Προς το περιεχόμενο

D-Link DWR-978


kriosgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παίδες. Έχω Cosmote business gigamax unlimited σε κάρτα sim κι ένα router tplink mr200. Αν και στο νησί που μένω έχουμε 5G και καλό 4G εγώ πιάνω κανα 50άρι στην καλύτερη και 31 στην χειρότερη. Το έβγαλα στο μπαλκόνι και είχε τα ίδια αποτελέσματα. Εκεί που κοιτούσα το mr600 ver 2.0 που είναι από τα καλύτερα 4G LTE routers για την περίπτωση μας έφαγα φλασιά και αποφάσισα να δοκιμάσω το 5G. 😮  Για να πω την αλήθεια δεν βρήκα και πολλές πληροφορίες στο google για 5G routers. Βρήκα ένα βιντεάκι από έναν Έλληνα που δοκίμασε το D-Link DWR-978 .  Το μόνο πρόβλημα που ανέφερε είναι ότι κολλάει άμα προσπαθήσεις να το κάνεις restart από browser κι όχι από το κουμπί. Διάβασα πως παίζει με την  sim που έχω και πείστηκα 😊  Το έχει δοκιμάσει κανένας; To παράγγειλα μέσω skroutz και θα έρθει στις 19-23 του μηνός.  Απ' ότι διαβάζω για να ενεργοποιηθεί η sim για 5G πρέπει να σταλεί ένα sms  (5G  στο 1333). Θα το πάω στον Γερμανό να το ενεργοποιήσει μιας και δεν τα έχω καλά με τις sim.😊

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει έλλειψη στην Ελληνική αγορά σε 5G routers. To Σκρούτζ μου ακύρωσε την παραγγελία τελικά και μου έδωσε ένα κουπόνι 5€ για την επόμενη παραγγελία μου. Φίλε Poulinos το mikrotik με την 2,5 G ethernet port θα έρθει κατά τα Χριστούγεννα Ελλάδα (κι αν). Αυτό θα το αγοράσω του χρόνου, κατά το Πάσχα να το εγκαταστήσω σε άλλο μέρος με νέα sim για να είναι έτοιμος για την θερινή σεζόν ☺️  [ edit: μπερδεύτηκα και έψαχνα το Chataeu μόνο στο skroutz ] Έτσι παράγγειλα το Huawei CPE Pro 2 H122-373 Ασύρματο 5G Mobile Router Wi‑Fi 6 το οποίο όπως φαίνεται είναι ετοιμοπαράδοτο και βρίσκεται σε κατάσταση από το μαγαζί στην ACS  με εκτιμώμενη ημερομηνία να το παραλάβω την Δευτέρα 😊  Δεν έχω 5G κινητό για να μετρήσω και δυστυχώς κανένας από τους γύρω μου γνωστούς και φίλους. Την ενεργοποίηση της κάρτας μάλλον θα την κάνει ο Γερμανός ή το Cosmote shop που έχουμε στο νησί. Σε αναμονή λοιπόν .....

Επεξ/σία από kriosgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
On 23/09/2022 at 10:44, kriosgr said:

Υπάρχει έλλειψη στην Ελληνική αγορά σε 5G routers. To Σκρούτζ μου ακύρωσε την παραγγελία τελικά και μου έδωσε ένα κουπόνι 5€ για την επόμενη παραγγελία μου. Φίλε Poulinos το mikrotik με την 2,5 G ethernet port θα έρθει κατά τα Χριστούγεννα Ελλάδα (κι αν). Αυτό θα το αγοράσω του χρόνου, κατά το Πάσχα να το εγκαταστήσω σε άλλο μέρος με νέα sim για να είναι έτοιμος για την θερινή σεζόν ☺️  [ edit: μπερδεύτηκα και έψαχνα το Chataeu μόνο στο skroutz ] Έτσι παράγγειλα το Huawei CPE Pro 2 H122-373 Ασύρματο 5G Mobile Router Wi‑Fi 6 το οποίο όπως φαίνεται είναι ετοιμοπαράδοτο και βρίσκεται σε κατάσταση από το μαγαζί στην ACS  με εκτιμώμενη ημερομηνία να το παραλάβω την Δευτέρα 😊  Δεν έχω 5G κινητό για να μετρήσω και δυστυχώς κανένας από τους γύρω μου γνωστούς και φίλους. Την ενεργοποίηση της κάρτας μάλλον θα την κάνει ο Γερμανός ή το Cosmote shop που έχουμε στο νησί. Σε αναμονή λοιπόν .....

αυτα εννοουσα εγω.

https://www.skroutz.gr/search?keyphrase=mikrotik+5g+chateau

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 27/09/2022 at 12:41, kriosgr said:

Ήρθε το CPE PRO 2 και ανοίγω καινούργιο thread μιας και το project D-link DWR-978 τελικά ναυάγησε ☺️ 

δεν πειραζει .και το Huawei καλο θα βγει πιστευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει. Πιάνω γύρω στο μισό Gbps με ping 21 - 23. Με την VDSL έπιανα το πολύ 31mbps και αυτά με την συνοδεία κάπου στο μισό εκατομμύριο errors. ☺️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
On 17/10/2022 at 17:51, kriosgr said:

Από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει. Πιάνω γύρω στο μισό Gbps με ping 21 - 23. Με την VDSL έπιανα το πολύ 31mbps και αυτά με την συνοδεία κάπου στο μισό εκατομμύριο errors. ☺️

μια χαρα ταχυτητες.πετας κυριολεκτικα .επισης και σιγουρα πολυ καλυτερο Upload απο οτι στην vdsl.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...