Προς το περιεχόμενο

Επιβεβαίωση αγορών με digital κάρτα revolut


Bill_1991

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα έχω προσθέσει την ψηφιακή κάρτα της revolut στο google pay για αγορές από το κινητό.Λειτουργεί κανονικά αλλά έχω παρατηρήσει ότι όταν κάνω μία ηλεκτρονική αγορά στο κινητό με το google pay (με την revolut κάρτα) είτε στο netflix,disney είτε κάπου αλλού, κάποιες φορές μου ζητάει να κάνω επιβεβαίωση της αγοράς στο app της revolut στο κινητό και κάποιες άλλες το δέχεται κατευθείαν.Για λόγους ασφαλείας ρωτάω περισσότερο,δεν θα έπρεπε κάθε φορά να μου ζητάει να το επιβεβαιώσω και μέσα από την εφαρμογή του κινητού?Υπάρχει κάποια ρύθμιση για αυτό?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να ειμαι σιγουρος, απο τη δικη μου εμπειρια νομιζω οτι την επαληθευση μεσα στο app στη ζηταει οταν κανεις καποια συνδρομη που σημαινει επαναλαμβανομενη χρεωση, ειτε απο google pay, ειτε καταχωρωντας τον αριθμο της καρτας. Δεν μου εχει ζητησει ποτε επαληθευση για αγορες απο pos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bjj-p είπε

Χωρις να ειμαι σιγουρος, απο τη δικη μου εμπειρια νομιζω οτι την επαληθευση μεσα στο app στη ζηταει οταν κανεις καποια συνδρομη που σημαινει επαναλαμβανομενη χρεωση, ειτε απο google pay, ειτε καταχωρωντας τον αριθμο της καρτας. Δεν μου εχει ζητησει ποτε επαληθευση για αγορες απο pos.

Καλησπερα αναφερομαι σε ηλεκτρονικες αγορες οχι σε pos,κυριως μου εκανε εντυπωση οτι εβαλα netflix,disney και μου ζητησε επιβεβαιωση,μετα αγορασα καποια courses απο udemy και μου ξαναζητησε επιβεβαιωση και μετα απο λιγες μερες πηγα να παρω και καποια αλλα courses και δεν μου ζητησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...