Προς το περιεχόμενο

MacBook Air m1


κουξκουκ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει τρόπος το σαφάρι να κάνει μετάφραση σελίδες που είναι γραμμένες σε ξένες γλώσσες αυτοματοποιημένα,και φυσικά να μην μου κοστίσει πολύ η διαδικασία αυτή ,σας ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, κουξκουκ είπε

καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει τρόπος το σαφάρι να κάνει μετάφραση σελίδες που είναι γραμμένες σε ξένες γλώσσες αυτοματοποιημένα,και φυσικά να μην μου κοστίσει πολύ η διαδικασία αυτή ,σας ευχαριστώ!

Η μετάφραση της Google που εμφανίζει δεν σε καλύπτει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kormos είπε

Η μετάφραση της Google που εμφανίζει δεν σε καλύπτει?

δεν βγάζει κάποια μετάφραση,εσενα την κάνει κανονικά με το που ανοίγεις πχ ένα άρθρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, κουξκουκ είπε

καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει τρόπος το σαφάρι να κάνει μετάφραση σελίδες που είναι γραμμένες σε ξένες γλώσσες αυτοματοποιημένα,και φυσικά να μην μου κοστίσει πολύ η διαδικασία αυτή ,σας ευχαριστώ!

 

6 ώρες πριν, kormos είπε

Η μετάφραση της Google που εμφανίζει δεν σε καλύπτει?

 

6 ώρες πριν, κουξκουκ είπε

δεν βγάζει κάποια μετάφραση,εσενα την κάνει κανονικά με το που ανοίγεις πχ ένα άρθρο?

https://support.apple.com/guide/safari/translate-a-webpage-ibrw646b2ca2/16.0/mac/12.0

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, kormos είπε

και σημερα ακομη δεν καταφερα να βγαλω ακρη τα βηματα τα εχω κανει αναγκαστηκα κατεβασα τον chrome που το κανει αυτοματα απο μονο του ...τι να πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, κουξκουκ είπε

και σημερα ακομη δεν καταφερα να βγαλω ακρη τα βηματα τα εχω κανει αναγκαστηκα κατεβασα τον chrome που το κανει αυτοματα απο μονο του ...τι να πω

:) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια καλή αρχή για να λύσεις το πρόβλημα σου θα ήταν να αλλάξεις τον τίτλο του post σου γιατί ίσως μπούνε παραπάνω άτομα να βοηθήσουν. Προφανώς τo Safari δεν τρέχει μόνο στο macbook air m1. Αλλά και το θέμα μετάφρασης που αντιμετωπίζεις αφορά πιο πολύ τον browser και όχι το μηχάνημα που έχεις. Εγώ μπήκα τυχαία και κατά λάθος σε αυτή τη συζήτηση, να φανταστείς. 

Αν θέλεις να μεταφράσεις από οποιαδήποτε άλλη γλώσσα προς Αγγλικά τότε συνήθως σου βγάζει αυτόματα ένα εικονίδιο πάνω στην url μπάρα. Πάνω κάτω ό,τι περιγράφεται και στο link που έστειλε ο kormos. Προς Ελληνικά δεν υποστηρίζει ακόμα από όσο ξέρω αλλά προς αγγλικά κάνει πολύ καλή δουλειά.

Αν θέλεις να μεταφράσεις από άλλες γλώσσες και αγγλικά προς ελληνικά θα πρέπει να βάλεις κάποιο extension στο safari. Εγώ είχα αυτό που είναι δωρεάν αλλά το έβγαλα γιατί δεν το πολυχρησιμοποιούσα https://apps.apple.com/gr/app/translator-by-mate Μπορείς να ψάξεις και άλλα αν θέλεις στο appstore που θα σε βολεύουν. 

Επεξ/σία από fanastas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...