Προς το περιεχόμενο

Το Beat γίνεται FREE NOW με στόχο να γίνει η απόλυτη εφαρμογή μικροκινητικότητας μέσα στην πόλη


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, kirmis είπε

Το παλιό το Uber... που το φάγανε οι ταρίφες.....

Σε όλες τις χώρες του κόσμου ταρίφες και όχι μόνο. Από Νικαράγουα, Αγγλία Ελλάδα Κύπρο, όλοι είχαν πρόβλημα με αυτό.

Θα πρέπει να σε επιδοτούν άμα είσαι ταξιτζής για να το βάλεις αυτό το πράγμα. Να δίνεις σε και ποσοστό; Να σου δίνουν πρέπει 😄 Τελευταία αναδιάρθρωση, σε 9 μήνες δεν θα υπάρχει αυτή η εταιρεία όσα ονόματα και να αλλάξει 

Και ναι εγώ φίλο ταρίφα και τα ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, panoskatos είπε

Το όνομα της εφαρμογής ουδεμία σχέση με την πραγματικότητα γιατί σε παραπέμπει σε κάτι που δεν ισχύει. 

free as in available (ελεύθερο τώρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικοί "επενδυτές" βγάζουν λεφτά μέσω μιας πλατφόρμας (τάση της εποχής), με ποσοστά από την πραγματική εργασία και των ιδρώτα άλλων. Προωθώντας διαφημιστικά την πλατφόρμα, οπότε να την εγαθιστούν όσο το δυνατόςν περισσότεροι χρήστες (δίνοντας και μερικά "δωράκια") ασκώντας πίεση με αυτό τον τρόπο επαγγελματίες να συνεργαστούν με πλατφόρμα. Τι θα ήταν μια εφαρμογή αν δεν είχε πολλούς που να έχουν προσχωρήσει σε αυτήν? Φυσικά δεν αναφέρομαι μόνο στα ταξί. Αναφέρομαι και σε εστιατόρια, καθηγητές, και πολλούς άλλους επαγγελματίες σε βάθος χρόνου. Δείτε το και από αυτή την πλευρά. Από την πλευρά αυτού που κάνει τη δουλειά και αποδίδει το ποσοστό που καθορίζει η πλατφόρμα. Ξέρω, είναι θέμα που σηκώνει συζήτηση...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι καλοί ταξιτζήδες που κόβουν πάντα απόδειξη και χρησιμοποιούν πάντα το ταξίμετρο τους και όχι κινητά η ταξίμετρα στον καθρέφτη..

Σε μερικούς έχει πιάσει αράχνες το πραγματικό ταξίμετρο. Βολεύονται με το κινητό , Ρέει το μαύρο χρήμα και κλαίγονται για την κρίση. 

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Haldol είπε

Ακόμα περισσότερα; Πόσα πια; Όπου κι αν πας στο λεκανοπέδιο (πλην αυτοκινητοδρόμων) τα μισά οχήματα είναι ταξί! Κάθε φορά που 'χουν απεργία οι ταξιτζήδες δεν υπάρχει πουθενά μποτιλιάρισμα :D

Το πρώτο σκέλος σωστό, αλλά κανείς ταξιτζής ( = επιχειρηματίας ) δε θα κόβει βόλτες σ' ερημιές. Θα πάει εκεί που θα βγάλει τα πιο πολλά χρήματα.

Αλλά το "πιο πολλά ταξί" σε καμία περίπτωση δεν είναι λύση για το οτιδήποτε.

Προφανως Ελλαδα εισαι να πειραξουμε κλειστο επαγγελμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά παιδιά άλλες εναλλακτικές εκτός απο beat/uber/freenow υπάρχουν? Εγω πχ χρησιμοποιώ ραδιοταξί κηφισιάς (έχουν και δικιά τους εφαρμογή) αλλά καλό θα ήταν να έχουμε καβάτζες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kag1ante είπε

Γενικά παιδιά άλλες εναλλακτικές εκτός απο beat/uber/freenow υπάρχουν? Εγω πχ χρησιμοποιώ ραδιοταξί κηφισιάς (έχουν και δικιά τους εφαρμογή) αλλά καλό θα ήταν να έχουμε καβάτζες

Πρέπει να υπάρχει και η Taxiplon αν και στην ουσία ραδιοταξί με app είναι και αυτή.

Το πρόβλημα κατ' εμέ σε όλα αυτά τα apps είναι οτι όταν είναι πραγματικά χρήσιμα (απεργίες, απομακρυσμένες περιοχές, γιορτές κλπ) αδυνατούν να σε εξυπηρετήσουν γιατί δεν υπάρχει διαθεσιμότητα από οδηγούς.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω αν το παρατήρησαν κι άλλοι, αλλά το λογισμικό τής Free Now τα έκανε ολίγον... μούτι. Συγκεκριμένα, κατά τη μεταφορά του λογαριασμού από το ένα app στο άλλο, έδωσε ως όνομα χρήστη το... password σύνδεσης (!), και είναι αδιευκρίνιστο αν, αλλάζοντας ονοματεπώνυμο στο προφίλ, δεν παραμένει στα αρχεία της εταιρείας το password ως username βάσης, κάνοντας έτσι κουρέλι τα προσωπικά δεδομένα των χρηστών.

Επεξ/σία από Dead-Poet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...