Προς το περιεχόμενο

προβλημα με canon 3650s


ilias78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχω τον εν λόγο εκτυπωτή περίπου 3 χρόνια. το πρόβλημα που έχει από σήμερα είναι ότι πλέον δεν τραβάει το χαρτί για να τυπώσει. το ίδιο θέμα είχα κ με τον προηγούμενο ίδιας εταιρίας κ παρεμφερές μοντέλο, ο οποίος είχε καταλήξει στην ανακύκλωση. φαντάζομαι το ίδιο θα γίνει κ τώρα? αξίζει να τον στείλω service ή όχι? τότε δεν είχα ασχοληθεί κ πολύ γιατί τον 3650 τον είχα βρει προσφορά κανα 40αρι αν θυμάμαι καλά.

αν λοιπόν καταλήξει κ αυτός στον κάδο, έχετε να προτείνετε κάτι άλλο? ελάχιστες εκτυπώσεις τον μήνα εώς κ καθόλου (βασικά για ώρα ανάγκης τον έχουμε) κ για καμιά φωτό. σίγουρα μιλάμε για πολυμηχάνημα  (εκτύπωση, φωτοτυπίες, scanner).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αξίζει να ασχοληθείς για σέρβις. 

Για αυτά που ζητάς απο έναν εκτυπωτη, θα πας σε κάποιον πάλι σε τέτοια τιμή, που θα σου πάει πάλι 3-4 χρόνια. Ο MG2550 είναι μια χαρά για αυτά που θες

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, ilias78 είπε

δεν τραβάει το χαρτί για να τυπώσει

δοκίμασες με καθαρό πανάκι που δεν αφήνει σκουπίδια (πχ καθαρισμού γυαλιών κλπ) , με λίγο ζεστό νερό (να ΜΗ στάζει το πανί, απλά να είναι υγρό) να καθαρίσεις τα rollers μέσα που τραβάνε το χαρτί ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα πάλι σήμερα αλλά τίποτα. Έκανα παραγγελία τον ίδιο. Η ερώτηση μου είναι η εξής. Παιζει να δουλέψει με ότι έχω ήδη εγκατεστημένο (drivers,  λοιπα utilities)? Ή καλύτερα Uninstall τα πάντα κ νέα εγκατάσταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ilias78 είπε

Προσπάθησα πάλι σήμερα αλλά τίποτα. Έκανα παραγγελία τον ίδιο. Η ερώτηση μου είναι η εξής. Παιζει να δουλέψει με ότι έχω ήδη εγκατεστημένο (drivers,  λοιπα utilities)? Ή καλύτερα Uninstall τα πάντα κ νέα εγκατάσταση?

Ακόμη και αν πρόκειται για το ίδιο ακριβώς μοντέλο, απεγκατάσταση τα πάντα και νέα εγκατάσταση

Επεξ/σία από highpriest
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...