Προς το περιεχόμενο

Ποιον media player να πάρω;


chakotay7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνήθως με ένα στικάκι ως τώρα έβλεπα αρχεία video μέσω ενός απλού αποκωδικοποιητή σήματος τηλεοπτικών καναλιών που έχω σε παλιά τηλεόραση δεκαπενταετίας, το πρόβλημα είναι πως πολλά αρχεία υποτίτλων ειδικά σε φορμάτ βίντεο mkv δεν τα εμφανίζει, έτσι σκέπτομαι να πάρω έναν media player, δεν πολυξέρω βέβαια απ΄αυτά, θα μπορούσατε να μου προτείνεται συγκεκριμένες συσκευές; 

Επίσης τι άλλες δυνατότητες έχει ένας media player σε σχέση πάντα με την παλιά τηλεόραση που έχω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον αναφέρεσαι σε tv box. Ένα tv box στην ουσία μετατρέπει οποιαδήποτε τηλεόραση σε smart ή tablet και μπορείς να κάνεις ότι κάνεις και σε ένα tablet.

Οπότε βάζεις έναν καλό media player, netflix, disney+ (αυτά τα δύο είναι συνδρομητικά), stremio (για online ταινίες), ίσως κανά kodi (αν έχεις όρεξη να ασχοληθείς), youtube, spotify, να βλέπεις μέσω plex αν έχεις ταινίες σε υπολογιστή στο δίκτυο κτλ. Μπορείς να κάνεις και mirror το κινητό σου στην τηλεόραση.

Θα έλεγα να δεις κάποιο με amilogic s905 x3 επεξεργαστή και να είναι τουλάχιστον 3 gb ram/32 gb αποθηκευτικό χώρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...