Προς το περιεχόμενο

Assassin’s Creed Mirage [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, Arkin είπε

Το mirage ήταν ακριβώς το αντίθετο της αγγαρείας. Μικρό και to the point αποστολές καμία σχέση με origins odyssey που ήταν το χάος το ίδιο με Valhalla δεν έχω ασχοληθει καθόλου. 

Άστο βρε Arkin, δεν πρόκειται να μας ακούσουν ποτέ (δεν λέω για τον noFEARgr)

Έχει γεμίσει το διαδίκτυο με άτομα που χαζοπαίζουν λίγο το ένα, λίγο το άλλο ή και καθόλου και αυτοί ως συνήθως έχουν και την μεγαλύτερη αποψάρα. Και στο τέλος, αυτούς θα ακούσουν.

Άστο που σου λέω, τσάμπα τα γράφεις

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 436
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, noFEARgr είπε

To δοκιμασα , ενα 10ωρο αντεξα 

Ήρωας είσαι που έπαιξες και τόσο … θέλω να παίξω το odyssey μόνο και μόνο λόγο αρχαίας Ελλάδας αλλά με πιάνει τρόμος πλέον από την αγγαρεία …

Spoiler

Στα σοβαρά θέματα κάνα νέο για psvr2 έχουμε ; Να πατήσω σκανδάλη ;

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, firepc είπε

Άστο βρε Arkin, δεν πρόκειται να μας ακούσουν ποτέ (δεν λέω για τον noFEARgr)

Έχει γεμίσει το διαδίκτυο με άτομα που χαζοπαίζουν λίγο το ένα, λίγο το άλλο ή και καθόλου και αυτοί ως συνήθως έχουν και την μεγαλύτερη αποψάρα. Και στο τέλος, αυτούς θα ακούσουν.

Άστο που σου λέω, τσάμπα τα γράφεις

Τα γνωρίζω φίλε μου. Εγώ έχω παίξει τα πάντα από fc ac τα ξέρεις αλλά γράφουν πολλοί που έχουν ασχοληθεί 2 ώρες και έχουν ολοκληρωτική άποψη για ένα παιχνίδι 100 ωρών. Το ξέρουμε το pattern των open world δεν είναι μόνο της ubisoft ούτε γίνεται να βγάλεις 150 ώρες μονο με lore. Ίσως το κάνουν 2 3 παιχνίδια πχ rdr 2 Witcher 3 Zelda αλλα είπαμε.

Οπως και να έχει το mirage ήταν μικρό δεν ξέφυγε από το κεντρικό story ωραίοι χαρακτήρες και full stealth. Καμια σχεση με origins odyssey Valhalla. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως το βρηκα πολυ βαρετο και δεν πιστευω οτι πλεον χρειαζεται να γυρισουμε πισω σε αυτο το απαρχαιωμενο συστημα stealth/combat.

Eλπιζω να μην επαναλαβουν ξανα κατι τετοιο στο μελλον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 minutes ago, Tambas91 said:

Ήρωας είσαι που έπαιξες και τόσο … θέλω να παίξω το odyssey μόνο και μόνο λόγο αρχαίας Ελλάδας αλλά με πιάνει τρόμος πλέον από την αγγαρεία …

  Hide contents

Στα σοβαρά θέματα κάνα νέο για psvr2 έχουμε ; Να πατήσω σκανδάλη ;

 

Οπως τα ξερεις , το τεσταρουν internally αλλα κατι νεοτερο δεν υπαρχει . 

Παντως συνεχιζω να πιστευω οτι για πρωτο vr headset το quest 3 ειναι ιδανικο . 

Οχι τιποτα εσυ εισαι και γκαντεμης οσον αφορα το hardware , δεν παιζει να καταφερεις να παιξεις με psvr 2 :P 

Επεξ/σία από noFEARgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως το Mirage δεν έχει αγγαρεία αλλά εμένα με χαλούσε που οι εχθροί ήταν ΕΝΤΕΛΩΣ βλάκες.

10 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

Ήρωας είσαι που έπαιξες και τόσο … θέλω να παίξω το odyssey μόνο και μόνο λόγο αρχαίας Ελλάδας αλλά με πιάνει τρόμος πλέον από την αγγαρεία …

τα sides του Odyseey είναι καλά πάντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Arkin είπε

Τα γνωρίζω φίλε μου. Εγώ έχω παίξει τα πάντα από fc ac τα ξέρεις αλλά γράφουν πολλοί που έχουν ασχοληθεί 2 ώρες και έχουν ολοκληρωτική άποψη για ένα παιχνίδι 100 ωρών. Το ξέρουμε το pattern των open world δεν είναι μόνο της ubisoft ούτε γίνεται να βγάλεις 150 ώρες μονο με lore. Ίσως το κάνουν 2 3 παιχνίδια πχ rdr 2 Witcher 3 Zelda αλλα είπαμε.

Οπως και να έχει το mirage ήταν μικρό δεν ξέφυγε από το κεντρικό story ωραίοι χαρακτήρες και full stealth. Καμια σχεση με origins odyssey Valhalla. 

Το mirage δεν το επαιξα, λεω να το παιξω αφου τερματισω το valhalla, που εχω αφιερωσει τις 40 πιο βαρετες ωρες της ζωης μου.Και σκεψου σκουπισα τα origins και odyssey με 150 και 190 ωρες.Ισως επειδη μεγαλωνω  και βαριεμαι, δεν ξερω. Eχουν περασει και αρκετα χρονια απο το 2017-18 του origins και στα 50+ θες κατι διεγερτικο και οχι υπνωτικο σαν το  valhalla.Ξεκινησε το και πες μας.

Επεξ/σία από toyo73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Οχι τιποτα εσυ εισαι και γκαντεμης οσον αφορα το hardware , δεν παιζει να καταφερεις να παιξεις με psvr 2 :P

Σταμάτα να λες τέτοια και να το γκαντεμιαζεις περισσότερα το psvr πάντως έχει και eye tracking σε αντίθεση με το quest …

21 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

τα sides του Odyseey είναι καλά πάντως.

Καλα σίγουρα θα το παίξω κάποια στιγμή μόνο το εικαστικό αξίζει… αυτά τα παιχνίδια εμένα με κουράζουν κάπου στη μέση όπως και το origins…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, toyo73 είπε

Το mirage δεν το επαιξα, λεω να το παιξω αφου τερματισω το valhalla, που εχω αφιερωσει τις 40 πιο βαρετες ωρες της ζωης μου.Και σκεψου σκουπισα τα origins και odyssey με 150 και 190 ωρες.Ισως επειδη μεγαλωνω  και βαριεμαι, δεν ξερω. Eχουν περασει και αρκετα χρονια απο το 2017-18 του origins και στα 50+ θες κατι διεγερτικο και οχι υπνωτικο σαν το  valhalla.Ξεκινησε το και πες μας.

 

Έχεις ένα δίκιο ως προς το Valhalla, που κι εγώ (ως λάτρης όλων των AC) το θεώρησα ίσως το πιο βαρετό κι επαναλαμβανόμενο. Αλλά αδικούμε το Mirage, αυτή την ιδιαίτερη προσπάθεια, όταν πάμε να το παραλληλίσουμε με το Valhalla. Δεν έχουν τόσες πολλές ομοιότητες οι δυο αυτοί τίτλοι. Πολύ όρθα αρκετοί φίλοι τονίζουν ότι πρόκειται για κάτι πολύ πιo compact και "σύντομο", εν γένει. Και γι'αυτό υπάρχει πλήθος κόσμου που το εκτίμησε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

Καλα σίγουρα θα το παίξω κάποια στιγμή μόνο το εικαστικό αξίζει… αυτά τα παιχνίδια εμένα με κουράζουν κάπου στη μέση όπως και το origins…

Τα Odyseey και Origins ναι μεν δεν είναι σαν τα παλιά AC αλλά έχουν φτιαχτεί με μεράκι και το lore είναι κορυφή και στα 2. Το Βλαχάρα όμως είναι τραγικό και τέρμα βαρετό.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, toyo73 είπε

Το mirage δεν το επαιξα, λεω να το παιξω αφου τερματισω το valhalla, που εχω αφιερωσει τις 40 πιο βαρετες ωρες της ζωης μου.Και σκεψου σκουπισα τα origins και odyssey με 150 και 190 ωρες.Ισως επειδη μεγαλωνω  και βαριεμαι, δεν ξερω. Eχουν περασει και αρκετα χρονια απο το 2017-18 του origins και στα 50+ θες κατι διεγερτικο και οχι υπνωτικο σαν το  valhalla.Ξεκινησε το και πες μας.

Valhalla αν πιασω θα το πιασω χειμωνα που εχω αρκετο χρονο τωρα τοσο μεγαλα παιχνιδια δεν παιζω 150+ ωρων. Γενικα σε αυτα που ανεφερες origins odyssey πρωτα σε τραβαει ο κοσμος που ειναι top και μετα τα υπολοιπα. Στο avatar πρωτα ο κοσμος σε τραβαει και μετα ολα τα αλλα πχ ενω στο mirage το βασικο story και μετα ο κοσμος. Origins πως και εριξες τοσες ωρες? 80 ωρες θυμαμαι με πηρε για 100% μαζι με τα 2 μεγαλα DLC το odyssey ηταν τεραστιο 170 ωρες για τα παντα ολα. Τσεκαρε fenyx το πιο underrated παιχνιδι της ubisoft των τελευταιων χρονων. 

45 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Εγω παντως το βρηκα πολυ βαρετο και δεν πιστευω οτι πλεον χρειαζεται να γυρισουμε πισω σε αυτο το απαρχαιωμενο συστημα stealth/combat.

Eλπιζω να μην επαναλαβουν ξανα κατι τετοιο στο μελλον..

Μα το πηγαν στο κατι διαφορετικο μετα το origins και μετα απο 3 παιχνιδια πολλοι ζητησαν επιστροφη στις ριζες. Εδωσαν ακριβως αυτο σε παιχνιδι που θυμιζει τα παλια καλα AC και παλι υπαρχουν παραπονα. Δεν γινεται να τους ευχαριστησεις ολους εδω διαβαζω πολλα παραπονα για το RDR 2 οτι ειναι πολυ αργο κτλ κτλ αναμεσα σε τοσους gamers παντα θα υπαρχουν και οι 2 αποψεις για οποιοδηποτε παιχνιδι εκει εξω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, Tambas91 said:

Σταμάτα να λες τέτοια και να το γκαντεμιαζεις περισσότερα το psvr πάντως έχει και eye tracking σε αντίθεση με το quest …

Καλα σίγουρα θα το παίξω κάποια στιγμή μόνο το εικαστικό αξίζει… αυτά τα παιχνίδια εμένα με κουράζουν κάπου στη μέση όπως και το origins…

eye tracking εχει , το ζητημα ειναι να το υποστηριζει και το παιχνιδι , κατι που ειναι σχεδον απιθανο στην πλειοψηφια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Gulik είπε

υπάρχει πλήθος κόσμου που το εκτίμησε.

Δεν είμαι πολύ σίγουρος για το παραπάνω. Πιο πολύ φαίνεται ο κόσμος(και κριτικοι) να εκτίμησε το Prince of Persia παρά το mirage

image.png.e75679db69d7492bda1f49b43e741d64.png

image.png.f93c576bee725eac3423725280ef84b9.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Fulgore αν και προσωπικά δεν αναφέρθηκα καν σε... κριτικές... "κριτικών", που κι εκεί καλά τα πήγε (ειδικά για το PC), μιλάω περισσότερο για τον κόσμο, ειδικά για όσους αγαπούν γενικώς τα AC. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Mirage αν εξαιρέσουμε τα facial animations που ήταν προηγούμενης δεκαετίας, δεν ήταν άσχημο. Όχι κάτι συνταρακτικό σαν του Ezio αλλά μια χαρά και σίγουρα καλύτερο απ' τις ανούσιες ώρες των Odyssey/Valhalla.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...