Προς το περιεχόμενο

Συμβόλαιο Cosmote 300mbps


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια γρήγορη ερώτηση. Σήμερα το απόγευμα κάναμε με την γυναίκα μου αίτηση για 300αρα σύνδεση στην Cosmote. Έγινε όλη η διαδικασία και τώρα που καθίσαμε σπίτι και το κουβεντιάζαμε, ανοίξαμε να διαβάσουμε το email με το συμβόλαιο που έστειλαν στην γυναίκα μου(που είναι στο όνομα της). Το συμβόλαιο γράφει 45,90€. Αυτό είναι σωστό? Εννοώ, το συμβόλαιο θα έπρεπε να αναγράφει την τιμή με την έκπτωση του voucher ή είναι φυσιολογικό που γράφει την αρχική τιμή του πακέτου προ έκπτωσης voucher?

Επεξ/σία από laxanoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, laxanoulis είπε

Μια γρήγορη ερώτηση. Σήμερα το απόγευμα κάναμε με την γυναίκα μου αίτηση για 300αρα σύνδεση στην Cosmote. Έγινε όλη η διαδικασία και τώρα που καθίσαμε σπίτι και το κουβεντιάζαμε, ανοίξαμε να διαβάσουμε το email με το συμβόλαιο που έστειλαν στην γυναίκα μου(που είναι στο όνομα της). Το συμβόλαιο γράφει 45,90€. Αυτό είναι σωστό? Εννοώ, το συμβόλαιο θα έπρεπε να αναγράφει την τιμή με την έκπτωση του voucher ή είναι φυσιολογικό που γράφει την αρχική τιμή του πακέτου προ έκπτωσης voucher?

Φυσιολογικό είναι. Η εταιρία σου δείχνει την τιμή που κοστολογεί το πρόγραμμα της. Εσύ θα υπολογίσεις -13 λόγω sfbb.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εκανα και εγω την αναβαθνιση απο 200 σε 300, μου επιβεβαιωσε ο πωλητης οτι στο συμβολαιο αναγραφεται η τιμη πριν την αφαιρεση του κουπονιου. Ξεχασα ομως να ρωτησω εαν θα πληρωσω ξανα τελος συνδεσης 48 ευρω. Ξερει κανεις την απαντηση;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, akismei είπε

Επειδη εκανα και εγω την αναβαθνιση απο 200 σε 300, μου επιβεβαιωσε ο πωλητης οτι στο συμβολαιο αναγραφεται η τιμη πριν την αφαιρεση του κουπονιου. Ξεχασα ομως να ρωτησω εαν θα πληρωσω ξανα τελος συνδεσης 48 ευρω. Ξερει κανεις την απαντηση;

Αυτό δεν το γνωρίζω, να σου πω την αλήθεια, για το τι γίνεται αν αναβαθμίσεις. Θεωρώ όμως ότι εάν δεν σου αλλάξουν εξοπλισμό, δεν θα έπρεπε να σε χρεώσουν ξανά.

Επεξ/σία από laxanoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, akismei είπε

Επειδη εκανα και εγω την αναβαθνιση απο 200 σε 300, μου επιβεβαιωσε ο πωλητης οτι στο συμβολαιο αναγραφεται η τιμη πριν την αφαιρεση του κουπονιου. Ξεχασα ομως να ρωτησω εαν θα πληρωσω ξανα τελος συνδεσης 48 ευρω. Ξερει κανεις την απαντηση;

Τα τέλη ενεργοποίησης είναι για την οπτική ίνα όχι για το πρόγραμμα. Οπότε αν είσαι ήδη σε οπτική δεν πληρώνεις τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/9/2022 στις 2:56 ΜΜ, laxanoulis είπε

Μια γρήγορη ερώτηση. Σήμερα το απόγευμα κάναμε με την γυναίκα μου αίτηση για 300αρα σύνδεση στην Cosmote. Έγινε όλη η διαδικασία και τώρα που καθίσαμε σπίτι και το κουβεντιάζαμε, ανοίξαμε να διαβάσουμε το email με το συμβόλαιο που έστειλαν στην γυναίκα μου(που είναι στο όνομα της). Το συμβόλαιο γράφει 45,90€. Αυτό είναι σωστό? Εννοώ, το συμβόλαιο θα έπρεπε να αναγράφει την τιμή με την έκπτωση του voucher ή είναι φυσιολογικό που γράφει την αρχική τιμή του πακέτου προ έκπτωσης voucher?

Κι εγώ έκανα έκδοση κουπονιού στις 19 Σεπτεμβρίου και την ίδια μέρα έκανα αίτηση σε κατάστημα Cosmote για 300άρα σύνδεση. Παρατηρώ ότι στο συμβόλαιο δεν αναγράφεται ο κωδικός του κουπονιού εκεί που λέει ΔΡΑΣΗ "SUPERFAST BROADBAND" (τον κωδικό μου τον ζήτησαν και τον έδωσα όταν έφτιαχναν το συμβόλαιο). Εσένα γράφει κάπου στο συμβόλαιο τον κωδικό του κουπονιού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tzitziras είπε

Κι εγώ έκανα έκδοση κουπονιού στις 19 Σεπτεμβρίου και την ίδια μέρα έκανα αίτηση σε κατάστημα Cosmote για 300άρα σύνδεση. Παρατηρώ ότι στο συμβόλαιο δεν αναγράφεται ο κωδικός του κουπονιού εκεί που λέει ΔΡΑΣΗ "SUPERFAST BROADBAND" (τον κωδικό μου τον ζήτησαν και τον έδωσα όταν έφτιαχναν το συμβόλαιο). Εσένα γράφει κάπου στο συμβόλαιο τον κωδικό του κουπονιού;

Στην τελευταία σελίδα τέρμα κάτω αναγράφει 3 πράγματα. Το ένα είναι ότι δίνεις το δικαίωμα να χρησιμοποιήσει ο ίδιος ο ΟΤΕ για εσένα το κουπόνι στον λογαριασμό σου, το άλλο είναι η αποδοχή όρων, και το άλλο είναι ο κωδικός του κουπονιού. Ναι στο νούμερο 2 αναγράφεται ο κωδικός του κουπονιού μου. Άρα προφανώς και στο δικό σου συμβόλαιο μάλλον πρέπει να αναγράφεται ο δικός σου κωδικός.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Να ρωτήσω κάτι ηρθε τεχνικός και έκανε όλες τις διαδικασίες για νέα οπτική ίνα σε σπίτι, για 300αρα είχα αιτηθεί cosmote 

Τελείωσε η διαδικασία αλλά το speedtest δείχνει 100. Ο εργολάβος που χε έρθει μου πε ότι κανονικά πάει αυτόματα στη ταχύτητα που χεις επιλεξει μετά από λίγο αλλά αν λεει δεν πάει αυτόματα να παρω στη cosmote 

Το έχει κ κάνας άλλος αυτό αντιμετωπίσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Να ρωτήσω κάτι ηρθε τεχνικός και έκανε όλες τις διαδικασίες για νέα οπτική ίνα σε σπίτι, για 300αρα είχα αιτηθεί cosmote 

Τελείωσε η διαδικασία αλλά το speedtest δείχνει 100. Ο εργολάβος που χε έρθει μου πε ότι κανονικά πάει αυτόματα στη ταχύτητα που χεις επιλεξει μετά από λίγο αλλά αν λεει δεν πάει αυτόματα να παρω στη cosmote 

Το έχει κ κάνας άλλος αυτό αντιμετωπίσει?

Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω, γιατί σε εμένα δεν συνέβη αυτό. Εμένα από την πρώτη στιγμή που τοποθετήθηκε η ίνα έπιασε 300.

Αν έγινε σήμερα, θα σου πρότεινα πως ίσως να περιμένεις μέχρι αύριο να δεις αν ισχύει αυτό που είπε ο εργολάβος. Αλλά αύριο, αν δεν έχει αλλάξει η ταχύτητα σου προτείνω να πάρεις τηλέφωνο Cosmote.

Αν, πάλι, έχει μέρες που έγινε η εγκατάσταση και ακόμα κλειδώνεις στα 100, πάρε άμεσα τηλέφωνο την Cosmote.

Επεξ/σία από laxanoulis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, margaritagr said:

Να ρωτήσω κάτι ηρθε τεχνικός και έκανε όλες τις διαδικασίες για νέα οπτική ίνα σε σπίτι, για 300αρα είχα αιτηθεί cosmote 

Τελείωσε η διαδικασία αλλά το speedtest δείχνει 100. Ο εργολάβος που χε έρθει μου πε ότι κανονικά πάει αυτόματα στη ταχύτητα που χεις επιλεξει μετά από λίγο αλλά αν λεει δεν πάει αυτόματα να παρω στη cosmote 

Το έχει κ κάνας άλλος αυτό αντιμετωπίσει?

Πως κάνεις τον έλεγχο; Ασύρματα; Με καλώδιο; Ίσως η σύνδεση τερματικού με router να είναι 100mbit. Τσεκαρε το 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/1/2024 στις 9:45 ΜΜ, Finn είπε

Πως κάνεις τον έλεγχο; Ασύρματα; Με καλώδιο; Ίσως η σύνδεση τερματικού με router να είναι 100mbit. Τσεκαρε το 

Από το κινητό δίπλα στο router με speedtest 

Τι να τσεκάρω δε καταλαβα :rolleyes:

Επεξ/σία από margaritagr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 minutes ago, margaritagr said:

Από το κινητό δίπλα στο router με speedtest 

Τι να τσεκάρω δε καταλαβα :rolleyes:

Ποια συσκευή σου δίνει ασύρματα; Με ποια συσκευή συνδέεται αυτή με τη σειρά της; Το κινητό σου υποστηρίζει wifi 5? Το 100mbps που βλέπεις δείχνει ότι ίσως έχεις bottleneck λόγω παλιάς συσκευής είτε λόγω σύνδεσης 100mbit μεταξύ ρούτερ - οντ ενώ θα έπρεπε να παίζεις gigabit. 

Εκεί που κουμπώνουν τα καλώδια δικτύου ανάβει πράσινο πορτοκαλί led ή μόνο πορτοκαλί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, margaritagr είπε

Από το κινητό δίπλα στο router με speedtest 

Τι να τσεκάρω δε καταλαβα :rolleyes:

κάνε ένα login στο router και δες την ταχύτητα που έχει κλειδώσει και αν έχεις πρόβλημα μίλα με την Cosmote.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 hours ago, takislz said:

κάνε ένα login στο router και δες την ταχύτητα που έχει κλειδώσει και αν έχεις πρόβλημα μίλα με την Cosmote.

Στο FTTH δεν βλέπεις συγχρονισμό στο router όπως στις DSL.

4 hours ago, margaritagr said:

Από το κινητό δίπλα στο router με speedtest 

Τι να τσεκάρω δε καταλαβα :rolleyes:

Αν βλέπεις ακόμα 10Mbps upload, τότε πάρε τηλέφωνο το τεχνικό της Cosmote.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Thresh είπε

Στο FTTH δεν βλέπεις συγχρονισμό στο router όπως στις DSL.

Αν βλέπεις ακόμα 10Mbps upload, τότε πάρε τηλέφωνο το τεχνικό της Cosmote.

πουθενά μέσα στο ρούτερ δεν φαίνεται κάπου η ταχύτητα;

ούτε στην εφαρμογή της κοσμοτέ στο διαχείριση εξοπλισμού, πληροφορίες προγράμματος κλπ;

Δηλαδή ο μόνος τρόπος να δεις την ταχύτητα είναι με speedtest;  Απίστευτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...