Προς το περιεχόμενο

pc για mining


ksideras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα στην παρεα 

 

θα ηθελα ενα pc για mining  CPU-MOBO-RAM (τροφοδοτικο θα ειναι ενα corsair 1200 platinum )

να μου πειτε υπαρχουν τοσες εκει εξω με τοσες pcie. δεν ξερω ποιες ειναι σταθερες η δοκιμασμενες η αν παρω για gaming ποιες θα δουλευουν ολες η pcie ειχα παρει μια msi gaming plus και δεν δουλευαν ολα τα pcie 

 

ευχαριστω για τον χρονο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με βάση όσα περιγράφεις καλύτερα να αφήσεις την ιδέα.

το mining πλέον δε συμφέρει εκτός αν έχεις Δωρεάν ρεύμα με δικά σου μέσα. Φωτοβολταϊκά π.χ. 

δε γράφεις ούτε για ποιο νόμισμα θες εξόρυξη ούτε αν έχεις κάρτες γραφικών.

δεν είναι έτσι απλά τα πράγματα το βάζω στη πρίζα και κόβει χρήμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ζητησα να μου προτεινεται τα parts οχι τι ειναι τσαμπα και ποσο κοστιζει το ρευμα και ποιο νομισμα θα κανω mining 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, ksideras said:

εγω ζητησα να μου προτεινεται τα parts οχι τι ειναι τσαμπα και ποσο κοστιζει το ρευμα και ποιο νομισμα θα κανω mining 

αυτό που δε καταλαβαίνεις είναι οτι αν δεν απαντήσεις σε αυτά, δε μπορεί να σου προτείνει κάποιος κάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 7/9/2022 στις 3:37 ΜΜ, ksideras είπε

καλησπερα στην παρεα 

 

θα ηθελα ενα pc για mining  CPU-MOBO-RAM (τροφοδοτικο θα ειναι ενα corsair 1200 platinum )

να μου πειτε υπαρχουν τοσες εκει εξω με τοσες pcie. δεν ξερω ποιες ειναι σταθερες η δοκιμασμενες η αν παρω για gaming ποιες θα δουλευουν ολες η pcie ειχα παρει μια msi gaming plus και δεν δουλευαν ολα τα pcie 

 

ευχαριστω για τον χρονο σας

mobo παρε την Asrock H510 Pro BTC+ Motherboard με Intel 1200 Socket για να μην μπλεκεις με risers και αρχαιους cpu που τους πουλανε εδω πανακριβα οι φιδεμπορες.

cpu τον ποιο φτηνο/celeron h pentium

ram παλι τα πιο φτηνα και 4 γιγα φτανει

οσο για το τροφοδοτικο,παρε ενα απο σερβερ με πλακετακι για να σου φτανουν τα καλωδια για ολες τις καρτες(ειναι σχεδιασμενοι να δουλευουν ασταματητα και να μην παθαινουν τιποτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...