Προς το περιεχόμενο

Αποθηκευση τοπικα ταινιας


sixfeetunder

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα σας , θα ηθελα να ρωτησω και μηπως γνωριζετε πως θα κατεβασω τοπικα μια ταινια απο το ΥΤ που εχω αγορασμενη? Εχω δοκιμασει κανα δυο που εχω και λειτουγουν σε βιντεο χωρις DRM αλλα για την ταινια αδυνατουν να ολοκληρωσουν. Ευχαριστω

Επεξ/σία από sixfeetunder
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ότι λέει η google...

https://support.google.com/youtube/answer/10005180?hl=en

Εναλλακτικά βλέπω ότι κάποιοι έχουν καταφέρει να κατεβάσουν αγορασμένο υλικό από το yt με το Video DownloadHelper (πρόσθετο στον firefox μαζί με το extention του). Κατεβάζουν ξεχωριστά το βίντεο και τον ήχο και μετά τα ενώνουν με το ffmpeg ή το avidemux2.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε και με yt-dlp, αν τα πας καλα με το command line. Επειδη δεν βρισκω καποιο howto, ψαξε για το πως θα το τρεξεις με τις παραμετρους --cookies ή --cookies-from-browser.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, jim_p είπε

Δοκιμασε και με yt-dlp, αν τα πας καλα με το command line. Επειδη δεν βρισκω καποιο howto, ψαξε για το πως θα το τρεξεις με τις παραμετρους --cookies ή --cookies-from-browser.

Δεν τα παω καλα δυστηχως,ευχαριστω και οταν ξαναβρω χρονο θα δω πως θα το κατεβασω. Δεν πιστευω να  το αφαιρεσουν αλλα επειδη ειμαι παντα με δεδομενα ειπα να την εχω τοπικα χωρις να ξοδευω πολιτυμα Gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/9/2022 στις 6:51 ΠΜ, sixfeetunder είπε

Καλημερα σας , θα ηθελα να ρωτησω και μηπως γνωριζετε πως θα κατεβασω τοπικα μια ταινια απο το ΥΤ που εχω αγορασμενη? Εχω δοκιμασει κανα δυο που εχω και λειτουγουν σε βιντεο χωρις DRM αλλα για την ταινια αδυνατουν να ολοκληρωσουν. Ευχαριστω

Αν έχεις διάθεση διάβασε και λίγο εδώ :) 

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...