολλή RAM, ακόμα κι ένα base midel Μ1 Macbook Air μια χαρά θα τα πάει. Αντε με 16 RAM για futureproof, δε χρειάζεται κάτι παραπάνω από επιδόσεις. 
Από εκεί και πέρα, αν το θες επειδή σου αρέσει, δεν ξέρει κανείς με σιγουριά πότε θα κυκλοφορήσουν τα νέα M2Pro chips. Μπορεί σε μερικούς μήνες, μπορεί σε ένα χρόνο αν τηρηθεί το trend ανα 18 μηνες που είδαμε από Μ1 σε Μ2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι και εγώ και dev και πήρα με την προσφορά -150 ευρώ το βασικό μοντέλο macbook 14" m1 pro με 16/512. Επειδή ότι νέο βγαίνει ανεβάζει αρκετά την τιμή προτίμησα να αγοράσω τώρα γιατί μεχρι να βγουν τα νέα και γίνει καμία προσφορά... ζήσε μάη μου.

Η προσφορά -150 θα υπάρχει μέχρι 10 Σεπτ. 2022

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε συγκρίσιμο μοντέλο δε θα 'χουν τόση διαφορά. Ναι, θα 'ναι πιο γρήγορο, αλλά οι PRO / MAX είναι έτσι κι αλλιώς κτήνη. Και αν βάλεις και την (πιθανότατη) αναμονή μέχρι... το '23, πήγαινε σε M1 PRO, να ξεμπερδεύεις. Απλά πάρε με μπόλικη RAM να'σαι future - proof. 

Να φανταστείς (περί αναμονής) το δικό μου το παρήγγειλα Νοέμβριο και το πήρα Φεβρουάριο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Haldol είπε

Να φανταστείς (περί αναμονής) το δικό μου το παρήγγειλα Νοέμβριο και το πήρα Φεβρουάριο! 

Τυχερος εισαι, ενος φιλου του το ακυρωσανε μετα απο 3 μηνες χωρις καμμια ειδοποιηση, τους πηρε τηλ να μαθει και του πανε το ακυρο, τους εριξε χεσιμο… 

 

Μιλαμε για το απολυτο τριμπούρδελο η γνωστη αυτη εταιρια εισαγωγης. 
 

αν το θες γρηγορα τοτε μονο απο αμερικη, υπολογιζεις 14 μερες αλλα και τρελο κοστος τελωνειου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...