Προς το περιεχόμενο

Αγορά Soundbar/Home cinema μέχρι 250€


Dark_Beast_John_Gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας,

Ο φίλος μου σκέφτεται για αγορά ενός συστήματος ήχου, δεν μπορεί να δώσει πολλά για HiFi όποτε μέχρι να μαζέψει θέλει να δώσει το πολύ έως 250€ για να μην έχει από καλή tv (Hisense A8G τόσο κακό ήχο μέχρι να προβεί σε καλή αγορά).

Το δωμάτιο του είναι πολύ μικρό οπότε δεν χρειάζεται κάτι μεγάλο σε ηχεία.

Η χρήση θα είναι αποκλειστικά και μόνο για ταινίες.

Σκεφτήκαμε τα παρακάτω:

Soundbar 2.1Crystal Audio CASB240

Sony HT-S20R Soundbar 400W 5.1

LG Πλήρες Set Home Cinema 5.1 LHB625M 1000W

Έχετε κάτι άλλο να προτείνετε;

Εγώ πιστεύω για ταινίες είναι must το 5.1 ή θα τον καλύψει το 2.1;

Καλύτερα soundbar ή Home cinema;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτό το budget και μικρό χώρο μόνο μια απλή soundbar έχει νόημα και όχι πλήρες 5.1

στη κατηγορία των μαζεμένων soundbars αυτή ξεχωρίζει ως τα 300ευρώ.

https://www.skroutz.gr/s/30286286/LG-QP5-Soundbar-320W-3-1-2-με-Ασύρματο-Subwoofer-και-Τηλεχειριστήριο-Μαύρο.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι και να πάρεις θα είναι καλύτερο από τον ήχο της τηλεόρασης.

Οι μπάρες είναι ποιο κομψές αλλά δεν θα σου προσφέρουν την αίσθηση του surround.

Να προτιμήσεις, αν είναι δυνατόν, να έχει και καμιά είσοδο παραπάνω για να μπορέσεις να συνδέσεις και κάτι παραπάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ μου καλησπέρα και από εμένα.

Σαφώς πάντα ένας av receiver με ενα σετ ηχείων είναι σίγουρα καλύτερη και ποιοτικότερη λύση από τις soundbars όσο κι αν βολέυουν λόγω όγκου.

Εάν σε ενδιαφέρει έχω ενισχυτή pioneer vsx-330 που υποστηρίζει 4κ με εισόδους και εξόδους hdmi και ένα αρκετά καλό σετ ηχείων 5.1 yamaha τα οποία έχω σκοπό να δώσω. Εάν υπάρχει ενδιαφέρον μπορούμε να το δούμε και αν θέλεις και σε ενδιαφερει στείλε μου pm.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, thecrow4675 είπε

Καλησπερα φίλε μου. Το σετ ηχειων που έχω είναι τα         NS P270 

https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/speaker_systems/ns-p270/specs.html

από περιέργεια πόσο θα τα έδινες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτόμουν όλο το σετ ενισχυτής μαζί με ηχεία στα 280€. Νομίζω είναι καλά και αξίζουν

5 ώρες πριν, Dark_Beast_John_Gr είπε

από περιέργεια πόσο θα τα έδινες?

φίλε μου έκανα λάθος. τελικά είναι τα nx-e270 τώρα που το είδα 

https://www.manualslib.com/manual/196498/Yamaha-Ns-P270.html?page=15#manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, thecrow4675 είπε

Σκεφτόμουν όλο το σετ ενισχυτής μαζί με ηχεία στα 280€. Νομίζω είναι καλά και αξίζουν

φίλε μου έκανα λάθος. τελικά είναι τα nx-e270 τώρα που το είδα 

https://www.manualslib.com/manual/196498/Yamaha-Ns-P270.html?page=15#manual

ευχαριστώ φίλε αλλά αγοράζει μόνο  καινούργια ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chios είπε

Καλά αυτά που σκέφτεσαι να αγοράσεις είναι για τα πανηγύρια σε σχέση με το σετακι που πουλάει ο φίλος.

1ον διάβασε τι γράφω 2ον δεν είναι για μένα 3ον δεν θέλει μεταχειρισμένα και χρυσό να έδινε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 18/9/2022 στις 7:09 ΜΜ, Dark_Beast_John_Gr είπε

Γεια σας,

Ο φίλος μου σκέφτεται για αγορά ενός συστήματος ήχου, δεν μπορεί να δώσει πολλά για HiFi όποτε μέχρι να μαζέψει θέλει να δώσει το πολύ έως 250€ για να μην έχει από καλή tv (Hisense A8G τόσο κακό ήχο μέχρι να προβεί σε καλή αγορά).

Το δωμάτιο του είναι πολύ μικρό οπότε δεν χρειάζεται κάτι μεγάλο σε ηχεία.

Η χρήση θα είναι αποκλειστικά και μόνο για ταινίες.

Σκεφτήκαμε τα παρακάτω:

Soundbar 2.1Crystal Audio CASB240

Sony HT-S20R Soundbar 400W 5.1

LG Πλήρες Set Home Cinema 5.1 LHB625M 1000W

Έχετε κάτι άλλο να προτείνετε;

Εγώ πιστεύω για ταινίες είναι must το 5.1 ή θα τον καλύψει το 2.1;

Καλύτερα soundbar ή Home cinema;

Από την δικιά μου εμπειρία ένα αξιόπιστο 2.1 θα τον καλύψει. οι συσκευές που αναφέρεις δεν έχουν τεχνολογίες για καλή θέαση ταινιών πέρα από την Σόνυ που και αυτή δεν είναι η καλύτερη στην κατηγορια της .

Αν το μπάτζετ είναι έως 300 ευρώ που βλέπω από αυτά που ανέβασες θα σου πρότεινα της Jbl το deep 2.1. έχει τρομερό ασύρματο subwoofer και γεμίζει το δικό μ σαλόνι οπότε σίγουρα και ένα πιο μικρό δωμάτιο.

Το έχω και εγώ σε αγγελία γτ δυστυχώς δε το χρησιμοποιώ πια,οπότε αν θέλετε στείλτε μου μυνημα και θα τα βρούμε αν τον ενδιαφέρει. Την ανέβασα από προφίλ φίλου γτ στο δικό μου έφτασα το όριο.

Για σωστό και καλό 5.1 θα πρέπει να ξεφύγει το μπάτζετ. Μια πρόταση που θα έκανα 1 χρόνο πριν θα ήταν και η creative katana 2.1 που είναι τερατακι αν και κατώτερη της jbl αλλά για 5 χρόνια μοντέλο και χωρίς hdmiEarc( που μπορείς να την χειρίζεσαι με το τηλεκατευθυνόμενο της τηλεόρασης) και 70 ευρώ πάνω από την τιμή που είχε προ καραντίνας δεν αξίζει.

Επεξ/σία από Gskill
Ορθογραφικός λάθος και δεν είχα βάλει να έρθει ειδοποίηση σε απάντηση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, Gskill είπε

Από την δικιά μου εμπειρία ένα αξιόπιστο 2.1 θα τον καλύψει. οι συσκευές που αναφέρεις δεν έχουν τεχνολογίες για καλή θέαση ταινιών πέρα από την Σόνυ που και αυτή δεν είναι η καλύτερη στην κατηγορια της .

Αν το μπάτζετ είναι έως 300 ευρώ που βλέπω από αυτά που ανέβασες θα σου πρότεινα της Jbl το deep 2.1. έχει τρομερό ασύρματο subwoofer και γεμίζει το δικό μ σαλόνι οπότε σίγουρα και ένα πιο μικρό δωμάτιο.

Το έχω και εγώ σε αγγελία γτ δυστυχώς δε το χρησιμοποιώ πια,οπότε αν θέλετε στείλτε μου μυνημα και θα τα βρούμε αν τον ενδιαφέρει. Την ανέβασα από προφίλ φίλου γτ στο δικό μου έφτασα το όριο.

Για σωστό και καλό 5.1 θα πρέπει να ξεφύγει το μπάτζετ. Μια πρόταση που θα έκανα 1 χρόνο πριν θα ήταν και η creative katana 2.1 που είναι τερατακι αν και κατώτερη της jbl αλλά για 5 χρόνια μοντέλο και χωρίς hdmiEarc( που μπορείς να την χειρίζεσαι με το τηλεκατευθυνόμενο της τηλεόρασης) και 70 ευρώ πάνω από την τιμή που είχε προ καραντίνας δεν αξίζει.

φίλε καινούργια κάνει 300 εσύ 150 το πολύ 170 έπρεπε να την δίνεις

Επεξ/σία από Dark_Beast_John_Gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμή για όποιον ενδιαφερθεί είναι συζητήσιμη. Ο μόνος λόγος π είναι ψηλά είναι η κατάσταση και η ενεργή εγγύηση.

Μόλις τώρα, Gskill είπε

Η τιμή για όποιον ενδιαφερθεί είναι συζητήσιμη. Ο μόνος λόγος π είναι ψηλά είναι η κατάσταση και η ενεργή εγγύηση.

Και το τι ζητάνε γενικά άλλοι πωλητές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/9/2022 στις 11:11 ΜΜ, Gskill είπε

Η τιμή για όποιον ενδιαφερθεί είναι συζητήσιμη. Ο μόνος λόγος π είναι ψηλά είναι η κατάσταση και η ενεργή εγγύηση.

Και το τι ζητάνε γενικά άλλοι πωλητές.

Τα ίδια λεφτά δε συσκευή χωρίς εγγύηση η απόδειξη αγοράς.

Γουρούνι στο σακί δλδ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...