Προς το περιεχόμενο

ELM327 OBD2 USB


RX-8 Lover_GR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγόρασα λοιπόν μια συσκευή του τίτλου, από εδώ ααπ ό 

Η συσκευή λοιπόν ήρθε με ένα mini CD το οποίο έχει μέσα όλους τους απαραίτητους drivers για να τρέξει η συσκευή στα windows. Κάπου εδώ ξεκινάνε τα προβλήματα καθώς τα windows από την αρχή έβγαζαν σφάλμα 43 και έκαναν απενεργοποιηση την συσκευή ακόμα και μετά την εγκατάσταση των drivers. Έχω δοκιμάσει να αλλάξω θύρες USB, επιχείρησα επανεγκατασταση των drivers, προσπάθησα μέσα σε πρόγραμμα δικό του να αλλάξω το configuration για το ποια θύρα COM θα βλέπει αλλά τίποτα. Πάλι στο 0. Υπάρχει περίπτωση να χρειάζεται να τρέξω παλαιότερα windows (7 και πίσω) όπου είναι και το ιδανικό της συσκευής λόγω του ότι μπορεί να μην έκανε την δουλειά του όπως έπρεπε το compatibility mode;;;ο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, RX-8 Lover_GR είπε

Αγόρασα λοιπόν μια συσκευή του τίτλου, από εδώ ααπ ό 

Η συσκευή λοιπόν ήρθε με ένα mini CD το οποίο έχει μέσα όλους τους απαραίτητους drivers για να τρέξει η συσκευή στα windows. Κάπου εδώ ξεκινάνε τα προβλήματα καθώς τα windows από την αρχή έβγαζαν σφάλμα 43 και έκαναν απενεργοποιηση την συσκευή ακόμα και μετά την εγκατάσταση των drivers. Έχω δοκιμάσει να αλλάξω θύρες USB, επιχείρησα επανεγκατασταση των drivers, προσπάθησα μέσα σε πρόγραμμα δικό του να αλλάξω το configuration για το ποια θύρα COM θα βλέπει αλλά τίποτα. Πάλι στο 0. Υπάρχει περίπτωση να χρειάζεται να τρέξω παλαιότερα windows (7 και πίσω) όπου είναι και το ιδανικό της συσκευής λόγω του ότι μπορεί να μην έκανε την δουλειά του όπως έπρεπε το compatibility mode;;;ο

εχω το ιδιο με bluetooth και δεν εχω θεματα με το ipad η iphone....δεν εχω windows laptop h tablet για να σου πω

οταν το βαλεις στη θυρα το ΟΒΔ εχεις το διακοπτη στο ΟΝ και μετα βαζεις το usb στη θυρα του λαπτοπ δεν το βλεπει καθολου ??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

3 ώρες πριν, kostasbm είπε

εχω το ιδιο με bluetooth και δεν εχω θεματα με το ipad η iphone....δεν εχω windows laptop h tablet για να σου πω

οταν το βαλεις στη θυρα το ΟΒΔ εχεις το διακοπτη στο ΟΝ και μετα βαζεις το usb στη θυρα του λαπτοπ δεν το βλεπει καθολου ??

Κωστή και μόνο του και με ανοικτή/κλειστή μίζα, βάσει της ακολουθίας του manual, το pc αρνείται πεισματικά να το διαβάσει. Κάθε φορά το σφάλμα μένει το ίδιο.

 

1 ώρα πριν, Ribopaido είπε

Δοκίμασες να το τρέξεις μεσα απο το scanmaster -ELM?  Παιζει κομπλέ.

 

Και το scanmaster το ίδιο. Δεν το βλέπει πουθενά, πράγμα που το θεωρώ λογικό εφόσον δεν το αναγνωρίζει καν το λαπτοπ

Επεξ/σία από RX-8 Lover_GR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...