Προς το περιεχόμενο

Με τιμές έκπληξη τα νέα FTTH πακέτα της Cosmote με ταχύτητες έως 1 Gbps


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 268
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το άρθρο ειναι λίγο διαφήμιση της cosmote. Επρεπε το άρθρο να γράφει κάτι για την επιδότηση λίγο πιο αιχμηρά

Είναι σαν να έχεις fuel pass και να λες 

Α φτηνή η βενζίνη

 

Πάντως αύριο και οι 3 εταιρίες θα έχουν τις ίδιες τιμές

Εμείς που πληρώνουμε ήδη 28 για 100 είμαστε λίγο..... χαμένοι αλλά ΟΚ

 

Επίσης να μην διαβάζουμε ότι το VDSL είναι ακριβό.

Προφανώς και θα ειναι ακριβό γιατί η τεχνολογία για να βγάλει 200 και 300 είναι ακριβή .... Ινα και μόνο ίνα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Aprile είπε

Ένας γνωστός μου που το έχει κάνει με cosmote μου λέει ότι το δίκτυο πετάει σε σχέση με την landline.

Στο σπίτι της γιαγιάς μου κέντρο πόλης double play 24αρα με το ζόρι 12mbps ο.Ο Vodafone 5g 700±/70± . Οκ απλά κόβεις το τηλέφωνο σε τέτοια φάση αν μένεις σε σπίτι που είναι έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές αφορούν ακόμα και πενηντάρες γραμμές οι οποίες δυστυχώς παραμένουν πανάκριβες. Το θέμα είναι θα καταργήσουν τα περίφημα τέλη από τον ΟΤΕ και να έχεις πακέτο ευρυζωνικό απλά και μόνο για το ίντερνετ χωρίς τηλεφωνία. Μαζί με τους φόρους φυσικά το πόσο ανεβαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Choulio είπε

Δεν έχει σημασία. Στην γειτονιά μου έχει περαστεί FTTH δίκτυο αλλά όχι καμπίνες. Δηλαδή (όταν ενεργοποιηθεί το FTTH) θα έχουμε λογικά οπτική μέχρι το σπίτι αλλά όχι VDSL

Δεν κατάλαβες...δεν υπάρχει ΚΑΝ υποδομή οπτικών ινών. Εδώ ακόμα έχουμε τα σάπια καφάου του 1940....γιαυτό είπά καλό 2122....έχει πάρει 3 αναβολές η αναβάθμιση υποδομών και αυτή την απάντηση την πήρα μετά από πολλές καταγγελίες στην ΕΕΤΤ ώστε να μάθω τους λόγους καθυστέρησης. Οι ταχύτητες που πιανουμε εδώ είναι 8-10mbps με ούριο τυφώνα !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Witcher1st είπε

Δλδ εγώ που μόλις έβαλα 200αρα με επιδότηση , είμαι ο χαμένος της υπόθεσης;

Όχι, πάρε τηλέφωνο να σου το αναβαθμίσουν. Για τα 300, ίσως και τα 500 θα σου βγει φτηνότερα. Ισχύει το ίδιο κουπόνι (με την ίδια ημερομηνία λήξης).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άς δώσουν πρώτα 50 Mbps σταθερό ίντερνετ χωρίς διακοπές και αποσύνδεσεις εντός Αττικής. Και μετά θα δούμε για τα μαγικά νούμερα 300-500-1000, σε ποιες περιοχές θα πάνε. Γιατί είμαστε μια χώρα πολλων ταχυτήτων .

Με τα σύρματα που μπήκαν από την εποχή του Κολοκοτρώνη προσπαθούν να δώσουν 1Gbps . Όλο το δίκτυο του ΟΤΕ φτιάχτηκε όταν η Ακρόπολη ήταν στα μπετά. 

Καλό κουράγιο να έχουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Painmaker είπε

Οι τιμές δεν είναι δίκαιες σε σχέση με αυτούς που πληρώνουν για  ADSL 24 και VDSL 50.  Για εμάς δεν άλλαξε τπτ. Χλωμό το βλέπω σε κάθε σπίτι σε κάθε χωριό να υπάρχει οπτική ίνα ως το 2027. Αυτό θα ωθήσει τους ανθρώπους στην αστικοποίηση. Και θα φύγουν όλοι από την επαρχία. Κρίμα εμείς μάλλον δεν έχουμε ψυχή. 

Σε διάφορα σημεία της Ελλάδας που έχω βρεθεί ειλικρινά καλύτερα να την παλέψεις 5g/4g κάποιο απεριόριστο πακέτο παρά να περιμένεις προκοπή από σταθερή γραμμή

Και στην Αθήνα δηλαδή σε πάρα πολλά σημεία μπορείς να έχεις πολύ καλύτερες ταχύτητες από τις 50αρες και 100αρες

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Thresh είπε

Δεν είναι ακόμα συμμετρικό. :(

Όταν θα αρχίσει το νέο Giga Voucher θα γίνει, μιας και θα είναι προϋπόθεσή του.

Τι είναι το συμμετρικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, xenofonlive είπε

Τι είναι το συμμετρικό?

Ίδιο upload με download

Στη δουλειά έχουμε τέτοια γραμμή αν και μόλις 100αρα παρόλα αυτά το 100 upload είναι αρκετά θεαματικό και χρήσιμο όταν δουλεύουν αρκετοί από μακριά για τη σύνδεσή τους στο server

Επεξ/σία από logistoulis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Ciccirya είπε

Όχι, πάρε τηλέφωνο να σου το αναβαθμίσουν. Για τα 300, ίσως και τα 500 θα σου βγει φτηνότερα. Ισχύει το ίδιο κουπόνι (με την ίδια ημερομηνία λήξης).

Έχω και το entry pack cosmote tv και η προσφορά παραμένει μόνο για 100 και 200, όπως ήταν δλδ.. Σιγά μη το άλλαζαν, όλοι θα ζητούσαμε αναβάθμιση.

 

Πάντως η διαφορά 100 με 300 είναι μόλις 3 ευρώ. Η 200 γιατί αφαιρέθηκε;

Επεξ/σία από Witcher1st
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτά τα πακέτα είναι για πολυκατοικίες όπου μία σύνδεση 1γβ μπορούν να την μοιραστούν άνετα 10 διαμερίσματα και να έλθει τζάμπα σχεδόν και με προϋποθέσεις και 20 διαμερίσματα με όριο σε όσους δεν έχουν απαιτήσεις.

Και με μεταφορά του αριθμού σταθερού σε ένα voip για εισερχόμενες, το κόστος μηδενίζεται.

Η βοντα πάντως δίνει την 200αρα 21€.

Απλώνεις ένα καλώδιο λαν σε όλα τα διαμερίσματα, όπως κάνουν στο εξωτερικό και το κόστος πάει στα κοινόχρηστα.

Επεξ/σία από pavlitakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Έχω και το entry pack cosmote tv και η προσφορά παραμένει μόνο για 100 και 200, όπως ήταν δλδ.. Σιγά μη το άλλαζαν, όλοι θα ζητούσαμε αναβάθμιση.

 

Πάντως η διαφορά 100 με 300 είναι μόλις 3 ευρώ. Η 200 γιατί αφαιρέθηκε;

Υπάρχει ακόμα απλώς δεν φαίνεται μπροστά μπροστά

SgA4roR.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...