Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με αργη εκκινηση σε Xiaomi TV Box Mi Box S


safridia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω παρει το Xiaomi TV Box Mi Box S.
Οταν το αναβω βλεπω αμεσα εικονα αλλα για να εχει αποκριση το χειριστηριο θελει περιπου 1 λεπτο, κυριολεκτικα 1 λεπτο.
Παταω κουμπια και δεν κανει τιποτα. Καποια στιγμη ολα δουλευουν κανονικα. Ειναι αναβαθμισμενο στην τελευταια εκδοση.

Καμια ιδεα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και το δικό μου το κάνει που και που όταν το κάνω επανεκκίνηση.

Μπορεί όχι για κανένα λεπτό αλλά για 20-30 δευτερόλεπτα λες και δεν δουλεύει το τηλεκοντρόλ.

Ίσως να χάνει τη σύνδεση και προσπαθεί να συνδεθεί.

Ποιος ξέρει. Δεν την έχω ψάξει.

--------------------------------------------------------

Ψάχνοντας στο ΝΕΤ ανακάλυψα ότι είναι κοινό πρόβλημα που δημιουργήθηκε μετά την τελευταία αναβάθμιση.

Δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα για να το διορθώσουμε παρά μόνο να περιμένουμε λιγάκι όταν συμβαίνει.

Δεν είναι και κανένας σπουδαίος λόγος ανησυχίας και αν διορθωθεί με κάποια μελλοντική αναβάθμιση τότε έχει καλώς.

Επεξ/σία από jimakos00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eτσι είναι,δεν μπορεί να αλλάξει κάτι.Αν καποιος βιάζεται πολύ,ας βάλει στο κινητό του την εφαρμογή google tv και να το δουλέψει μέσα από το δίκτυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Αυτό που έκανα εγώ για το συγκεκριμένο πρόβλημα με τα κολλήματα ήταν να πάω στα Settings > HDMI CEC και να ενεργοποιήσω και τις τρεις επιλογές. Από τότε που το έκανα δεν ξανακόλλησε ποτέ (ειδικά το Kodi που με ενδιέφερε εμένα).

image.png.c1e58822be3718195e3e9c322cacc8bf.png

image.jpeg.3318c45be3b1ba45c70fb7f3be4e2cd1.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, sarisn είπε

Αυτό που έκανα εγώ για το συγκεκριμένο πρόβλημα με τα κολλήματα ήταν να πάω στα Settings > HDMI CEC και να ενεργοποιήσω και τις τρεις επιλογές. Από τότε που το έκανα δεν ξανακόλλησε ποτέ (ειδικά το Kodi που με ενδιέφερε εμένα).

Το κόλλημα που αναφέραμε εμφανίζεται μόνο στην επανεκκίνηση και όχι με τη χρήση κάποιου προγράμματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, jimakos00 είπε

Το κόλλημα που αναφέραμε εμφανίζεται μόνο στην επανεκκίνηση και όχι με τη χρήση κάποιου προγράμματος.

Α οκ. Αυτό το πρόβλημα δεν το έχω εγώ.

Επεξ/σία από sarisn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...