Προς το περιεχόμενο

Οι δύο οπές στην οθόνη του iPhone 14 θα «γίνονται μία» όταν η οθόνη είναι ενεργή


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, kirileman είπε

Οκ. Αυτό το καταλαβαίνω ως άποψη. Επειδή στη ζωή κάπου χάνεις και κάπου κερδίζεις, χάνεις το καταπληκτικό και ασφαλές face id και κερδίζεις μια καθαρή οθόνη. 

Μην το πάρεις προσωπικά απλά είδα το comment για το "ασφαλές και καταπληκτικό face id" και σε κάνω quote, σκατά ασφάλεια έχει το face id. Μια φίλη μου και η αδερφή της μοιάζουν πολύ (και δεν είναι δίδυμες, έχουν 7 χρόνια διαφορά) και μπορεί η μία να ξεκλειδώσει με το Face ID το κινητό της άλλης ΚΆΘΕ φορά που προσπαθεί. Έχουν κάνει και οι δύο re-register το πρόσωπο τους, κάθε φορά το ίδιο γίνεται. Με την δύναμη που έχεις μέσω του κινητού σου αυτό είναι ένα τεράστιο security hole. Τα δακτυλικά αποτυπώματα είναι μακράν πιο ασφαλή από τα πρόσωπα.

  • Like 7
  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 131
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, MrRush είπε

Το Android είναι λειτουργικό σύστημα που αναπτύσσεται από εθελοντές και την Google

Οι μπαταρίες από γραφένιο είναι hardware που είναι στο χέρι του κάθε κατασκευαστεί να ερευνήσει και να βάλει στην συσκευή του

Μήλα - Μπρόκολλα, δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους

πωωωω, το hardware θελει και το software του αλλιώς είναι ένα μπρόκολο όπως είπες. Το πάντρεμα αυτών των 2 είναι το innovation που έλεγα. και btw ένας είναι ο κατασκευαστής των iPhone ασχέτως που προμηθεύεται οθόνες απ την Samsung. Μην κολλάς στο ποιος θα κάνει τι. Να προσφέρουν ένα κινητό που να είναι καινοτόμο, αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρά το γεγονός ότι είμαι μανιακός καταναλωτής προϊόντων Apple, πλέον η έλλειψη καινοτομίας σε συνδυασμό με τις γελοιωδώς υψηλές τιμές, αρχίζει και κουράζει.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, Arkin είπε

Δεν νομιζω. Στο 5.07. Για μπροστα καμερα την θεωρω μια χαρα ουτε τρυπες notch τιποτα. 

 

Στο ίδιο το βίντεο λέει ο άνθρωπος ότι στην ουσία η φωτογραφία είναι για γέλια.

8 λεπτά πριν, S2Katana είπε

Παρά το γεγονός ότι είμαι μανιακός καταναλωτής προϊόντων Apple, πλέον η έλλειψη καινοτομίας σε συνδυασμό με τις γελοιωδώς υψηλές τιμές, αρχίζει και κουράζει.

συμφωνώ εν μέρη

Επεξ/σία από tsoukalasKaminia
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θα σας πω ενα μυστικο 9 στους 10 που δεν θα το παρουν λογο των οπων στην οθονη δεν εχουν τα λεφτα να το αγορασουν ουτως η αλλως 😛

Επεξ/σία από Runner25
  • Like 3
  • Thanks 2
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kirileman είπε

Οπότε προτείνεις να καταργήσει η Apple το πετυχημένο Face ID (αφού για την ώρα δεν φαίνεται να μπορεί να το κάνει "αόρατο") ;

Πάντως νομίζω ότι οι οπές είναι αχρείαστα χαμηλά. Πρακτικά αχρηστεύεται και ο χώρος πάνω από αυτές.

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MrRush είπε

Μην το πάρεις προσωπικά απλά είδα το comment για το "ασφαλές και καταπληκτικό face id" και σε κάνω quote, σκατά ασφάλεια έχει το face id. Μια φίλη μου και η αδερφή της μοιάζουν πολύ (και δεν είναι δίδυμες, έχουν 7 χρόνια διαφορά) και μπορεί η μία να ξεκλειδώσει με το Face ID το κινητό της άλλης ΚΆΘΕ φορά που προσπαθεί. Έχουν κάνει και οι δύο re-register το πρόσωπο τους, κάθε φορά το ίδιο γίνεται. Με την δύναμη που έχεις μέσω του κινητού σου αυτό είναι ένα τεράστιο security hole. Τα δακτυλικά αποτυπώματα είναι μακράν πιο ασφαλή από τα πρόσωπα.

Ακριβώς το ίδιο κι εγώ με τον αδερφό μου. Και δε μοιάζουμε καν! Δεν ξέρω τι σκατα είναι αυτό. Τουλάχιστον συμβαίνει μόνο με εμένα και τον αδερφό μου, και με κανέναν τρίτο. Αλλα η ασφάλεια όντως πάει περίπατο. 

5 λεπτά πριν, vasim είπε

Με τι ασχολείται ο κόσμος. Οι οπές είναι σαν τις απόψεις. όλοι έχουν από μία.

Όχι όλοι...! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Arkin είπε

Τραγικο σχεδιο και πανασχημο. Απο το κακο στο χειροτερο. Η zte εχει βγαλει εδω και χρονια κινητα χωρις καθολου τρυπες με την καμερα κατω απο την οθονη και οι αλλοι απο μπανιερα notch τοσα χρονια εβαλαν 2 τρυπες. Και εις χειροτερα τι να πω κριμα. 

Συγνώμη αλλά δεν γίνεται, δεν το χωράει ο νους ανθρώπου το να λες ότι είναι τραγικό σχέδιο και πανάσχημο, και στην ίδια πρόταση (έστω, στη μεθεπόμενη) να βάζεις τη ΖΤΕ. 

Μην το αγοράσεις αφού είναι άσχημο.. αλλά μην αναφέρεις τη ΖΤΕ ως σύγκριση γιατί γελάει ο κόσμος.....

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, MrRush είπε

Μην το πάρεις προσωπικά απλά είδα το comment για το "ασφαλές και καταπληκτικό face id" και σε κάνω quote, σκατά ασφάλεια έχει το face id. Μια φίλη μου και η αδερφή της μοιάζουν πολύ (και δεν είναι δίδυμες, έχουν 7 χρόνια διαφορά) και μπορεί η μία να ξεκλειδώσει με το Face ID το κινητό της άλλης ΚΆΘΕ φορά που προσπαθεί. Έχουν κάνει και οι δύο re-register το πρόσωπο τους, κάθε φορά το ίδιο γίνεται. Με την δύναμη που έχεις μέσω του κινητού σου αυτό είναι ένα τεράστιο security hole. Τα δακτυλικά αποτυπώματα είναι μακράν πιο ασφαλή από τα πρόσωπα.

Όντως και εμένα στους γιούς μου μεταξύ τους ανοίγει το κινητό...απαράδεκτο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, redcom7 είπε

Όντως και εμένα στους γιούς μου μεταξύ τους ανοίγει το κινητό...απαράδεκτο 

ταγκαρω εσενα γιατι εισαι ο τελευταιος. Ε δεν καταλαβατε ρε παιδια... Παρτε ενα apple watch να χετε , αυξανεται η ασφαλεια εν μερη... Κινηση mat της apple ειναι αυτη... (κατοχος Watch 6 Και 13 Pro max εδω , για να μην παρεξηγηθω).

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...