Προς το περιεχόμενο

Με τιμές έκπληξη τα νέα FTTH πακέτα της Cosmote με ταχύτητες έως 1 Gbps


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 268
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, WaxOnWaxOff είπε

Εχει κανει καποιος την διαδικασια ? 

επειδη ειμαι σε φαση ανακαινισης θα ηθελα να δω μπας και μπορω να κανω κατι για να "προλαβω" ζημιες 

Την οπτικη την φερνουν μεσα στο σπιτι και μετα την συνεχιζουν με χαλκο ? η μηπως το ιδιο το μοντεμ παιρνει την οπτικη ? 

Το ίδιο το μόντεμ. Σε 200αρα που έχω πιάνει όντως διακόσια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση, κάτοχος 100 FTTH με κουπόνι SFBB εδώ και 7 μήνες. Αν ζητήσω τώρα αναβάθμιση σε 300mbps και θεωρητικά ανανέωση συμβολαίου, θα μου το δώσουν στα 31,90 άραγε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, icenex είπε

Και να πω οτι μενω σε κανα κατσικοχωρι τερμα πανω στο βουνο να πω παει στο διαολο λογικο να μην εχει αναβαθμιστει το δικτυο..Κεντρο αθηνα υποτιθεται οτι μενω οταν μιλαμε για συνορα δαφνης-νεου κοσμου.

Αλλα τι περιμενεις εδω αλλοι που ειναι πιο κοντα στο κεντρο και ακομη παλευουν με 50αρες.Η κοροιδια σε ολο της το μεγαλειο τοσα χρονια και ακομη να φτιαχτει ολοκληρωτικα το δικτυο.

Αναρωτιεμαι αν μπορουμε τουλαχιστον να ζητησουμε μειωση παγιου ή απλα θα πρεπει να περιμενουμε την ληξη του συμβολαιου για να κανουμε παζαρια?Εχεις ψαχτει?

Η κοροϊδία είναι πολύ επίπεδη..τέλος πάντων ας μην επεκταθώ περισσότερο.

Όχι δεν ψάχτηκα, δεν ξέρω καν αν γίνεται με βάση το υπάρχον συμβόλαιο, θέλει όντως ψάξιμο. Το σίγουρο πάντως είναι ότι αν δεν πέσει η τιμή στο καινούργιο θα φάνε άκυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

4 λεπτά πριν, BEDROCK είπε

Ερώτηση, κάτοχος 100 FTTH με κουπόνι SFBB εδώ και 7 μήνες. Αν ζητήσω τώρα αναβάθμιση σε 300mbps και θεωρητικά ανανέωση συμβολαίου, θα μου το δώσουν στα 31,90 άραγε?

Ναι για τους υπόλοιπους μήνες του συμβολαίου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
25 minutes ago, Faithnomore said:

με τι εξοπλισμό έρχεται το 1gbs; 

Οταν λέμε FTTH γίνεται αλλαγή και μέσα στο σπίτι; Αυτές τις ταχύτητες δεν τις πιάνω ούτε εσωτερικά.


FRITZ! Box 5530 Fiber | AVM Germany

Φέρνουν οπτική μέσα στο σπίτι.


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα βέβαια αν εγω πληρώνω παραπάνω από ότι πελάτης με μεγαλύτερη σύνδεση μπορώ να το δω για μικρότερη τιμή στην σύνδεση μου. Το λεω με την βάση ότι στην ανανέωση συμβόλαιο που έχω σε λίγες μέρες θα ζητήσω 300 αλλά δεν θα τα παρω γιατί Γλυφάδα έχουμε 220 με fttc 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 minutes ago, BEDROCK said:

Ερώτηση, κάτοχος 100 FTTH με κουπόνι SFBB εδώ και 7 μήνες. Αν ζητήσω τώρα αναβάθμιση σε 300mbps και θεωρητικά ανανέωση συμβολαίου, θα μου το δώσουν στα 31,90 άραγε?

Ναι αλλά θα ανανεωθεί το συμβόλαιο άλλο ένα 24μηνο του οποίου οι τελευταίοι 7 θα είναι χωρίς επιδότηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Me 36€ έχω 200/200 και σταθερό απεριόριστα σταθερά και 700' σε κινητά χωρίς δέσμευση συμβολαίου. Μέχρι ο ΟΤΕ να φέρει το fiber εδώ, λογικά ο ιδιώτης θα με έχει αναβαθμίσει σε 1000/1000 και δωρεάν υπεραστικά με Άλφα Κενταύρου...

Επεξ/σία από iazriel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, shadowlike είπε

ρε παιδιά τι το θέλετε το fiber ..; Όλοι youtubers; Τα χρειάζεστε αυτά που σας πουλάνε ή αγοράζετε αριθμούς για να έχετε να λέτε ;

Για την ταχύτητα στο ίντερνετ ισχύει το όσο πιο γρήγορο τόσο το καλύτερο. Πόσο μάλλον στις μέρες μας που είναι πολλοί content creatos ή θέλουμε να ελκύουμε ψηφιακούς νομάδες. Επίσης για 4K video στο youtube κτλπ και για να καταβάσεις μεγάλα αρχεία πχ το Call of duty MW είναι 200GB. Άσε που γλιτώσει και ρεύμα επειδή θα αφήνεις ανοικτό τον υπολογιστή για λιγότερη ώρα να κατεβάζει/ανεβάζει. Κρίμα που εγώ έχω επιλογή μόνο για ADSL στην κωμόπολη μου 😑

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Thresh είπε

Ναι αλλά θα ανανεωθεί το συμβόλαιο άλλο ένα 24μηνο του οποίου οι τελευταίοι 7 θα είναι χωρίς επιδότηση.

Αρα περιμένουμε Giga Vouchers η απλά αποδέχομαι το γεγονός ότι θα πληρώσω 7 μήνες στο τέλος χωρίς επιδότηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, iazriel said:

Me 36€ έχω 200/200 και σταθερό απεριόριστα σταθερά και 700' σε κινητά χωρίς δέσμευση συμβολαίου. Μέχρι ο ΟΤΕ να φέρει το fiber εδώ, λογικά ο ιδιώτης θα με έχει αναβαθμίσει σε 1000/1000 και δωρεάν υπεραστικά με Άλφα Κενταύρου...

HCN ή Inalan?

1 minute ago, BEDROCK said:

Αρα περιμένουμε Giga Vouchers η απλά αποδέχομαι το γεγονός ότι θα πληρώσω 7 μήνες στο τέλος χωρίς επιδότηση?

To 2o μάλλον, γιατί μέχρι στιγμής οι φήμες λένε ότι δεν θα μπορούν να πάρουν Giga Voucher όσοι έχουν πάρει SFBB, τουλάχιστον χρησιμοποιόντας το ίδιο ΑΦΜ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...