Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμη η ενημέρωση 22H2, η πρώτη σημαντική αναβάθμιση των Windows 11


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 minutes ago, Arkin said:

Έχασα την εκκαθάριση δίσκου που την έβαλαν? Στο C δηλαδή που σβήνουμε τα αρχεία πχ ενημερώσεις κτλ. 

Το αρχείο είναι το cleanmgr.exe στον φάκελο system32. Θα έπρεπε να στο εμφανίζει στην αναζήτηση πάντως. Επίσης μπορείς να κάνεις εκκαθάριση και από τις ρυθμίσεις των windows settings-system-storage, κάνει ακριβώς το ίδιο. Τρέχοντας πάντως το αρχείο cleanmgr σαν διαχειριστής σου βγάζει περισσότερα για εκκαθάριση !!

Επεξ/σία από bep1995
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, bep1995 είπε

Το αρχείο είναι το cleanmgr.exe στον φάκελο system32. Θα έπρεπε να στο εμφανίζει στην αναζήτηση πάντως. Επίσης μπορείς να κάνεις εκκαθάριση και από τις ρυθμίσεις των windows settings-system-storage, κάνει ακριβώς το ίδιο. Τρέχοντας πάντως το αρχείο cleanmgr σαν διαχειριστής σου βγάζει περισσότερα για εκκαθάριση !!

Αψογος καθαρισε 18.4gb και απο την αναβαθμιση στη νεα εκδοση των 11. Το εβαλα στο start menu αφου το εβγαλαν απο εκει που το ειχαν ετσι ειναι ακομα πιο βολικο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμενα μου εβγαλε την ενημερωση στο update χθες,δοκιμασα κανα δυο φορες να την βαλω,εβγαλε σφαλμα,και απο τοτε δεν μου την βγαζει ουτε καν στο update.Ξερει κανεις τι φταιει;

Επεξ/σία από patsstef
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκιμασα να την βαλω με το assistant και στο 1ο reboot ειχα Inaccesible Boot Device. Ευτυχως τα επανεφερα απο Macrium image.

Απαραδεκτο.

Επεξ/σία από endeavour
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/9/2022 στις 11:30 ΠΜ, jumaru99 είπε

Κάτι μου λέει πως ενημερώσεις λαμβάνουν όσοι έχουν εγκατεστημένο το εκάστοτε λογισμικό/λειτουργικό.

 Ναι, αυτό εννοείται, απλά από προηγούμενα σχόλια μου δόθηκε να καταλάβω οτι η ενημέρωση σε κύματα μπορεί να αφορούσε μόνον όσους έχουν ακόμη τα 10 και ήθελα τη διευκρίνιση αν αφορά όλους, δηλ. και αυτούς που έχουν περάσει τα 11 πέρυσι. Το "λάθος" μου ήταν οτι υπέθεσα πως όσοι έχουν 11άρια θα μπορούν να κάνουν την ενημέρωση από τις 20 Σεπτεμβρίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κάποιες ωραίες προσθήκες αυτό με τους φακέλους επιτέλους όμορφα τακτοποιημενα τα πάντα στην start screen. Το drag and drop δεν ξερω γιατι το είχαν βγάλει. Το task manager πολυ ανώτερο. Αρκετά smooth εμπειρία με 3 ssd στο σύστημα και 8700k. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, endeavour είπε

Δοκιμασα να την βαλω με το assistant και στο 1ο reboot ειχα Inaccesible Boot Device. Ευτυχως τα επανεφερα απο Macrium image.

Απαραδεκτο.

Και απο οτι βλεπω μεσα σε 3-4 ημερες απο την διαθεση του, υπαρχουν ηδη 3-4 δημοσιευσεις για το ιδιο θεμα.

πχ

και

https://www.deskmodder.de/phpBB3/viewtopic.php?p=396528

Επεξ/σία από endeavour
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...